Skocz do zawartości

Pokrywa PCV 180X50


jaras

Rekomendowane odpowiedzi

Także brałem u nich, polecam-ekspres wysyłka i idealnie odcinają wymiaty.

Kilka fotek jest tutaj http://forum.klub-malawi.pl/720l-efekt-koncowy-dylematow-poczatkujacego-t26572p3.html

Post 14..

Dokładniejszych zdjęć obecnie nie posiadam. Jeśli chcecie więcej to dajcie znać , w wolnej chwili coś wyprodukuje. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi bardzo mi pomogły. Plan mam taki:

rama 10mm spienione pcv z narożnikami w kształcie trójkątów, wieko dzielone na trzy tak jak idą wzmocnienia akwarium z czarnego tubondu 3mm, w środkowej części wieka dodatkowy otwór do karmienia, maskownica ramy tubond 3mm.kolor czarny. Oświetlenie belka ruchoma z modułami diodowymi zamocowana po bokach ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz zadowolony z tego wyboru:)


Dodam do rozwazenia: tubond to aluminium. Rozważ boczna okleine kupić długą i natnij w naroznikach tylko od wewnetrzej strony delikatnie wraz z kompozytem i wygnij - dzieki temu uzyskasz jednolita powierzchnie wygiecia na zewnatrz bez łączenia. Ja o tym pomyslalem jak skonczylem dopiero choc polaczenie mam na styk i tez zle nie wyglada. Czyli przy 180 x 60 zamawialbym pasek (zakladajac boczną okleine 10 cm) to pas 180+60+60 czyli 300 cm x 10 cm. I z tego wygiac calosc. Tylko tyl z osobnego paska (jak sie nie da 300 cm to przynajmniej 240 i przod i najbardziej widoczny naroznik. Pocwicz na malym kawalku jak to wygląda. Czarny TuBond ulatwi tobie bo wypelnienie tez czarne. Przy bialym kontrast jest.

Dodatkowo chyba mozesz zamowic jedna strone polysk a druga mat - ocenisz wtedy naocznie co wolisz miec na zewnątrz.


Trzymam kciuki. W tej firmie idealnie co do mm co dotną wiec porzadnie zwymiaruj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bedziesz zadowolony z tego wyboru:)


Dodam do rozwazenia: tubond to aluminium. Rozważ boczna okleine kupić długą i natnij w naroznikach tylko od wewnetrzej strony delikatnie wraz z kompozytem i wygnij - dzieki temu uzyskasz jednolita powierzchnie wygiecia na zewnatrz bez łączenia. Ja o tym pomyslalem jak skonczylem dopiero choc polaczenie mam na styk i tez zle nie wyglada. Czyli przy 180 x 60 zamawialbym pasek (zakladajac boczną okleine 10 cm) to pas 180+60+60 czyli 300 cm x 10 cm. I z tego wygiac calosc. Tylko tyl z osobnego paska (jak sie nie da 300 cm to przynajmniej 240 i przod i najbardziej widoczny naroznik. Pocwicz na malym kawalku jak to wygląda. Czarny TuBond ulatwi tobie bo wypelnienie tez czarne. Przy bialym kontrast jest.

Dodatkowo chyba mozesz zamowic jedna strone polysk a druga mat - ocenisz wtedy naocznie co wolisz miec na zewnątrz.


Trzymam kciuki. W tej firmie idealnie co do mm co dotną wiec porzadnie zwymiaruj sobie.



Witaj. Napisz mi w jaki sposób u siebie połączyłeś boki pokrywy z tubondu. Zastanawiam się czy nie połączyć płyt poprzez sklejenie czyli od wewnątrz kątowniki do płyt klejem (są specjalne kleje do aluminium) czy to by trzymało czy lepiej nitować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zlapalem klejem (Soudal Fix zlapal i trzyma juz 4 miesiac bez problemu) i to wprost to PCV szkieletu. Zadnych kontownikow nie robilem. Ale tak jak pisalem lepszy patent to naciecie klinika od wewnatrz - nozykiem ciezko ale daje rade. I wtedy wygiac i masz jednolita ladna powierzchnie.

Co prawda laczenia tez nie widac bo to alu cieniutkie jest wiec na siebie zachodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach mam zamiar zrobić pokrywę bez szkieletu z pcv. Do tego aluminium od wewnątrz chce przykleić kątowniki (po długości i głębokości) do nich uszczelkę i to oprzeć o akwarium (dookoła), wyżej też dookoła kątowniki a na nich dwie płyty aluminium 1/3 i 2/3 jako górna pokrywa. Wewnątrz w połowie wysokości kątowniki po krótkich bokach na których oprze się belkę LED z profilu aluminiowego. Jeszcze tylko dokładnie muszę pomyśleć o połączeniu boków właśnie, ale dam chyba małe kątowniki i posklejam jakimś dobrym klejem do aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.