Skocz do zawartości

Fabryka "Dobre akwaria" Marek Reniewicz


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A tak w temacie to dziś zamawiałem u Marka szybę na stół ogrodowy i przy okazji wiem że oba szkiełka kolegów są gotowe jedno do zawiezienia a drugie do odbioru własnego.

Byliśmy z wizytą 25 maja w przeddzień Bożego Ciała więc tak naprawdę szklarz zaczął realizację zamówień w poniedziałek 31.05 .

Wychodzi realizacja zamówień w terminie 7-10dni.


Czekam na ocenę jakości wykonania tak samo niecierpliwie jak obaj koledzy:D bo co prawda w pierwszym poście napisałem rzeczowo co i jak oceniałem z tego co zobaczyłem ale trochę poczytałem o szkle i jego obróbce.

Zaznaczam że nie jestem ekspertem ale chętnie słucham co mówią fachowcy.:D


Tak na marginesie tego uporczywego OT o innym szklarzu to w mojej ocenie o jakości i estetyce wykonania baniaka świadczy:


- wykonany szlif trapezowy z polerem na wszystkich widocznych i nie widocznych krawędziach łącznie ze wzmocnieniami wzdłużnymi i poprzecznymi.

Dlaczego to tak ważne - bo poza oczywistą możliwością skaleczenia się o ostre krawędzie szlifowanie usuwa mikropęknięcia które mogą powstać przy cięciu i łamaniu szkła

więcej :Dhttp://www.wutkowski.com.pl/69/szlifowanie

Jak to ważne wie każdy komu kamyczek zrobił puk w szybę samochodową a ona po miesiącach nagle zaczęła powoli acz systematycznie pękać.

Być może w 240l Wromaku pękają wzmocnienia wzdłużne w połowie właśnie z powodu nie szlifowanych krawędzi które potem są nie widoczne pod silikonem.

W mojej nowej erybce 400l na pewno są szlifowane a w starych 200l i 300l na pewno nie ale nie napiszę czyja to robota. Bo 2 lata temu to i Michelangelo Buonarroti czyli Michał Anioł szklarzy też puszczał bez szlifowania jak sam przyznał. Dzięki za szczerość.


- wszystkie rogi wklejone równo bez wystających lub zapadniętych szyb

- równo położony silikon z meniskiem 1mm lub bez wystającego silikonu bez nadlewów i pęcherzy na wszystkich długościach klejenia.

- wszystkie szyby z jednakową odległością od siebie po całych długościach klejenia

- wzmocnienia wzdłużne i spinki wklejone dokładnie wg życzenia zamawiającego bo tu mogą być różne potrzeby.

IMHO tak wykonany terminowo baniak zasługuje na ocenę - doskonały i pewny w eksploatacji

Jak jeszcze jest tani i dostarczony na stelaż w domu - to bajka.:D


Nie wiem co musi mieć więcej by zasłużyć na te superlatywy jakimi niektórzy obdarzają inne produkty innych szklarzy. Ale wiem dlaczego tak jest.

Chyba szlif trapezowy pokryty 24-karatowym złotem i platynowe obwódki są zrobione?


A może ktoś ze Śląska wybierze się z taką wizytą do Mycioka?? bo z opisu jego strony też używa szkła Guardiana i też wykonuje po całości szlif trapezowy z polerowaniem krawędzi.

Wystarczy zobaczyć czy ma szlifierkę do szkła a to spora machina:D

Może też pójdzie na współpracę z nami i da taką samą lub jeszcze lepszą cenę hurtową na zamawiane baniaki bez względu jaką ktoś funkcję na różnych forach piastuje :D


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dotarło w umówionym terminie, Pan Marek z pracownikiem przy niewielkiej pomocy z mojej strony wnieśli jakoś baniak na pierwsze piętro.

Od razu przystąpiłem do oceny wykonania, która wypadła bardzo korzystnie, Marek (bo przeszliśmy na Ty) czekał spokojnie aż sobie obejrzę robotę.

Nie znalazłem nic do czego można by się przyczepić, wszystkie krawędzie są idealnie spasowane, wszędzie jest polerowany szlif trapezowy, na wzmocnieniach, na dnie - jednym słowem każda krawędź.

