Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nowe szkło a ja oczywiście musiałam coś znaleźć albo sama zrobić.

Odprysnęło szkło. Odprysk przypomina rybą łuski. Ma średnicę ok 1cm a w najgrubszym miejscu ok 1,5 mm.

758924c49bffbbc339bebfb7e9c475c5.jpg Odprysk jest na wysokości 56 cm czyli 4 cm od góry akwarium. Tuż przy silikonie. 1bc7667b5826561fc6b558f1909c5c43.jpg8d62051a193f9240586e55892491c05a.jpg

Zastanawiam się czy coś z tym robić - mam na myśli odtłuścić i potraktować bezbarwnym silikonem, czy olać temat.


Jestem bardzo delikatnie mówiąc zła :mad:


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
Olej, najprawdopodobniej puknięte przy transporcie.


Dokładnie, nie będzie to miało wpływu na wytrzymałość. Ja w swoim małym akwa, mam urwany cały dolny róg i trzyma na samym kleju :-)

Opublikowano
O ja cia :) ale musisz mieć nerw :)


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Całe szczęście, że nie ma to wpływu na szczelność i jest na tyle wysoko, że prawie nie widać.

Wujku - nie obrócę bo muszę zerkać dla spokojności umysłu i przyszłego snu czy nic się z tym nie dzieje dalej ;)

Opublikowano
Dokładnie, nie będzie to miało wpływu na wytrzymałość. Ja w swoim małym akwa, mam urwany cały dolny róg i trzyma na samym kleju :-)


KADO żebyś się pewnego dnia lub nocy nie zdziwił ;)

Opublikowano
Tak sobie myślę, że i tak szkło stoi puste to może jednak zapcham ten ubytek silikonem co ? Przecież nie zaszkodzi raczej prawda ?


...na pewno nie zaszkodzi ale i nie pomoże. W takim "otworze " silikon nie będzie miał właściwości ściągających a zlepienie tego otworu silikonem spowoduje tylko to ,że będzie to jeszcze bardziej widoczne. Tak jak radzi Midran..obróć po prostu szkło i wtedy możesz dla lepszego samopoczucia zalepić silikonem ale już nie będzie widoczne.

Opublikowano

Nic nie musisz robić i jak pisał wujek Midran odwracaj akwarium i ciesz się akwarystyką ;-). U mnie w podobny sposób szkło się uszczerbiło i wszystko jest ok i będzie. Zapewnił mnie o tym Waldek (The Wald) koleś który zjadł zęby na robieniu akwarii (swojego czasu znany w naszym środowisku jak dzisiaj Przemek W.).

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.