Skocz do zawartości

Tło [styropian + ceresit CR 65] by sision :)


sision

Rekomendowane odpowiedzi


Bo zostaje ci jeszce Ameryka, Azja może Amazonia



Amazonka jest w Ameryce !!! Wystarczy napisac biotopy Ameryk, Azji.. itp itd. :twisted: Tak napisałem, zeby sie troszke przyczepić :lol:


Co do tła z prześwitem u nas w galerii ktos ma takie, warto poogladac, fajny efekt. Co do modułów z przeswitem z serii BTN, tez takie gdzies widzialem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zmienię biotopu - Tanganika tak mnie zafascynowała, że będzie na 100%. Poza tym mam dostęp do ryb z odłowu (Kraków, więc niedaleko) i zamierzam takowe zakupić.


Biotop na pewno piękny i interesujący, oby Cię jednak zbyt szybko nie znudził. Mnie osobiście coraz bardziej korci, nie by zamienić Malawi na coś innego, ale by dostawić drugie akwa z paletkami... No ale przy wynajmowaniu mieszkania to się raczej nie opłaci, bo w przypadku przeprowadzki (a w moim przypadku dystans mógłby być duży) podwójny problem.


Trochę mnie zastanawia ten pęd na ryby z odłowu. Wiem że temat rzeka (jezioro? :D ) ale czy na pewno jest sens? Lenek zastanowiłeś się po co Ci takie ryby? Po pierwsze, że są delikatniejsze, a po drugie, miej świadomość, że wspierasz jednak wyrywanie ryb z ich naturalnego środowiska. Zastanów się, czy morlanie Ci to odpowiada. Dla mnie to tak jakby kupować psy rasowe (=ryby z odłowu), podczas gdy schroniska pełne są niemniej pięknych i często rasowych psów (=rybki od innego hodowcy). Wiem że to temat na inną dyskusje, ale przemyśl, czy na pewno konieczne są Ci ryby z odłowu.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie przekonałeś ze u Lenka to wszystko jest największe, najlepsze, najpiękniejsze itd ?

Tylko nie ma to potwierdzenia w realu.

Taka krowa co duzo ryczy ale niestety mało mleka daje.

Jestem zdziwiony że tej Tanganiki jeszcze nie ma, bo przy pożegnaniu z nami to już na 100% miała być gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A yaro nie odpuszcza :twisted: hehehe :mrgreen:


Romek, ja też czasem zastanawiam się, czy zamiast drugiego malawi nie postawić np tropheusów... ale za chwilę patrzę na swoje akwa, na Wasze w galerii i myslę, że postawię malawi z takimi extra rybami, że ja.... cie kręcę :twisted: Tylko żeby było jasne, ja się nie chwalę :D teraz na bank drugiego akwa nie będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dwa wyjscia widze Yaro:

1) nie pisac na kacu

2) nie dopuszczac do kaca ;) albo poprzez abstynencje, albo poprzez... no alternatywa to wiadomo jaka :D


Ja staram sie mimo wszystko nie jezdzic po Lenku. Chlopak mlody jest, a wtedy wiele rzeczy wyglada inaczej. Mysle, ze nic sie nie stanie, jesli damy mu troche luzu i taryfe ulgowa. Chlopak chce, probuje, kombinuje, zmienia zdanie, etc. ale pamietajmy, ze w wieku nastu lat jest sie zaleznym od rodzicow, ocen w szkole, etc. i nie mozna zawsze samemu decydowac o realizacji wlasnego hobby. Troche zrozumienia i poblazliwosci moze pomoc i nam na fourm i jemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może z innej, niż "Lenkowa", beczki :D

Dziś wygospodarowałem na tyle czasu, że zabrałem się za przygotowania do wstawiania tła. Przelałem wodę do akwa zastępczego (160l), złapałem ryby (nawet szybko mi to poszło). Jako ciekawostkę podam, że najdłużej bronił się samiec Red Blue i młoda samiczka Greshakei :wink:


Reszta wody poszła w kanał, piasek wybrałem. Świdrów tyle, że aż się przestraszyłem :D ale mi one nie przeszkadzają, rybom też raczej nie, więc niech sobie dalej mieszkają w piasku. Umyłem tylną i boczne szyby całkiem z glonów. Będą schnąć do jutra, sylikon nie lubi wilgoci. Tak to wyglądało po wyczyszczeniu:


wyczyszczonecq5.th.jpg


A tutaj moja obsada w konserwie, czyli akwa 160l, jako lokum zastępcze na kilka dni. zdjęcie umieszczam celowo i kieruję do tych, którzy ciągle upierają się, że w akwa 112 czy 160l można mieć ponad 20 ryb i "czują się one świetnie". Ja, patrząc na moje ryby w tym akwa, nie wyobrażam sobie, żeby miały tam zamieszkać na dłużej.


konserwauv0.th.jpg


A tu pierwsze przymiarki mojego tła :D Byłem w sporym szoku, jak udało mi się włożyć tło i okazało się, że jest... za duże :evil: ale już wiem, gdzie obetnę ten nadmiar bez konsekwencji :wink: Jutro zaczynam wklejać tło i mam zamiar ten etap zakończyć do popołudnia, żeby sylikon już sobie sechł. Naprawdę ciężka robota wsadzać tło do działającego akwa....


prba1rt2.th.jpg


Aha, zauważyłem ciekawą rzecz, o której nie wiedziałem wcześniej, może niektórzy też nie wiedzą, więc się podzielę. A mianowicie: przy wyciąganiu styropianu, który był na dnie, okazało się, że jest dużo cięższy :!: przesiąkł wodą i waga zdecydowanie wzrosła. Tak samo zachowa się pewnie tło, jeśli woda dostanie się do styropianu. Czyli jego waga zwiększyła by się dodatkowo od nasiąknięcia wodą. To chyba byłby plus :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło wklejone i czekające na wyschnięcie sylikonu. Mam taki problem, doradźcie proszę. Mimo wszystko za tło dostanie się woda, są dwa takie miejsca, którędy przeleci. Ale cyrkulacja wody za tłem raczej kiepska..Wyloty filtrów będą na zew. tła. Nie będzie się nic kisić tam z tyłu?dajcie proszę znać, to może jeszcze dziś z tym powalczę, żeby jak najszybciej schło. Mam już pierwszą ofiarę wsadzania tła. Samiec Pulpicana mi wyskoczył z akwa i to było w nocy. Rano już nie mogłem mu pomóc :cry:


Tak wygląda wklejone tło:

wklejonekq9.th.jpg


A tu z pokrywą i oświetleniem. Oświetlenie chciałbym zmienić, ale na początku jeszcze to zostanie.

wklejonewiatopz3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.