Sylikon nałożony starannie bez zacieków i bez zgrubień. Akwarium standardowo opakowane w narożne kartony. Baniak dostarczony czysty i właściwie po przemyciu od wewnątrz gotowy do zalewania.


Moim skromnym zdaniem, fachowiec godny polecenia, terminowy i bardzo kontaktowy.


Akwarium prezentuje się tak:


27583573605_ae773dbd30_k.jpg


26973708584_760e5f8196_k.jpg


26973707994_2b96b84518_k.jpg


26973706934_aab4f9d7af_k.jpg


27583575725_1f70e19b5f_k.jpg


27306551850_9941943a26_k.jpg


27583571885_320b4005e4_k.jpg


To tyle, z czystym sumieniem polecam firmę Marka Reniewicza !

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie i schludnie wykonane. Cieszy mnie, że mamy kolejnego dobrego szklarza.

Widziałem robotę Przemka na własne oczy i stwierdzam nieśmiało, że jakość bardzo podobna - o ile zdjęcia niczego nie ukrywają. Nie jestem mistrzem więc więcej nie powiem ale mam już drugie akwarium od firmy Akwares z Rzeszowa i również nie stwierdzam większych różnic a Akwares jest mocno polecany na podkarpackich forach. Pozdrawiam!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląda na nieźle wykonane i jak najbardziej takie akwaria można polecać innym, jednak Sorry ale akwaria Przemka są bardziej perfekcyjnie sklejone ( silikon tutaj powyjeżdżał po za obręb grubości szkła przy wzmocnieniu wzdłużnym). Oczywiście na samo akwarium ( ewentualne rozszczelnienia itp.) nie będzie miało to znaczenia, ale jednak nadal prace Przemka sa IMHO wzorcowe. I nie piszę tego bo mam jako Zarząd jakoś ekstra zniżkę bo takowa nie istnieje - JAK BY KTO NIE WIEDZIAŁ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy jeszcze na ocenę Piotra spiocha bo było nas trzech z wizytą:D


Na szczęście są wśród nas trzeżwo myślące kobiety które potrafią uszeregować co ważne a co mniej. Więc wzór stan zachowaj dla siebie bo inni po prostu mają inne kryteria wzorca. Już pisałem - mój wzorzec jest identyczny jak Raciczki:D




Pytanie czy akwarium będzie trwałe - bo w dłuższej perspektywie dla mnie to by było najważniejsze.


Estetyka wykonania byłaby na drugim miejscu. Czy ktoś oglądając predatorium Stana spogląda na szlif ?


W dużych zbiornikach cena jest także istotna bo nie mówimy pewnie o różnicy 100 zł.



Widać sam stan patrząc na swoje predatory widzi silikon na wzmocnieniach:rolleyes: a cena szkiełka nie ma znaczenia.

Dla mnie ma i to bardzo:D

Na temat estetyki wklejenia wzmocnień napisałem w poście nr1 i tą kwestię wyjaśnił nam eljot


Marek sam w rozmowie z nami podczas wizyty wspomniał że jakby kto nie wiedział to standardowo daje wystający silikon z meniskiem na 1mm ale może kleić bez wystających silikonów. Trzeba tylko zaznaczyć w zamówieniu.

Inny szklarz może standardowo klei właśnie bez a na życzenie zrobi wystający na 1mm.


Moniko sam jestem w szoku co udało się nam trzem ugrać, bo to nie jest różnica 100zł:D

-tu masz przykładowo to co dostaliśmy od Marka a co proponuje nie wzorcowa tylko zwykła konkurencja - wklejam dwie oferty:


1 /aquamagic z ich kalkulatora akwarium


Rodzaj szkla:


Optiwhite OW

Długość:


300 cm

Szerokość:


60 cm

Wysokość:


64 cm

Grubość szkła:


12mm

Rodzaj spoiny:


bezbarwny silikon

Rodzaj szlifu:


krawedzie polerowane


Pojemność:


1 152.00 litrów

Koszt zbiornika:


4270 zl

Koszt polerowania:


0 zl


Koszt razem: 4 270.00 zl



2/ Oraz ofertę którą dostałem dla zwykłej osoby nie z naszego forum i jest to cena nie bomba ale zwykła hurtowa - dla wszystkich którzy się o taką zwrócą do Marka tylko jak wiedzą jak.


