Raciczka Opublikowano 1 Kwietnia 2016 #1 Opublikowano 1 Kwietnia 2016 Choroba się rozwija Wczorajsze popołudnie to zmiana z ogólnego zieleniaki na Mbuna. Obsadę dostaliśmy za darmo (po doczytaniu trafiona niekoniecznie w sedno), kamienie z odzysku - nawet nie wiedzieliśmy że tyle różnych jest w domu, piasek za darmo. Te za darmo jak za darmo - za rośliny i ryby z poprzedniej aranżacji. Odrobina informacji technicznych: Zbiornik 120x40x50 - typowe 240l Filtracja: JBL 900e + Aquael Circulator 2000 Dekoracja: otoczaki, serpentynit i inne "cosie" znalezione w domu + anubiasy z poprzedniej aranżacji Obsada: Dostaliśmy dwa haremy dojrzałych ryb. Pseudotropheus saulosi 2+3 i Metriaclima estherae 1+2 Już wiem, że z Metriaclima estherae może być problem. Co prawda ryby mieszkały od ponad roku razem, w tym pół roku w 70l w sklepie, ale teraz dostały większa przestrzeń i zobaczymy. Pozostaje nam obserwować rozwój sytuacji i ewentualnie reagować. W planach zapewne kaseciak + Purolite zwłaszcza, że złoże jest, pompa jest. Zdjęcie "na szybko" telefonem, jeszcze woda nie w pełni klarowna.
Pleziorro Opublikowano 1 Kwietnia 2016 #2 Opublikowano 1 Kwietnia 2016 Jak to leciało ? "Jesteś szalonaaa" Zamurowało mnie, dwa baniaki jednocześnie wystartowane i masz w końcu też mbunę. Ależ ty dążysz uparcie do celu, nie chciał bym Cię za wroga hahahahahahaha. Kaseciaka się ogarnie spoko loko 1
Raciczka Opublikowano 2 Kwietnia 2016 Autor #3 Opublikowano 2 Kwietnia 2016 To był trochę podstęp. Mieliśmy do wyboru albo to co pływa albo Altolamprologus compressiceps x 7 (ładne podrośnięte już byczki, łamałam się mocno) ale tylko i wyłącznie w zestawie z 4 Cyphotilapia frontosa - no gdzie do 240l ... Mąż mocno jęczał, jęczałam i ja. Stwierdziłam, że zdecyduje Młoda :twisted: Zaprowadziłam Weronikę do sklepu i powiedziałam, że ma wybrać. Wskazałam Tanganikę a przy Malawi dotknęłam szybki :twisted: Co się zaczęło dziać przy szybie to wiadomo. A przy tandze padło pytanie z ust 8-mio latki: Mamo, gdzie niby te ryby ???? Ale obiecuję, że jak postawimy kiedyś kolejny baniak to będą tam mieszkały muszlowce bo są super Wracając do stanu obecnego. Kaseciak w trakcie omawiania a ja się zastanawiam nad obsadą. Nie chciałabym na razie nic odejmować - damy szanse obsadzie. Dołożyć się boję bo nie mam pojęcia ewentualnie co i raczej nie maluchy bo te obecne to takie wypasione bardziej. Były karmione Hikari roślinnym i mrożonkami. Ja mam zamiar mrożonki jeśli już to dawać góra 2 razy w tygodniu. -- dołączony post: Wczoraj wieczorem przygarnęłam dwa samce Tropheops sp. "Red Fin" od Pleziorro. Dodatkowo samce "Pseudotropheus saulosi" raczej nimi nie są. Właśnie straciłam zaufanie do sklepu, który bardzo lubiłam. Akurat dla mnie inny gatunek to nie problem o ile nie okaże się, że zdecydowanie te ryby nie powinny razem pływać. Zwłaszcza że ryby dostałam. Co natomiast jeśli ktoś przyszedł po konkretny gatunek, zapłacił i wyrasta "coś" ?
nasteq Opublikowano 2 Kwietnia 2016 #4 Opublikowano 2 Kwietnia 2016 Chyba nie ma co sie obrażać na sklep, bo prawdopodobnie oni nawet nie wiedzą co mają. Hodowca powiedział, że Saulosi, narybek był żółty... Czyli Saulosi. No chyba, że to celowe działanie... Ale nie zakładałyby od razu. Tak jak koledzy piszą i widać po zdjęcia w galerii, Saulosi z racji braku czystości się dosyć mocno skundliło w naszych krajowych hodowlach. Oczywiście są hodowcy tacy jak FM, gdzie pływają wzorowi rodzice więc ciągle jest szansa na czyste ryby.
Raciczka Opublikowano 2 Kwietnia 2016 Autor #5 Opublikowano 2 Kwietnia 2016 I się nie obrażam bo chyba jednak saulosi
nasteq Opublikowano 2 Kwietnia 2016 #6 Opublikowano 2 Kwietnia 2016 Sama widzisz, eksperci na tym forum nie są zgodni więc jak biedny sklepikarz ma być pewnym
Grzegorz78 Opublikowano 4 Kwietnia 2016 #7 Opublikowano 4 Kwietnia 2016 Witam. Bardzo podoba mi się zbiornik. A sprzedawcom w sklepach nie ma co wierzyć. We weekend byłem w zoologicznym w CH Łomianki i sprzedawca nie wiedział czym handluje. Poprosiłem aby się dowiedział i że po zakupach przyjdę po 1+3 saulosi pseudotropheus. No i złapał mi jena żółtą rybkę i trzy niebieskie. Pozdrawiam
MALAWI MBUNA WORLD Opublikowano 4 Kwietnia 2016 #8 Opublikowano 4 Kwietnia 2016 Jednak najrozsądniej jest zacząć z obsadą od nowa i nie ulegać emocjom w sklepach. Fajne szkło. Życzę powodzenia. ... Poprosiłem aby się dowiedział i że po zakupach przyjdę po 1+3 saulosi pseudotropheus. No i złapał mi jena żółtą rybkę i trzy niebieskie. Pozdrawiam Brawa dla sprzedawcy za inicjatywę - w końcu wziął i się dowiedział ... ha ha ha
Raciczka Opublikowano 4 Kwietnia 2016 Autor #9 Opublikowano 4 Kwietnia 2016 Nie mam zamiaru zmieniać obsady. Na razie jest spokojnie i bez awantur Samiec saulousi się ładnie wybarwił aczkolwiek pasków nie ubyło Wysłane z mojego PMT7008_4G przy użyciu Tapatalka
JemioloSeba Opublikowano 4 Kwietnia 2016 #10 Opublikowano 4 Kwietnia 2016 Szkoda... Twoje akwaria są bardzo ładne a obsada trochę psuje całość. Z całej tej sytuacji zostanie kiedyś tylko hasło "Saulosi z ośmioma pasami", które już słyszałem nie widząc tego tematu
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się