Skocz do zawartości

Podmiana wody bezpośrednio z kranu przez filtr + ogrzewanie


led4grow

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączysz ustrojstwo pod baterię z prysznica jak to Pleziorro przedstawił tobie w poście 4 na fotce,ustawiasz dowolną temperaturę i jazda z tematem


..najbardziej proste rozwiązanie. Po " zabiegu " chowasz gdzieś i zapominasz o problemie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę kolego led4grow żebyś tak nie kombinował ;) (bez urazy oczywiście) i zakupił sobie korpus z wkładem węglowym+wąż(możesz wykorzystać wężyk z osmozy) i miałbyś po problemach z ustawieniem temperatury wlewanej wody do baniaka...

Podłączysz ustrojstwo pod baterię z prysznica jak to Pleziorro przedstawił tobie w poście 4 na fotce,ustawiasz dowolną temperaturę i jazda z tematem :P...

Potem zwijasz sprzęt do wiaderka,dajesz do szafy,komórki lub tam gdzie oczy żony:D tego nie wypatrzą ,i problemu nie ma i nie było ;)...



Niby proste, ale za każdym razem trzeba będzie z "francuzem" pokazać się w królestwie żony... :(

-- dołączony post:

A jaką masz temperaturę wody w baniaku bo jeśli podmiana nie będzie powodowała spadku poniżej 25 stopni to lej Pan śmiało ;).


Obecnie 25C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby proste, ale za każdym razem trzeba będzie z "francuzem" pokazać się w królestwie żony.


...wystarczą kombinerki do odkręcenia prysznica . Tam pod baterią masz 1/2" . A końcówkę pod baterie dasz radę ręcznie dokręcić i odkręcić. Żona się nie kapnie..pomyśli ,że coś naprawiasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie te baterie i końcówki, może jakieś wypaśne Grohe :) ale moja słuchawka low budget za~ 50zł odkręca się palcyma i takoż przykręca i nawet nic nie kapie z miejsc z których nie powinno. Słuchawka jest z plastiku więc jak już raz ruszysz narzędziem to potem już możesz korzystać palcami nie zapiecze się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Może i to jest myśl... Czy są takie korpusy co by z jednej strony można nakręcić wąż z prysznica (prawdopodobnie 1/2), a z drugiej strony takiej złączki do wężyka RO:

http://g02.s.alicdn.com/kf/HTB1DFy8GVXXXXbyXXXXq6xXFXXXg/201176562/HTB1DFy8GVXXXXbyXXXXq6xXFXXXg.jpg (wydaje mi się, że 1/4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam

Może ja coś pomogę jako świeżak :-) nie ze tylko czerpię wiedzę z forum :-)

Mam korpus narurowy z gwintami 3/4 cala ( standard )

- na wejściu gdzie przykręcasz korpusu dajesz taka redukcję jak w linku ( potrzebne są 2 szt. )

PLASTIKOWY NYPEL 1/2 - 3/4 - 1" PP (5120212979) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img19.allegroimg.pl/photos/400x300/51/20/21/29/5120212979@@AMEPARAM@@19@@AMEPARAM@@51/20/21/29@@AMEPARAM@@5120212979


i do niej przykręcasz wąż prysznicowy po zdemontowaniu słuchawki .Redukcje wkręcasz na taśmę teflonową.

Następnie na wyjściu z korpusu wkręcamy identyczna redukcje jak na wejściu do korpusu oraz taka redukcje do wężyka RO - czyli :

REDUKCJA 3/8GW x 1/4 SZYBKOZŁĄCZKA ŁĄCZNIK PROSTY (5459446380) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img19.allegroimg.pl/photos/400x300/54/59/44/63/5459446380@@AMEPARAM@@19@@AMEPARAM@@54/59/44/63@@AMEPARAM@@5459446380


Oczywiśćie należy pamiętać o wkładzie węglowym , oraz wężyku odpowiedniej długości z łazienki do akwa.

U mnie patent działa.

Pozdrawiam Krzys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak zainstalować podłączenie do akwarium na stałe?


Wyposażenie tego w elektrozawór i kontroler poziomu załatwiłby sprawę długiego nalewania oraz deregulacji temperatury w zbiorniku i co być może najważniejsze nie drażniło by oczu szanownej małżonki ( bo o komforcie to już nie wspomnę )


Sam taki układ praktykuje bo 15mb węża po mieszkaniu co tydzień raczej by nie przeszło ale wężyk w listwie przypodłogowej jako spust i potem nalewanie ... bajeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby proste, ale za każdym razem trzeba będzie z "francuzem" pokazać się w królestwie żony... :(

Z jakim francuzem kolego?

Tak jak niektórzy koledzy napisali,odkręcasz palcami słuchawkę od prysznica i wąż wkręcasz w korpus...

Oczywiście musisz mieć odpowiednio dobrane redukcje pod wąż i korpus,dokładnie opisał już to tobie kolega pocztakg...

Przeważnie każdy standardowy prysznicowy wąż z słuchawką ma końcówkę o rozmiarze 1/2...


Powodzenia...


..najbardziej proste rozwiązanie. Po " zabiegu " chowasz gdzieś i zapominasz o problemie.

Proste i skuteczne zarazem ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.