Skocz do zawartości

Wyrozumiałości proszę :)


Psek55

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, ze jak akwarium dojrzeje, zapewnisz odpowiednia do obsady filtrację (albo lepiej obsadę do filtracji ;)), dobrą cyrkulację oraz podmiany wody to... żadne tam lampy i inne wynalazki nie są potrzebne.


W Twojej sytuacji lampa UV to jak malowanie grzyba na ścianie białą farbą bez naprawiania cieknącego dachu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry spieszylem się wczoraj tak test NO2 kupiliśmy natomiast Ph nie NO2 miałem na poziomie 002 .


Ja nie wiem o czym Ty do nas rozmawiasz. Ani ph ani no2 nie maja na skali Jbl takiej wartosci. Jesli szukasz pomocy to minimum zaangazowania, jak podajesz jakies wartosci to poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam czeski błąd 0,2 Piąty wynik od lewej jasny róż.

Jestem koledzy. jakieś pytania do mnie ??? Co z tym NO2 u mnie dobrze czy źle??



Jest nie dobrze i te wcześniejsze zdychanie ryb potwierdza że było gorzej.

Jakoś mało ci wierzę w te twoje pomiary.:D


Zrób teraz przy dziennym świetle pomiar NO2 postaw w komparatorze odkręć korki i zrób fotkę z góry jakby patrzeć przez lornetkę. wklej tutaj


Wynik No2 -0,2 ppm to ostrzeżenie i przed progiem szkodliwości więc raczej nie jest jeszcze powodem do śmierci ryb a to miałeś więc tylko podejrzewam że było znacznie gorzej. Nie wiemy dalej co z NH4 i jakie jest prawdziwe NO3 no i jakie jest pH - same niewiadome

Wlałeś ten Kordon już czy nie? jak wlałeś to ten wynik realny ale na prawdę o wiele wyższy. Raczej nie masz sprawnej biologii i trzeba spokojnie dojść dlaczego.

Opisz dokładnie jaka jest twoja filtracja i co siedzi gdzie i od kiedy. ile ryb oddałeś a ile pozostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok z fotką może być trochę gorzej nie posiadam jakiegoś dostatecznego sprzętu ale postaram się zrobić co się da natomiast filtracja: Filtr exhus 1200 a wkłady od góry Bio kule,Zeolit,Bio gąbka, Ceramika oprócz węgla który już w kubełku był nie wymieniłem nic wszystko jest tak jak rozpakowany z oryginalnego pudełka jak już napisałem wcześniej węgiel wymieniłem na zeolit a ryby wszystko jest tak jak było Acei miałem 5 został 1 i wczoraj oddałem 3 delfinki reszta puki co bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tragedia opanowana dzięki Kordonowi więc przyszedł czas na działania systemowe.


1/ Sugeruję systematycznie co tydzień podmiankę wody tak 20 % czyli 40l lejąc do niej najpierw ten AmQuel Kordona - zamieszać a po 5 minutach dopiero do baniaka.


2/ Niestety trzeba zakupić testy JBLa pH zakres 7,4-9 i JBLa lub Saliferta na NO3 i zmierzyć te 3 parametry w baniaku i w kranie - to będzie przesłanka do dalszych działań.


3/ Na pewno błędem było startowanie baniaka z węglem aktywnym i zeolitem a biobale to moim zdaniem najgorsze z możliwych złóż w kuble. Wypłucz te ceramiczne rurki bo w środku potrafi się zebrać niezłe szambo.


4/ Podnieś powrót wody z kubła i butelką pet 2l złap czas nalewania i przelicz na l/h i podaj wynik. Kubeł niby 1200l/h więc pusta sama głowica daje ok 800l/h ale z tymi złożami nie wiadomo ile.


5/ Otwórz kubeł wyjmij kosze i wypłucz wszystko w tej wodzie z akwarium . Ta biogąbka wygląda mi na zwykła matę z waty - może mocno hamować wodę jak się zapchała. Wywal co na dnie kubła. Czasami jest czysto a czasami góra g..


6/ Koniecznie zakup Prodibio Biodigest 3-4 ampułki i wlej od razu 2 szt.


Masz 6 sugestii :-D powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.