Skocz do zawartości

Mój kwałek Malawi


rzemek

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli chlor wykluczamy z listy winowajców, Twojego nieudanego startu biologii. Możesz to robić znacznie szybciej, nie trzeba odstawać tej wody dwa dni. Wlewasz uzdatniacz i czekasz 15 minut i do baniaka.

Sugeruję wykonanie "ustrojstwa do nalewania wody" przy okazji spradzisz szukajkę na forum ;)

Teraz musisz się uzbroić w cierpliwość, podmieniaj 50% wody codziennie. Jak nie chcesz kuopwać całej walizki to kup sobie test No2 firmy JBL kropelkowy. I tym testem kontroluj poziom No2, stężenie o jakim piszesz jest śmiertelne dla ryb.

Czyli schemat dzienny masz taki, mierzysz No2 podmieniasz 50% wody uzdatniając ją Amquel Plus, do baniaka wlewasz Nite Out II i czekasz, nie karmisz ryb! A na drugi dzień sprawdzasz ile urosło No2. Wyniki możesz podawać na forum, będziemy wspólnie reagować na zmiany.

Tak ja to widzę. (przechodziłem przez nieudany start więc mam o tym jakieś pojęcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Wiem jestem idiotą. Kupię te Nite Out jeszcze i zobaczę jak z walizka JBL. Przyznaje nie kupiłem jej bo Ph był w zakresie od 3-10 jakoś tak no i sugerowanej się tym że reszta nie potrzebna jest.

Dobra Panowie podmiana 50 % codziennie czy co drugi dzień? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rzemek napisał:

Dobra Panowie podmiana 50 % codziennie czy co drugi dzień? 

Tak jak zasugerował deccorativo czyli-

2 godziny temu, deccorativo napisał:

Wykonuj do czasu otrzymania amquela podmiany co 2 dni po 50% wody a po podmianie wlewaj te Blend bakterie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo robił bym te podmiany codziennie, kontrolując No2.

Special Blend się powinno stosować w odstępach 8 dniowych natomiast Nite Out jest skutecznym sposobem na nieudany start;

 

Cytuj

Nite-Out II™ - środek do usuwania amoniaku i azotynów

Zapewnia natychmiastową neutralizację amoniaku (NH3) oraz azotynów (NO2). Aby osiągnąć najlepsze efekty stosuj razem z preparatem Special Blend.

- Do stosowania zarówno w akwariach słodkowodnych jak i morskich

Dawkowanie:
- w nowo założonych akwariach należy stosować 5ml na 40l wody codziennie aż do osiągnięcia zadowalających stężeń NH3 i NO2
- w ustabilizowanych akwariach należy stosować 5ml na 40l wody po każdej podmianie wody oraz po wpuszczeniu nowych ryb do zbiornika
* w celu uzyskaniu efektów w jeszcze krótszym czasie zaleca się zwiększenie dawki o 25-50%

Chodzi o to żeby uratować ryby, i tu trzeba zareagować dość szybko, jeśli zauważysz, że No2 już nie rośnie dramatycznie w górę, to wtedy przejdź na mniejsze podmiany co dwa dni. Przynajmniej ja tak u siebie wyprowadziłem baniak na prostą.

Edytowane przez Pleziorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pleziorro napisał:

 

Teraz musisz się uzbroić w cierpliwość, podmieniaj 50% wody codziennie.

Czyli schemat dzienny masz taki, mierzysz No2 podmieniasz 50% wody uzdatniając ją Amquel Plus, do baniaka wlewasz Nite Out II i czekasz, nie karmisz ryb! A na drugi dzień sprawdzasz ile urosło No2. Wyniki możesz podawać na forum, będziemy wspólnie reagować na zmiany.

Tak ja to widzę. (przechodziłem przez nieudany start więc mam o tym jakieś pojęcie)

No a Pleziorro napisal:

Najbardziej tej dwójce dziękuję za chęci bo ich zaangażowanie mi się podoba bardzo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie testy od dwóch tygodni pokazują 1,6 mg/l i nie rosną ani nie maleją. Ja już idę do sklepu muszę kupić to wszystko i będziemy działać.

Wodę podmienie wieczorem chce najpierw testy zrobić tej co jest teraz aby porównać wyniki i efekty waszych wypocin. 

Zdjęcie barwy próbNika moich testów 

14703062336511808670380.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deccorativo napisał:

Najpierw uzupełnij profil bo to najszybciej:angry: kolejny raz proszę naczalstwo o wstawienie czerwonej gwiazdki w profilu przy pozycji lokalizacja czy miejscowość

 

Mówisz i masz...

Wprowadziłem wymóg podawania miejscowości przy rejestracji.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rzemek napisał:

No a Pleziorro napisal:

Najbardziej tej dwójce dziękuję za chęci bo ich zaangażowanie mi się podoba bardzo....

Nie neguje co napisał kolega Pleziorro bo zapewne ma rację tak samo jak i Deccorativo,ale każdy z nas pomaga w ten sposób że przeżył takie coś na własnych doświadczeniach z resztą kolega napisał to tutaj...

28 minut temu, Pleziorro napisał:

Chodzi o to żeby uratować ryby, i tu trzeba zareagować dość szybko, jeśli zauważysz, że No2 już nie rośnie dramatycznie w górę, to wtedy przejdź na mniejsze podmiany co dwa dni. Przynajmniej ja tak u siebie wyprowadziłem baniak na prostą.

No i myślę że nawet podmianka co dwa dni nie powinna mieć negatywnego wpływu na ryby...

Ważne że robisz te podmianki i stosujesz się do zaleceń kolegów ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rzemek napisał:

U mnie testy od dwóch tygodni pokazują 1,6 mg/l i nie rosną ani nie maleją. Ja już idę do sklepu muszę kupić to wszystko i będziemy działać.

Wodę podmienie wieczorem chce najpierw testy zrobić tej co jest teraz aby porównać wyniki i efekty waszych wypocin. 

 

 

 

Wodę podmień teraz a nie wieczorem.

Testów nie robimy wieczorem przy sztucznym świetle a te które kupiłeś są do d...

Zajrzałem do twoich wodociągów jeśli to rzeczywiście miasto Rzeszów i ...

koryguję potrzeby zakupowe - nie musisz kupować testu na pH - w kranie masz pH 7,66 więc w baniaku będzie stale pomiędzy 7,8 -8,0.

A wystarcza jak jest 7,6 więc po co ten buffer kupiłeś??? - nigdy nie zaczynaj spraw od d..strony tylko logicznie i po kolei

to samo jest z tą solą którą zamówiłeś - masz wodę średnio-twardą  12,7  dGH a w jeziorze jest woda 7dGH więc sól mineralizująca zbędna a wręcz nie potrzebna.

Wystarczy jak kupisz dwa testy JBLa na NO2 i NO3 to nie moja wina że nie wpisałeś od razu miejscowości - często to dodatkowe koszty:mellow:

Za to masz w kranie NO3 =6,5ppm i co prawda jeszcze do 10 troszku braknie ale jak polecał Plezi już rób ustrojstwo do nalewania wody bo kubłowanie w dwie strony szybko ci wydłuży rączki  i jeszcze się ryptury nabawisz.

Tyle na dziś - po podmianie i wlaniu tego co zalecamy to pomiar wody dopiero jutro rano przy dziennym świetle kolego ale już  testami JBLa:D

.

 

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.