Skocz do zawartości

Okrzemki?


nasteq

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda mi glonojada do moich piranii - jak patrze jak one rzucają się na jedzenie i świderki to nie mam serca go tam wpuszczać. Poza tym te moje obżartusy, jak pisałem wyżej, czekają tylko na gotowe a nowego nie będę sprowadzał.


W sumie nie wiem jakie następne kroki więc zastosuje moją ulubione rozwiązanie - usiąde, ręce pod tyłek i zaczekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.klub-malawi.pl/slimaki-military-helmet-poradzilem-okrzemkiem-glonami-t23610.html?&highlight=helmety poczytaj tutaj. Wszystko zależy od tego czy chcesz z nimi walczyć czy nie ( okrzemki). One usuną tylko skutek...Wcześniej Henryk pisał ,że zjedzą potem zielone glony..W zasadzie zielonych nie jedzą ale owszem..z głodu i zielone ruszą tyle ,że możesz je wtedy wyjąć.
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Tanganice helmety zjadły najpierw okrzemki, potem zielone z na końcu krasnorosty, co mnie bardzo zaskoczyło i zmartwiło bo pięknych okazów się dochowałem. Od ponad roku trzymam 4 szt. w 200l zbiorniku i nie mam już żadnych glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Czyli wszystko albo nic :)


Dzięki koledzy za ciekawe rady. Zobaczę, jak okrzemki nie odpuszcza i moje akwarium zacznie wyglądać jak powierzchnia Marsa, to może skuszę się na te helmety.



Problem w tym że jak raz zobaczymy zielone kamienie to tęsknimy za tym.:D i nawet jak te helmety wpuścimy to najpierw jest zdziwienie że tak sprawnie i do czysta usuwają okrzemki. Niestety twoja rada Andrzeju by je wyjąc jak skończą okrzemki a jeszcze nie wyjadły zielenic nie jest dobra - bo powrócą okrzemki a i ze ślimakami nie wiadomo co począć.

Ale wiemy że są skuteczne.

nasteq możesz czekać z rączkami pod d. na rozwój wypadków tym bardziej że baniak raczej bardzo młody, ryby małe więc i fosforanów mało.

Gdybyś miał kaseciak z blokiem na Purolite A520E to bym wiedział co ci doradzić a tak to nawet nie wiem jaką masz filtrację i jak z podmiankami i czy masz kubeł czy inny narurowiec więc nic nie radzę:rolleyes: tak jakby aktualizacja własnego profilu od którego zawsze zaczynam by wiedzieć coś kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety twoja rada Andrzeju by je wyjąc jak skończą okrzemki a jeszcze nie wyjadły zielenic nie jest dobra - bo powrócą okrzemki a i ze ślimakami nie wiadomo co począć.


...to na dwoje babka Henryk wróżyła. Ja kiedyś Helmety włożyłem , zjadły okrzemki i od tamtej pory mam spokój. Wiem ,że nie usunęły przyczyn bo one tkwiły w piasku i wodzie tylko skutek i nie jest ich zasługą ,że ich teraz nie mam. Owszem..w owym czasie wyczyściły mi kamienie i to było ich zasługą. Ale to kwestia tego czy chcemy w ogóle z nimi walczyć. Bo można szybko usunąć ślimakami ale przyczyna tkwi gdzie indziej. A dlatego powiedziałem ,że na dwoje babka wróżyła bo u innych giną po jakimś czasie same nawet po wyczyszczeniu czy bez a u innych nie. Taka rosyjska ruletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczerpujące szczegóły o moim akwarium po kliknięciu w moja sygnaturkę


...oglądałem filmik..fajny! Ale pod filmem czy tu w opisie powinno być Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano) zamiast Melanochromis cyaneorhabdos 'maingano'. Jeszcze w wielu opisach stosowana jest stara nazwa ale to się zmieniło. Ja w swoim opisie używam nowej ale piszę też jaka była stara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.