Skocz do zawartości

Pierwsze Malawi 546 l


Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać


Wiedziałem, że ten dom mi coś mówi :)

P8125971.JPG

Rok 2012, vis a vis Twojego pensjonatu, podczas motocyklowych wakacji trasą południowej granicy naszego pięknego kraju :)



No kurczę. Masz świetne oko;) Wiewiór powoli staje się symbolem Muszyny. Pensjonat jest dokładnie za wiewiórem i potokiem Szczawnik. Nawet okienko widać!

-- dołączony post:

Baniaki super. Masz rękę do akwarystyki.

A moduły w Malawi to jakiego producenta?



Dzięki. Moduły hand made. Może założę temat w dziale DIY. Pokrótce opiszę zrobione ze ściereczek kuchennych (takich chłonących dobrze wilgoć), betonu CX5, pomalowane i to wszystko. Boczne pełnią rolę skimmerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzięki. Moduły hand made. Może założę temat w dziale DIY. Pokrótce opiszę zrobione ze ściereczek kuchennych (takich chłonących dobrze wilgoć), betonu CX5, pomalowane i to wszystko. Boczne pełnią rolę skimmerów.



Łał !!!

Nie może tylko koniecznie zapodaj opis wykonania tych modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Non-mbunowca

Przy doborze obsady sugerowałem się artykułem: http://forum.klub-malawi.pl/artykul-...um-t21020.html

Trzy powody problemów:

1/ masz 130cm, a nie 150/160cm

2/ masz 5 gatunków, a nie 3

3/ masz za mało Mdok

Jak ja bym postąpił?:

1/ nie robiłbym nerwowych ruchów

2/ poczekałbym na wyniki ankiety, którą w wątku o Placidochromisach robię razem z prawie wszystkimi Mdokomaniakami

3/ nie wiem jaką masz "filozofię akwarystyczną" (czy kierujesz się minimalizacją redukcji/oddawania/itp?), bo zasadniczo dla większości gatunków masz za mały zbiornik

- jeśli kierować się minimalizacją redukcji/oddawania

- to na początek zwiększyłbym (tak nie pomyliłem się) liczbę Mdok być może oddając agresywnego samca (masz wysokie akwa, trzeba to wykorzystać i zacząć redukcję od ryb "z dołu akwarium", których masz za dużo -Aulonocara Jacobfreibergi 'Otter point')

- potem bym poobserwował


Recepta kontrowersyjna - bo sytuacja nietypowa

Wszystko powyżej to tylko zdanie toma77:)

Życzę akwarystycznego nosa.:)


PS. Chyba za wolno pisałem tego posta!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Non-mbunowca


Trzy powody problemów:

1/ masz 130cm, a nie 150/160cm

2/ masz 5 gatunków, a nie 3

3/ masz za mało Mdok

Jak ja bym postąpił?:

1/ nie robiłbym nerwowych ruchów

2/ poczekałbym na wyniki ankiety, którą w wątku o Placidochromisach robię razem z prawie wszystkimi Mdokomaniakami

3/ nie wiem jaką masz "filozofię akwarystyczną" (czy kierujesz się minimalizacją redukcji/oddawania/itp?), bo zasadniczo dla większości gatunków masz za mały zbiornik

- jeśli kierować się minimalizacją redukcji/oddawania

- to na początek zwiększyłbym (tak nie pomyliłem się) liczbę Mdok być może oddając agresywnego samca (masz wysokie akwa, trzeba to wykorzystać i zacząć redukcję od ryb "z dołu akwarium", których masz za dużo -Aulonocara Jacobfreibergi 'Otter point')

- potem bym poobserwował


Recepta kontrowersyjna - bo sytuacja nietypowa

Wszystko powyżej to tylko zdanie toma77:)

Życzę akwarystycznego nosa.:)


PS. Chyba za wolno pisałem tego posta!:D


Dzięki za odpowiedź.

Czy założyć nowy temat czy podpiąć się do istniejącego http://forum.klub-malawi.pl/placidochromis-phenochilus-mdoka-p-sp-phenochilus-t21729p18.html?highlight=Placidochromis+mdoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.