pudło Opublikowano 2 Sierpnia 2016 Autor #21 Opublikowano 2 Sierpnia 2016 8 minut temu, Pleziorro napisał: Są gusta i guściki, i tak obsada zdecyduje czy będzie zielone czy nie. Na mój gust od razu by wyleciał środkowy krzak i bardziej bym wyeksponował duży kamień po prawej stronie, redukując albo odsuwając z pierwszego planu, zieleń. Piasek nie w moim guście ale cały baniak sprawia wrażenie dobrze zaplanowanego i estetycznego. ps. Czy na piasku widzę kupy ? Domyślam się że "obsada" zadecyduje o wystroju jeśli chodzi o roślinność , co do "kup" - tak (rośliny były z "glusiami" w wannie i niedokładnie wypłukałem)
deccorativo Opublikowano 3 Sierpnia 2016 #22 Opublikowano 3 Sierpnia 2016 O gustach nie dyskutuję. Krystian jeśli pod kamienie na dno dałeś podkładki to kamienie będziesz mógł przestawiać do woli. Jak w przypadku roślinnego przy przejściu na nasz biotop widzę dużo sałaty do tarmoszenia. Ty uprzedz żonę że z tych dorodnych roślin po kilku dniach może nic nie pozostać - coby w szok nie wpadła. Sam widzę że jesteś świadom. Jak koledzy pisali - zadecydują ryby. Biologię masz gitara - sprawdz tylko pH i temp wody ustaw z 26C no i wpuszczaj ryby kolego bo pusto. Nie wiem jakie masz testy ale roślinni raczej mają inne zestawy badawcze - coś podpowiedzieć?. Już bym do sumpa radził włożyć ze 2 litry TMBT - u mnie już niemal rok siedzi i stale działa doskonale.
pudło Opublikowano 3 Sierpnia 2016 Autor #23 Opublikowano 3 Sierpnia 2016 37 minut temu, deccorativo napisał: O gustach nie dyskutuję. Krystian jeśli pod kamienie na dno dałeś podkładki to kamienie będziesz mógł przestawiać do woli. Jak w przypadku roślinnego przy przejściu na nasz biotop widzę dużo sałaty do tarmoszenia. Ty uprzedz żonę że z tych dorodnych roślin po kilku dniach może nic nie pozostać - coby w szok nie wpadła. Sam widzę że jesteś świadom. Jak koledzy pisali - zadecydują ryby. Biologię masz gitara - sprawdz tylko pH i temp wody ustaw z 26C no i wpuszczaj ryby kolego bo pusto. Nie wiem jakie masz testy ale roślinni raczej mają inne zestawy badawcze - coś podpowiedzieć?. Już bym do sumpa radził włożyć ze 2 litry TMBT - u mnie już niemal rok siedzi i stale działa doskonale. Jest pod kamieniami styropian ,rośliny dałem tylko te o których tutaj wyczytałem że "jako-tako" są najwytrwalsze w walce z "pysiami". Żona jest swiadoma (mówi że kamole też fajne:). Według PH-Weipro , w tej chwili w akwarium mam 7,8ph (ale muszę to jeszcze sprawdzić dzisiaj testem kropelkowym -po południu będę miał do dyspozycji walizeczkę z zoo-leka) . Co do TMBT nigdy nie stosowałem , i muszę postudiować jeszcze co i jak . Rybki planuję zakupić i wpuścić za 2-3 tygodnie w Tan-Mal (teraz mam żniwa i nie mam czasu jechać no i jeszcze kombinuję z obsadą ) PS. jak wypadną rośliny to mam jeszcze duży zapas tych skał
deccorativo Opublikowano 3 Sierpnia 2016 #24 Opublikowano 3 Sierpnia 2016 Twoje pytania -To już nie ten dział kolego a walizeczka którą kupiłeś jest do dupeczki jak możesz to oddaj bez otwierania Wszyscy tu wiedzą dlaczego pokazuje NO3 ile zechce a nie ile jest na prawdę. kup walizkę JBLa https://www.clarias.pl/jbl-combi-set-test-plus-nh4-zestaw-5-testow-akwarystycznych-w-walizce-p-688.html + uzupełnienie pH 7,4-9 oraz GH. Wersja ekonomy czyli Tanio to kup tylko test JBL NO2 i JBL NO3 - nic więcej bo miernik pH już masz. wkroczyliśmy w OT więc pisz we właściwych działach. Tam wskaże co to TMBT
pudło Opublikowano 3 Sierpnia 2016 Autor #25 Opublikowano 3 Sierpnia 2016 Ok , postaram się zapytać gdzie trzeba , a tej walizki nie kupowałem - Kolega ma mi podrzucić .
