nasteq Opublikowano 14 Marca 2016 #1 Opublikowano 14 Marca 2016 Cześć! Etap projektowania i budowania mojego skrawka Malawi dobiegł końca, więc czas na oficjalne powitanie! Mam na imię Tomek i mieszkam w Żyrardowie. "Dorosłą" akwarystyką na poważnie zajmuję się od 4 lat ku uciesze własnej oraz moich córek. Poza prezentowanym Malawi mam jeszcze dwa mniejsze akwaria roślinne. Zanim o akwarium, to chciałbym serdecznie podziękować za Waszą nieocenioną pomoc, dzięki której przez ostatnie tygodnie przygotowałem porządnie akwarium na jego nowych lokatorów! Obsada pochodzi od MALAWIANa i są to: - F2 Pseudotropheus saulosi - F1 Melanochromis cyaneorhabdos 'maingano' do redukcji po rozpoznaniu płci oraz utworzeniu się haremów. Technika to: - akwarium OW 240l 120x40x50 - Eheim 2075 za fabrycznymi wkładami oraz 100ml Purigen w ostatnim koszu - prefiltr narurowy przed kubełkiem (sznurek 100) - cyrkulator Jebao RW-4 - oświetlenie Hagena Power Glo 39W przysłonięta po bokach folią alu - grzałka wewnętrzna - skimmer DYI pełniący także rolę okazjonalnego napowietrzacza przez rurkę Venturiego - piasek kwarcowy 0,5 - 1,2 mm - aranżacja ze skał: bazalt włoski i serpentynit - tło naklejane zewnętrzne Juwela Parametry wody: - pH 7,5 - 7,8 (zawsza spada przy podmianie - zwyczajowo jednak powyżej 7,6), pomiar ciągły sondą i kontrolerem pH - KH: 6 - GH: 7 - T: 27*C - podmiany cotygodniowe 20% dzięki "leniuchowi" (ale zmniejszę do co 2tyg z racji Purigenu jeśli NO3 pozwoli) Karmienie obsady zgodnie z planem rozpisanym w tym wątku. No i to chyba tyle, na koniec kilka zdjęć:
yaro Opublikowano 14 Marca 2016 #2 Opublikowano 14 Marca 2016 no no no, fajowe. napisz ca to za tło? DIY czy kupne?
nasteq Opublikowano 14 Marca 2016 Autor #3 Opublikowano 14 Marca 2016 yaro - to jest fototapeta Juwela: http://www.juwel.pl/produkt,dekoracje-poster-1fototapeta-juwel,45.html
yaro Opublikowano 14 Marca 2016 #4 Opublikowano 14 Marca 2016 napisałeś tak to jest czytać piąte przez dziesiąte, jednak na zdjęciach wygląda fajnie, jak w realu, nie wiem. Jeżeli dobrze, to przyzwoita alternatywa do małych zbiorników, nie zabiera tyle miejsca co tło.
nasteq Opublikowano 14 Marca 2016 Autor #5 Opublikowano 14 Marca 2016 Szczerze to mogłaby być mniej ceglana i bardziej wpadać w szarość, ale w skali od 1 do 10 jestem z niej zadowolony tak na 8 - a więc jest bardzo dobrze Jest... hmm... tłem, i obserwując rybki czy skałki pozostaje w cieniu i nie razi ani nie odstaje. Rzeczywiście, akwarium jest wąskie więc wewnętrzne tło raczej nie wchodziło w grę. Szkoda, że Juwel nie robi innych motywów skalnych...
Dudas5 Opublikowano 14 Marca 2016 #6 Opublikowano 14 Marca 2016 Bomba!!! Czuję się mocno zintegrowany z twoimi rybkami więc trzymam kciuki i kibicuję !!!
egon44 Opublikowano 14 Marca 2016 #7 Opublikowano 14 Marca 2016 Siemanko :mrgreen: Akwarium ładne,jak i obsada w nim pływająca ... - aranżacja ze skał: bazalt włoski i serpentynit Ładniej by się prezentowało z jednym rodzajem kamienia,ale co kto lubi ... - tło naklejane zewnętrzne Juwela Sam posiadam w swoim zbiorniku te same tło ...
Pleziorro Opublikowano 14 Marca 2016 #8 Opublikowano 14 Marca 2016 No w końcu się doczekałeś obsady, super Ci to wyszło, tak trzymaj ! Czym mierzysz PH ? dasz mi jakiegoś linka na priwa ?
nasteq Opublikowano 14 Marca 2016 Autor #9 Opublikowano 14 Marca 2016 Plezi - no właśnie, w końcu Pożyczyłem z mojego roślinnego HT na czas startu mój zestaw do sterowania elektrozaworem od CO2 - teraz tam sobie plumka 2 bąbelki na sekundę bez kontrolera. Stwierdziłem, że do czasu ułożenia się Malawki wolę miec pH u pysków pod kontrolą niż CO2 w roślinniaku, który i tak rośnie jak dziki... To jest komputer pH - mega solidny i polska myśl techniczna: http://www.mirekkon.pl/uph01.htm A to równie polska sonda Hydrometu: http://www.hydromet.com.pl/elektrody-ph/elektrody-zespolone-ogniwa-pomiarowe/erh-aq,18,2,52
nasteq Opublikowano 15 Marca 2016 Autor #10 Opublikowano 15 Marca 2016 I jeszcze udało mi się cyknąć kilka fotek brykającej młodzieży...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się