Skocz do zawartości

Tło [styropian + ceresit CR 65] by sision :)


sision

Rekomendowane odpowiedzi

tak tak, opalarkę do farb, bardzo przyjazne urządzenie dla akwarystów :D

jezeli chodzi o rozne kolory tla to przeciez mozesz zrobic ceresit z roznym odcieniem pigmentu :) jakos nie moge sie przekonac do tych farb :( moze ktos mi pomoze 8)


jezeli chodzi o spryskiwacz do kwiatow to rzeczywiscie trzeba spryskiwac kilka dni nawet :) wczoraj do kolejnego tla nalozylem czwarta warstwe ceresitu, kazda warstwe spryskiwalem okolo 4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z treningu i po moim spryskaniu wcześniejszym ani śladu, chłonie strasznie tą wodę.


Co do koloru, jeśli faktycznie jest tak, jak mówisz, że mogę uzyskać różne odcienie z tym samym pigmentem, to nawet dla mnie lepiej. Wolałbym bawić się tylko jedną metodą nadawania barw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sision naprawdę tło nabiera rumieńców :) Super wyszło i widać, że fajnie trójwymiarowo je rozbudowałeś. Widać super wypukłe kamienie, po prostu cud miód i orzeszki :) Serio. Jak dodasz jeszcze pigment to w ogóle mistrzostwo. Myślę, że na cokolwiek się zdecydujesz odnośnie barwienia (pigment czy farby), to i tak będzie gites majonez ;)

A boczki będziesz robił?

Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w całości. Naprawdę niecierpliwy jestem.

Co do polewania to ja polecam na początku spryskiwaczem do kwiatów, ale potem jak już bardziej stwardnieje, to polewałbym prysznicem. Tak robiłem u siebie pod koniec wysychania i nie zauważyłem żadnych efektów ubocznych.


Powodzenia i dawaj znać o postępie prac.

Pozdriowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można odpalić alarm przeciwpożarowy i spryskiwacze ;) Ale to raczej jednorazowe spryskiwanie by było ;) także nie polecam.

Jeśli komuś nie chce się pryskać ustrojstwem do kwiatów, to możnaby np. spróbować dużym pędzlem malarskim, ewentualnie po prostu polewać kubkiem czy innym naczyniem. Ale to raczej jak już tło trochę podeschnie.

Pozdriowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Romek, miło czytać takie słowa :mrgreen:


Co do boków, o które pytasz, to może na tym zdjęciu ich nie widać, ale one są :wink: z tym, że nie są zrobione na całą boczną szybę. Po prawej stronie zostanie ok.7-8cm szkła, po lewej (tam, gdzie komin), ok 2-3. Celowo tak zrobiłem, chciałem mieć cały przód wolny.


Co do barwienia, najbardziej chciałbym zastosować sam pigment, o ile uda mi się go zdobyć no i jeśli uzyskam kilka odcieni brązu mając jeden pigment.

Może macie jakieś wiadomości odnośnie tegoż właśnie pigmentu?napisałem już do leeriego, czekam na odpowiedź. Mam jeszcze ze 3 dni na zdobycie tego właśnie dodatku :D za tyle planuję nałożenie kolejnej warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sision - idziesz do sklepu i kupujesz pigmenty do farb, niby lepsze te do betonu (? ) ale ja z powodzeniem stosuje i NIC sie nie dzieje


co myślisz nad zmieszaniem brązu np z żółtym, jasnym zielonym w celu rozjasnienia,

i czarnym zeby przyciemnic brąz?

naprawde masz duze pole do popisu - jak Ci sie nie spodoba zawsze mozesz przemalowac :)


jak juz gdziesz wczesniej pisalem dla samej zabawy mieszalem pigmenty z ceresitem i naprawde fajne rzeczy wychodzily

oczywiscie "moj kolor" do teł (tak to sie odmienia?)ktore robie to czarny :D ale ostatnio dodalem do czarnego nieco niebieskiego i efekt naprawde wyszedl fajny

takze warto bawic sie w mieszanie pigmentow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby najlepiej jakby to był speszyl edyszyn full wypas deluxe, ale jak będzie tylko speszyl edyszyn hajper tjuning to też da radę ;) Wiem, że te barwniki od Leeriego były z atestem, ale skoro Smile zapodał takie do betonu i nic się nie dzieje, to wal na drugą stronę ulicy, zakup kilka kolorów (co do tego niebieskiego to jestem sceptyczny ;), pomarańczowy też bym sobie odpuścił ;) ) i mieszaj Waść ile popadnie. A jak się nie uda to się przemaluje i będzie gut ;)

Wydaje mi się, że takie zostawienie kilku cm do przedniej szyby daje fajny efekt - akwa nie wydaje się zbyt 'ciężkie', a jednocześnie można obserwować z boku co się w nim dzieje.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale skoro Smile zapodał takie do betonu i nic się nie dzieje, to wal na drugą stronę ulicy, zakup kilka kolorów

heh, nie, z mojej poprzedniej pogmatwanej wypowiedzi

(sision - idziesz do sklepu i kupujesz pigmenty do farb, niby lepsze te do betonu (? ) ale ja z powodzeniem stosuje i NIC sie nie dzieje )


mozna wysnuc wniosek ze zastosowalem pigmenty do farby akrylowej - tzw sniezki


moje pierwsze doswiadczenie z ceresitem to 3 kg zakupione na allegro i dostalem gratis wlasnie taki pigment za 4 zl - czarny

sprzedajacy powiedzial ze z powodzeniem stosuje (zreszta jego akwa jest w galerii zachwyca wiele oczu ) U mnie tlo juz ma gdzies z pol roku, nic sie nie dzieje, woda nie zmienia koloru, ceresit nie odchodzi, nie peka, no - tylko glon rosnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.