Skocz do zawartości

p. Demasoni + p. Elongatus Neon Spot


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

co sadzicie o takim zestawieniu ?

akurat, ze bedzie wylacznie niebiesko to mi pasuje...

zywieniowo tez chyba ok;

oczywiscie bardziej "charakterne" beda Demasoni, ale Elongatusy tez sobie nie dadza w "kasze dmuchac", poza tym rosna troche wieksze...

planowo obsada 10+10, pozniej redukcja, chyba ze nastapi wczesniej naturalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zestawienie, tym bardziej, że chodzi Ci o niebieskie ryby, samce nie są aż tak podobne do siebie, więc ryzyko ostrych walk jest mniejsze, choć pewnie ich nie unikniesz. W jakim akwarium będą pływać ( chodzi mi o litraż) ? Z dietą raczej nie będzie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie chcę się wymądrzać, ale 100 cm. to trochę mało jak na takie ryby, demasoni i elongatusy to ryby agresywne i ściśle terytorialne, choć ja bym zaryzykował taką obsadę, tym bardziej, że docelowo mają być 2 samce, to moje zdanie, ale poczekajmy na inne wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory mialem obsade jednogatunkowa skladajaca sie z samych p. Demasoni; ok. 10 sztuk; gdzie z moich szacunkow i obserwacji wychodzi, ze sa 3 samce; walki byly, ale po ustaleniu hierarchi w akwarium wszystko jest ok; samice (2 sztuki) inkubuja; ofiar nie ma... niestety z wielu przyczyn musze postarac sie o obsade wiecej niz jednogatunkowa, ale to temat na osobny watek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja trzymam w takim kaw 2 gatunki a dokładniej yellowy oraz maingao, są jakieś walki w szczególności jednogatunkowe ale ogólnie jest bez ofiar jak do tej pory. Teraz zmieniam wystrój i będzie mniej kryjówek dlatego agresja się rozłoży i nie będzie aż tak widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooh 2 gatunki na 100cm. to nic złego, patrząc na wymiary to ja na 150cm mam 3 gatunki i tak jest optymalnie :wink:

Po prostu wpuść młodzież jak mówiłeś 10 sztuk z każdego gatunku, a wtedy zobaczysz jak się dogadają między sobą, bo nie jest powiedziane, że się wytną w pień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wszystkie sugestie; czekam tez na inne (bede sledzil watek);

jednak sprobuje z ta obsada - jest dosc ciekawa, zarowno pod wzgledem zachowan (do aniolkow ryby te nie naleza, jak i wygladu, osobiscie zaliczam je do "I ligii uroku" :-); bede obserwowal bacznie, co sie dzieje; oczywiscie dam znac na forum, co i jak z tego wyszlo;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przez kilka dni (na przechowaniu) 14cm Neon Spota... i cóż powiem tak: dla tej ryby odpowiednie akwa to 375 l Po prostu proporcja pomiędzy rozmiarami ryby a wielkością zbiornika nie była wg mnie właściwie zachowana... Jestem przekonany, że ten elongatus ważył więcej niż 5 moich 9-centymetrowych saulosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.