Skocz do zawartości

Pompa do narurowca.


andrety

Rekomendowane odpowiedzi

A co jeśli chciałbym zrobić narurowca na mniejszej średnicy rury z mniejszym przepływem do małego baniaka, takiego około 200l? Unipumpkę bym podłączył wtedy bez problemu i myślę, że by to się sprawdzało może nawet lepiej niż najmniej wydajna pompa do CO. Stąd me pytanie.

Chodziło mi tu o wcześniejsze dyskusje w tym temacie dotyczące tego, że używamy pomp niededykowanych do tego zastosowania. To może warto po prostu zamiast grundfos alpha 2 kupić w podobnej cenie coś stosowanego u morszczaków? Np: Aqua Medic DC Runner 3.2

- Wydajność: do 3000 l/h
- Podnoszenie: 270 cm
- Moc: 25 W
- Podłączenie wlotu: 32 mm

Też może pracować na zewnątrz, pewnie jest bardziej "zoptymalizowana" pod tego typu zadanie. Czy jednak pompa do kaloryferów lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba od razu kupować Grundfosa. Za cenę tej pompy Aqua Medic kupisz 2 pompy Ibo Beta 25-60, a już jest nowa seria Beta 2. Pompy obiegowe c.o. Mają tę przewagę, że są praktycznie bezawaryjne i bardzo ciche, trzeba dosłownie przyłożyć do niej ucho żeby usłyszeć, że pracuje. Ale próbować możesz, może uda Ci się wymyślić coś nowego, bardziej wydajnego i kompaktowego do mniejszych akwariów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kubiszon napisał:

Chodziło mi tu o wcześniejsze dyskusje w tym temacie dotyczące tego, że używamy pomp niededykowanych do tego zastosowania. To może warto po prostu zamiast grundfos alpha 2 kupić w podobnej cenie coś stosowanego u morszczaków? Np: Aqua Medic DC Runner 3.2

Dyskusja o nietypowych rozwiązaniach prowadzą osoby które już przetestowały rozwiązania dedykowane akwarystyce. Bynajmniej ja to tak odbieram. Testowałem wiele filtrów, mimo że trafiały się lepsze postanowiłem wypróbować pompę. Wybrałem grundfosa starszego typu,prosty trzy biegowy. Nie kierowałem się oszczędnością a niezawodnością i cichą pracą gdyż akwarium stoi w pokoju i to uznałem za priorytet. W akwarystyce powstają co jakiś czas nowe urządzenie np filtr Fx opinie o awarii silnika i niezbyt cichej pracy skłoniło mnie do zaopatrzenia się w kolejny filtr na bazie pompy ,, od grzejników". Kilka lat temu ( około 10 ) użyłem takiej pompy i działa bezawaryjnie i jest niesłyszalna, tak jak wtedy gdy ją zainstalowałem. Myślałem o użyciu pompy tańszej, jednak intuicja podpowiadała inaczej.
Masz rację jeżeli chodzi o gabaryty i mocowanie pompy, jest niewielki problem.
Możesz przetestować narurowiec na pompie o której pisałeś , to Twoja decyzja i nic nam do tego. pozdrawiam :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.