Skocz do zawartości

Projekt 924L


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież kolega szczep wyrażnie w stopce podaje jakie diody i prąd w każdej gałęzi koloru - 600mA.

Ja całą "świeczkę 4x10W COB RGB 12V " mam na takich przewodach od instalacji alarmowych 4x0,5mm2 tylko zbiorczy + jest z 0,75mm2 i czy PWM czy zwykły ściemniacz napięciowy - hula babula od 2 lat.

To po co ja Romka dusiłem o te nowe wersje sterowników z zasilaniem aż do 38V:D

Teraz można na duży baniak dać jedną diodę RGB COB 100W i wystarczy ale pamiętajcie - z wiatraczkiem koledzy:D bo to już hajcuje jak piecyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - jeżeli przewód nie grzeje się, "świeczki" nie słychać w radiu, a jakość świecenia odpowiada właścicielowi to czego więcej oczekiwać. Ten ostatni parametr można właściwie pominąć ponieważ zazwyczaj nie ma możliwości porównania jakości świecenia dwóch identycznych lamp różniących się tylko przekrojem przewodów zasilających. Co do zasad to jeżeli odległość od sterownika do led jest powiedzmy pół metra to zbyt mały przekrój przewodu nie jest problemem. Przy większych zbiornikach gdzie odległość ta może wynosić powiedzmy dwa metry, mały przekrój spowoduje spadki napięcia, a przy sterowaniu PWM moim zdaniem cała instalacja będzie "siała" zakłócenia. Dlatego przy większych odległościach powinno się montować sterowniki możliwie blisko led-ów. Dla przykładu: 4xLED 600 mA w każdej gałęzi, napięcie 12 V, długość przewodu 2 m. Przy założeniu że ledy będą wysterowywane na max przewód powinien mieć przekrój 0,5 mm2, a spadek napięcia będzie ok 0,35V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Temat zabudowy trochę przystopował ale ponownie nabiera tempa ? za tydzień przychodzi stolarz robić zabudowę . Formatki PCV juz są teraz musze tylko sklejic kaseciaka . Który będzie napędzany Jebao DCT 4000 . 

Mam do was pytanie. 

Co dać na dno pod kamienie? Myślałem o Spienione PCV 5 lub 10mm ale dość drogo wychodzi ?. 

I druga sprawa chce przykryć akwarium plexi jaka grubość plyt by musiała być aby się nie uginaly.?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł czas zabrania się za kaseciaka :) o wymiarach 30cm x 55cm

Formatki zamówione w Fabertec.pl docięte idealnie.

Oto efekty moich wypocin.

Niestety troszkę krzywo ścianka mi się wkleiła :biggrin:

f4f772fcde349683med.jpg

9df898e1b1302660med.jpg

Kątowniki są tylko po to aby podczas łączenia kleju ścianka była prosto. Wpadłem na ten pomysł po tym jak poprzednia ścianka wyszła krzywo.

ba6fc39df8c72eadmed.jpg

d93db799a43cca2cmed.jpg

32ffa7c9b177a05emed.jpg

a8e5bcc612896068med.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.