Oferta wg zapytania cyt

"

Akwarium o wymiarach 300cm x 60cm x64cm - 1152l

szkło "UCG 12mm + komin z 3 otworami


- koszt - 1800 zł


Transport 1 zł = 1 km

Termin wykonania zbiornika 14 dni od wpłacenia zaliczki w wysokości 50%.

Gdyby był Pan zainteresowany proszę podać czytelny projekt akwarium.

"


:D wytłuszczenia moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać sam stan patrząc na swoje predatory widzi silikon na wzmocnieniach a cena szkiełka nie ma znaczenia


Henryk czy Ty dobrze czytasz co napisałem czy tylko to co chcesz widzieć ? Przecież napisałem że akwarium jest ok i jest godne polecenia. A jedynie dopisałem że jednak Przemek robi to lepiej i to on pod względem wykonania jest dla mnie wzorem ( a widziałem już kilka prac).Oczywiście dla mnie, dla ciebie może być kto inny. Jeżeli chodzi o ceny, Przemek nie ma takich wygórowanych cen jak ta firma która podałeś powyżej. Ma też dobre ceny, robiłem już kilka razy wycenę u niego zanim byłem klubowiczem czy potem jak w zarządzie za każdym razem ceny był jak najbardziej OK, także i tutaj mogę go śmiało polecić.

Osobiście uważam, że pan Marek robi fajne baniaki ( oby to były prace sztuka w sztukę takie same) i jak napisałem wcześniej śmiało można go polecać każdemu (a ekstra silikon wystający poza wzmocnienie to już tylko i wyłącznie sprawa czy komuś to pasuje czy nie - bez żadnego wpływu na jakość akwarium).

Oby więcej można było takich prac spotykać na naszym akwarystycznym rynku.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę akwarium z arowany dużo lepiej .



index.php?action=dlattach;topic=2388.0;attach=14626;image

index.php?action=dlattach;topic=2388.0;attach=14624;image


Jeśli miały to być akwaria pokazowe to kilka elementów odstaje .


Szlif trapezowy ,na stopce widać duże niedoróbki po tarczach polerujących .


Po między wzmocnieniem poprzecznym a szybą frontową brakuje spoinowania .Druga kwestia wartość otuliny jak znajduje się pomiędzy tymi szybami ujmuje estetyce oraz zmniejsza moc klejenia płaszczyzn.



Wklejone wzm wzdłużne nie posiadają obrobionych spoin poziomych.


W jednym z rogów frontowej szyby widoczny brak stopki formatki spowodowany za mały marginesem na szlif bądz słabym rozkroju szkła polegające na laszowaniu krawędzi .


Widać również bąble na spoinowaniu wzm . Dość sporo niedoczyszczonych elementów,zwłaszcza na kancie .


Biorąc pod uwagę że Pan Rynewicz wiedział że jest to akwarium popisowe,bał bym się jak będzie wyglądało dla zwykłego zjadacza chleba . Obym się mylił .



To można stwierdzić na pierwszy rzut oka .Aby coś więcej napisać trzeba by było obejrzeć akwarium na żywo.



Mam nadzieję że nie macie mi za złe że pokusiłem się o ocenę .

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlif trapezowy ,na stopce widać duże niedoróbki po tarczach polerujących .

Po między wzmocnieniem poprzecznym a szybą frontową brakuje spoinowania .Druga kwestia wartość otuliny jak znajduje się pomiędzy tymi szybami ujmuje estetyce oraz zmniejsza moc klejenia płaszczyzn.

Wklejone wzm wzdłużne nie posiadają obrobionych spoin poziomych.

W jednym z rogów frontowej szyby widoczny brak stopki formatki spowodowany za mały marginesem na szlif bądz słabym rozkroju szkła polegające na laszowaniu krawędzi .

Widać również bąble na spoinowaniu wzm . Dość sporo niedoczyszczonych elementów,zwłaszcza na kancie .


Obawiam się , że zwykłemu zjadaczowi chleba te uwagi bez fotek niewiele mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.