Skocz do zawartości

Malawi 300


tacek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, eljot napisał:

Tu się nie do końca zgodzę, aby biologia sobie nie poradziła to musiałoby tego syfu być mnóstwo. Natomiast przy standardowym zabrudzeniu wkładów sygnał będzie ale nie jako wzrost NO2 a NO3 bo biologia będzie ten syf rozkładać.

Wydajność pracy biologii widać szczególnie wtedy, kiedy zrobimy rybom 3-7 dni głodówki.

Ewidentnie widać wzrost przepływu wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2016 o 08:52, deccorativo napisał:

Z mojego doświadczenia wynika że jak jest tego złoża dużo to zawsze w nim zatrzymuje się syf . Czyli dużo złoża = dużo syfu i przekonasz się o tym i u siebie jak nie tylko otworzysz ten kubeł i spojrzysz po wierzchu, ale jak wyjmiesz złoże i wypłuczesz dokładnie całe w wodzie z akwarium - wtedy zobaczysz ile tego siedzi w złożu.  Szczególnie jak to jest ta ceramika rurkowa to w tych rurkach wypłucz.

 

 

Mój kubeł Unimax500 pracuje w takiej postaci od samego początku istnienia mojego Malawi 576l. Czyli ponad 3 lata. Wlot do kubła mam zabezpieczony korpusem narurowym z filtrem mechanicznym. Filtr mechaniczny wymieniam średnio co 2, 3 tygodnie gdy widzę, że jest już brudny. W przeciągu tych 3 lat otwierałem kubeł 3 krotnie ( raz w roku ) aby wypłukać ceramikę i gąbkę. Po otwarciu gdzie zawsze wydaje mi się, że będzie syfu co nie miara ukazuje się ceramika czysta i lekko przybrudzone gąbki. I tak dochodzę do wniosku, że chyba  nie warto w moim przypadku kubła otwierać ale pewnie i tak zrobię to w tym roku aby spać spokojnie. Przez okres tych 3 lat jak działa to akwarium ( nie będę kłamał, że badam NO2 często, bo nie ) ale badałem NO2 może 3 razy i za każdym razem test nic nie wykrył. Tak więc w mojej skromnej opinii, jeżeli odpowiednio zadbamy o to aby do kubła trafiała czysta mechanicznie woda to nadmiar ceramiki może sobie spokojnie być. Natomiast w kuble gdzie nie ma takiego prefiltra, problem gromadzenia syfu będzie normą.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.