Pleziorro Opublikowano 2 Sierpnia 2016 #11 Opublikowano 2 Sierpnia 2016 (edytowane) Cześć, zacny baniak się szykuje. Obsadę do takiego molocha możesz dobrać na prawdę ciekawą, nie wiem co planujesz ale skoro Mbuna, to będziesz musiał mieć troszkę kryjówek dla nich. Czekam na fotki. Edytowane 2 Sierpnia 2016 przez Pleziorro
deccorativo Opublikowano 2 Sierpnia 2016 #12 Opublikowano 2 Sierpnia 2016 (edytowane) Też czekam na fotki ale z twojego opisu zdarzeń i przejścia z roślinnego typowego LT ( z sumpem i pompą 12000l/h to raczej nie jest LT) na Malawi bez zasadniczych zmian w wystroju i wyposażeniu przed wpuszczeniem ryb uważam za konieczne pomiar pH zakresem 7,4-9 lub sondą elektronicznie. Nasze ryby jednak wymagają nieco innych parametrów wody niż pawiookie Edytowane 2 Sierpnia 2016 przez deccorativo
pudło Opublikowano 2 Sierpnia 2016 Autor #13 Opublikowano 2 Sierpnia 2016 10 minut temu, deccorativo napisał: Też czekam na fotki ale z twojego opisu zdarzeń i przejścia z roślinnego typowego LT ( z sumpem i pompą 12000l/h to raczej nie jest LT) na Malawi bez zasadniczych zmian w wystroju i wyposażeniu przed wpuszczeniem ryb uważam za konieczne pomiar pH zakresem 7,4-9 lub sondą elektronicznie. Nasze ryby jednak wymagają nieco innych parametrów wody niż pawiookie Akwarium całkowicie zostało zmienione(cały wystrój) w sumpie wyczyszczona tylko pierwsza komora(mechanik), reszta została , aby szybciej biologia ruszyła , zdaję sobie sprawę że przed zasiedleniem szkła trzeba doprowadzić parametry wody do wymagań "biotopu" Apropo pomiaru PH-mam PH-Metr weipro , tylko muszę sondę skalibrować i będę mierzył (woda z mojej studni ma PH- 7,0) jak będzie w akwa , zobaczymy , może trzeba będzie coś działać aby podnieść PH ps. pompa jest z dużym "zapasem" w tej chwili chodzi na 50% i jest lekka pralka:)
deccorativo Opublikowano 2 Sierpnia 2016 #14 Opublikowano 2 Sierpnia 2016 Krystian nie chcą mi sprzedać biletu kolejowego do Drożyny DPL bo nie ma takiej stacji kolejowej. Mogą sprzedać bilet do Drożyny gmina Radwanice ale może ten strzał to pudło ?? Jeśli jednak trafiłem to w sieci wodociągowej woda ma pH 7,6 ale jonu amonowego od groma 0,4mg/l NH3. Jeśli jak piszesz woda z twojej studni to nic nie wiemy ale to już nie ten dział a może być problem - napisz w dziale WODA co wiesz a czego nie wiesz o tej studni.
pudło Opublikowano 2 Sierpnia 2016 Autor #15 Opublikowano 2 Sierpnia 2016 2 minuty temu, deccorativo napisał: Mogą sprzedać bilet do Drożyny gmina Radwanice ale może ten strzał to pudło ?? Hehe trafiony , jeśli chodzi o studnię to w miarę "świeża" ok. pół roku używana , woda pobierana z 23-ech metrów (dokładnych pomiarów parametrów wody jeszcze nie mam)
deccorativo Opublikowano 2 Sierpnia 2016 #16 Opublikowano 2 Sierpnia 2016 to co to jest to DPL - może popraw swój profil na te gmina Radwanice - tu dalej nie ciągnę - otwórz nowy temat w dziale WODA to pogadamy perfektem
Andrzej Głuszyca Opublikowano 2 Sierpnia 2016 #17 Opublikowano 2 Sierpnia 2016 2 godziny temu, Perez666 napisał: Czytaj, chłoń wiedzę. ...a tak przy okazji mam pytanie..czy FAQ jest? Bo jakoś nie widzę.
pudło Opublikowano 2 Sierpnia 2016 Autor #19 Opublikowano 2 Sierpnia 2016 Obiecane fotki , niestety tylko z telefonu , myślę że za mocne światło (ale to na początek - do puki nie ma ryb) , no i chyba za dużo zielonego , co Sądzicie? Na żywo woda kryształ.
Pleziorro Opublikowano 2 Sierpnia 2016 #20 Opublikowano 2 Sierpnia 2016 Są gusta i guściki, i tak obsada zdecyduje czy będzie zielone czy nie. Na mój gust od razu by wyleciał środkowy krzak i bardziej bym wyeksponował duży kamień po prawej stronie, redukując albo odsuwając z pierwszego planu, zieleń. Piasek nie w moim guście ale cały baniak sprawia wrażenie dobrze zaplanowanego i estetycznego. ps. Czy na piasku widzę kupy ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się