Micheal Opublikowano 15 Maja 2016 #1 Opublikowano 15 Maja 2016 Witam, jest to druga odsłona mojego akwarium bardziej przemyślana i z nową obsadą. W poprzedniej aranżacji ogromny problem z cyrkulacją no i piasek kwarcowy który jest koszmarny. Teraz postawiłem na minimalizm, jest więcej przestrzeni do pływania (dla acei) Baniak z nową aranżacją stoi od dwóch dni, dojdą jeszcze nurzańce za korzeń w tą wolną przestrzeń i czekam aż glon zajmie się tłem, ponieważ jest całe czarne;) Tło wykonałem sam i przy takiej wysokości zbiornika uważam że idealnie wypełnia przestrzeń na górze, w poprzedniej aranżacji tego mi brakowało. Obsada-miało być jednogatunkowe ale jakoś chyba nie miałem szczęścia do tych demasoni:) teraz pływa stadko acei i yellow pływają już u mnie jakieś 7miesięcy myślę nad dołożeniem jako trzeci gatunek saulosi ale to za jakiś czas na razie czekam na rozwój baniaka;)
jaras Opublikowano 15 Maja 2016 #2 Opublikowano 15 Maja 2016 Cześć. Fajnie baniak wygląda- kolorystycznie fajnie dobrane. Jak jeszcze tło trochę zzielenieje to będzie super
MatiK Opublikowano 16 Maja 2016 #3 Opublikowano 16 Maja 2016 Jeśli to akwarium ma 300 litrów tak jak masz w profilu to niestety nie jest do baniak dla Acei...
Micheal Opublikowano 16 Maja 2016 Autor #4 Opublikowano 16 Maja 2016 Akwarium ma wymiary 150x60x60 wiec miejsca maja dość
MatiK Opublikowano 16 Maja 2016 #5 Opublikowano 16 Maja 2016 To przepraszam. W takim razie zmień w profilu bo masz wpisane 300 litrów...
klekot Opublikowano 25 Maja 2016 #9 Opublikowano 25 Maja 2016 Jaki masz teraz piasek, i napisz jaki miałeś problem z poprzednim piaskiem? Serpentynit długo szorowałeś przed włożeniem do akwarium? Ja na swoim mam taki biały nalot w niektórych miejscach, który odchodzi po puknięciu młotkiem i tak się zastanawiam czy to będzie miało wpływ na wodę.
Micheal Opublikowano 25 Maja 2016 Autor #10 Opublikowano 25 Maja 2016 był bardzo małej frakcji, unosił sie za każdym razem gdy ryba mocniej przepłynęła co powodowało np. nalot na kamieniach które gdy są porośnięte glonem słabo wyglądają. Był też bardzo jasny, co powodowało płochliwość ryb. Teraz mam zwykły budowlany. Kamienie są nowe, trzy są ze starej aranżacji jakoś długo ich nie czyściłem, wiem że za chwile i tak zarosną wiec nie ma sensu jakoś czyścić extra.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się