Skocz do zawartości

Identyfikacja zielonego glonu na piasku


Michal19796202

Rekomendowane odpowiedzi

Usuwalem sinice ale po 48godz bylo to samo. Teraz sprobuje sposobu z ograniczeniem oswietlenia

Czyli nie ograniczyłeś oświetlenia od razu?

A możesz się rozliczyć z nami co z tych wielu rad które otrzymałeś - wprowadziłeś.

Bez sensu jest z jednej strony wytrącać PO4 a zaraz potem walić nowe PO4 z mrożonką i karmą.


Moim zdaniem powinieneś robić wszystkie te działania które są anty sinicowe czyli podwyższyć stosunek Redfielda znacznie powyżej 22, ograniczyć karmienie, wyeliminować mrożonki, zmniejszyć lub zaprzestać świecenia,robić większe i częstsze podmianki, zmierzyć Po4 i NO3 w kranówie, zbudować ustrojstwo do nalewania wody.wywalać sinice z piasku.

Powiedz co wprowadziłeś bo takie cykanie pojedynczo o kant d.. potłuc takie działania.

Sinice się nie da usunąć w kilka dni - no chyba że erytromycyną Boyda ale jednemu tu pomogło a drugiemu nie. Spytaj na pw Gubana jak to było z tym Boydem ChemiClin.


Prosiłem kup atrament - nie posłuchałeś i kupiłeś rapid którego działania i dawkowania nie znamy teraz nie wiem co radzić ale PO4 w baniaku masz nadal zdecydowanie za wysokie.


Wg zasady że wynik JBL PO4 x 3 to masz PO4 - 0,6ppm a NO3 -20 czyli ledwo wylazłeś z zakresu sinic i jesteś na "ziemi niczyjej" czyli ani sinic ale jeszcze nie glony.

Czy dalej lać rapid - nie wiem gdybyś kupił jak radziłem atrament dawno by test pokazał żółty kolor czyli poniżej skali JBLa.

Ale jak sam pisałeś rapid podobno jest bezpieczny :rolleyes: więc lej ile wlezie by test pokazał żółty kolor wtedy masz dopiero PO4 -0,2ppm a rR -100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Sinice się nie da usunąć w kilka dni - no chyba że erytromycyną Boyda ale jednemu tu pomogło a drugiemu nie. Spytaj na pw Gubana jak to było z tym Boydem ChemiClin.




To ciekawe co piszesz ale chemiclean nie zawiera erytromycyny. Z ciekawości nawet wyciągnąłem z szafki opakowanie i było jak wół, że nie zawiera erytro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie karmie mrozonkami, odstawilem to ustrojstwo, chodz i tak karmilem nimi raz w tygodniu, a karme od kilku dni ograniczam.

Decorative pytalem Ciebie w ktoryms poscie, co ze swiatlem to poinstruowales mnie ze ograniczenie oswietlenia nie jest konieczne. Zgodze sie co do atramentu, pospieszylem sie z tym Rapidem od JBL. Tak samo jak kupilem testy od JBL a zooleka odstawilem, wiec staram sie.

-- dołączony post:

W kranowie PO4 jest zerowe a NO3 znikome.

No nic jutro wszystko postaram sie wybrac, ale podmianki nie zrobie sent nie karmic pasozyta

-- dołączony post:

Usuwaj dalej mechanicznie sinice aż do skutku,no i nie świeć tydzień lub nawet więcej...

prawdziwa cnota akwarysty to cierpliwość :D ...Damy radę kolego :)



Wiem ze damy rade, dlatego do Was pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Troszkę podłączę się pod temat kolegi, bo mam podobny problem ale na o wiele mniejszą skalę. U mnie tylko delikatnie w jednym miejscu piasek robi się zielony. Parametry wody według testów Jbl wykonanych przed chwilą to

Po4 <0,02

No3 - 1 (trochę jak dla mnie niewiele, ale ewidentnie kolor był lekko żółty).

Mam zakupiony atrament, ale wolałam się zapytać tutaj czy jest sens go używać.

Doradzi ktoś? Jak potrzeba podać jakieś jeszcze parametry to czekam na pytania.

Na koniec trochę o zbiorniku:

240l (dosyć świeże, bo działa od 1 maja br)

Oświetlenie Led białe zimne +RGB działające na ok 30% mocy

Filtracja tetra ex 800 plus zasypany grysem koralowym oraz Aquael turbo 2000 jako mechanik

Dekoracje to serpentynit oraz piach

Obsada pseudotropheus saulosi 1+4, cynotilapia hara gallireya reef 5 szt maluchów oraz maingano 10 szt maluchów.

Karmienie 2 razy dziennie w ilości takiej, żeby w ciągu minuty zniknęło. Ale z tym to akurat głodomory sobie radzą ;-). Karmię wyłącznie suchym różnych firm (O.S.I, Tropical, Jbl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale atrament mam ten polecany przez Ciebie :-) Po4 mierzone testem Jbl wychodzi poniżej 0,02. Ten pierwszy na skali. Wcześniej ktoś pisał, że wynik tego testu należy pomnożyć razy 3.

Chyba jutro jeszcze raz zmierzę to NO3, bo naprawdę jest coś dziwnie niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam niczego co obniżałoby NO3. Dzisiaj po powrocie do domu zmierzę jeszcze raz to NO3. Mam stary test Zoolek to z ciekawości zrobię dla porównania.

Jeżeli pomnożyć mój wynik razy 3 to właśnie stosunek NO3 do PO4 wychodzi ok 16. Czyli tak na granicy sinic, u mnie są one właśnie takie delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.