Skocz do zawartości

Podmiana wody bezpośrednio z kranu przez filtr + ogrzewanie


led4grow

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio złożyłem sobie zestaw do podmian wody z pozostałości po filtrze RO. Obejmuje on filtr liniowy do wyłapywania zanieczyszczeń i wkład liniowy węglowy do usuwania chloropodobnych oraz długi wężyk 6,2mm za pomocą którego leję wodę bezpośrednio do baniaka.

To rozwiązanie ma jednak mały minus z którym nie wiem jak sobie poradzić, a mianowicie niska temperatura wody z kranu. Podmieniam ok 40-50l - zawór ustawiony na minimalnym ciśnieniu w baniaku przy podmianie już ok 15-20l spada o 1C (czas zalewania ok godziny).

Przy pełniej podmianie 40-50l. temp. spadłaby pewnie o 2-3C i cała operacja trwałaby pewnie ok 2,5 godziny co dla mnie jest stanowczo za długo.

Podmianę chciałbym zalać max w godzinę. Grzałkę w akwa mam 100W i zastanawiam się czy wymiana jej na 200W coś pomoże czy lepiej pomyśleć nad jakimś dodatkowym korpusie z grzałką (taką jak kiedyś były do herbaty)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz lać cieplejszej ? ja też nalewam wodę do akwarium przez węgiel w korpusie narurowym, najpierw puszczam kilka litrów do wanny aby przeczyścić filtr, w tym czasie ustalam temperaturę taką jak w akwarium i wpinam wąż. Woda sobie cieknie z góry tak abym słyszał, jak przestaję słyszeć to znaczy że albo się napełniło albo idę w szkodę żonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój "nalewak" jest mobilny, nakręcam do korpusu koniec węża od prysznica. Po całej operacji przywracam tryb łazienkowy :) a korpus z filtrem po wylaniu resztek wody wędruje na szafę wraz z wężami. Wodę nalewam zwykłym wężem, po prostu odkręcam bardzo delikatnie kran aby uzyskać wolny przepływ.


IMAG0482

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie całkiem pomysłowe, aczkolwiek jakby to moja żona powiedziała bardziej inwazyjne dla armatury ;)

Ja mam wszystko schowane pod zlewem w kuchni i nikogo w oko nie koli ;) Wyciągam wężyk i odkręcam zawór - to wszystko. Wolałbym, żeby tak pozostało, zamontowanie jakiegoś "mieszacza" wody ciepłej i zimnej pod zlewem pewnie też odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o tym, żeby grzałkę taką lub podobną:

http://hobbyhouse.pl/pol_pl_Grzalka-nurkowa-500W-HJ-123-3709_1.jpg


Zamontować na wyjściu po filtrach w takim korpusie:

FILTRY, OSMOZA, KORPUS RO, PODWÓJNY ORING + WKŁAD (5847503450) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



Tylko pytanie czy taka grzała przy niewielkim przepływie ogrzeje wodę? Wcześniej takiej grzałki używałem do nagrzania wody w wiadrach przed podmianą; 15-litrowe wiadro zagrzewało do 25C w jakieś 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę kolego led4grow żebyś tak nie kombinował ;) (bez urazy oczywiście) i zakupił sobie korpus z wkładem węglowym+wąż(możesz wykorzystać wężyk z osmozy) i miałbyś po problemach z ustawieniem temperatury wlewanej wody do baniaka...

Podłączysz ustrojstwo pod baterię z prysznica jak to Pleziorro przedstawił tobie w poście 4 na fotce,ustawiasz dowolną temperaturę i jazda z tematem :P...

Potem zwijasz sprzęt do wiaderka,dajesz do szafy,komórki lub tam gdzie oczy żony:D tego nie wypatrzą ,i problemu nie ma i nie było ;)...

  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.