bakus_44 Opublikowano 10 Sierpnia 2016 #26 Opublikowano 10 Sierpnia 2016 Witam kolege. Sam czaiłem się na Twoje białe tygrysy, bo choruje na nie od dawna, ale jednak koncepcja Malawi ponownie u mnie wygrała. Poszły w dobre ręce? Chyba już doszczętni zbrzydły Ci drapieżniki, skoro decudujesz się na mbunę.... Ja tam bym w takim szkle widział większe ryby z rodzaju buccochromis, nimbochromis, dimidiochromis itp, ale co kto lubi.... Baniak spoko, ale nie przepadam za zieleniną- chociaż to domena chyba wszystkich malawistów Jeżeli już musi być to non-mbuna mniej chętnie się nią zajmą Jakie gatunki mbuny planujesz?
pudło Opublikowano 11 Sierpnia 2016 Autor #27 Opublikowano 11 Sierpnia 2016 Dnia 10.08.2016 o 12:54, bakus_44 napisał: Witam kolege. Sam czaiłem się na Twoje białe tygrysy, bo choruje na nie od dawna, ale jednak koncepcja Malawi ponownie u mnie wygrała. Poszły w dobre ręce? Chyba już doszczętni zbrzydły Ci drapieżniki, skoro decudujesz się na mbunę.... Ja tam bym w takim szkle widział większe ryby z rodzaju buccochromis, nimbochromis, dimidiochromis itp, ale co kto lubi.... Baniak spoko, ale nie przepadam za zieleniną- chociaż to domena chyba wszystkich malawistów Jeżeli już musi być to non-mbuna mniej chętnie się nią zajmą Jakie gatunki mbuny planujesz? Białasy jeszcze są (w zastępczym akwarium) , tak trochę mi się znudziły . Co do roślin-nie będę płakał jak będzie ich ubywać , a jeśli będą na tyle zniszczone że nie będą dekoracyjne to wywalę i dołożę serpentynitu (mam jeszcze ze 300kg.)Mam już pierwsze ryby 10 sztuk sokolofi i 6 maingano , co do reszty-to coś z tych co pisałem w innym dziale http://forum.klub-malawi.pl/topic/17249-co-mi-doradzicie-do-mojego-akwa-ok-1000-l-w-obiegu/
pudło Opublikowano 5 Października 2016 Autor #28 Opublikowano 5 Października 2016 Trochę rybek przybyło , rosną ,jedzą więcej niż "pawiookie" , jeśli chodzi o rośliny to codziennie jakieś listki z komina zbieram i ubywa ich. Bolbitis podupadł najbardziej , w mikrosoriach ukrywa się narybek (nie wiem czyj?) Wszystko funkcjonuje "jakoś" Kilka fotek:
egon44 Opublikowano 5 Października 2016 #29 Opublikowano 5 Października 2016 Rudzielca na fotce masz pięknego
Jargos Opublikowano 5 Października 2016 #30 Opublikowano 5 Października 2016 akwarium na prawdę ładne, wystrój przypadł mi do gustu, ryby też gdyby nie te brzuchy ! proponuję głodówkę i ograniczenie jedzenia, bo popękają Ci ryby Karm tak, żeby porcja, która wydaje Ci się mała była o połowę mniejsza od tej skromnej. Ryba głodna ryba zdrowa !
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się