Skocz do zawartości

Pierwsze Malawi 546 l


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj nadszedł czas na zmiany :D W związku z zaistniałymi problemami z obsadą, szczegóły w wątku http://forum.klub-malawi.pl/placidochromis-phenochilus-mdoka-white-lips-problemy-t27010.html, zdecydowałem się na małe przemeblowania w akwarium. Decyzja szybsza niż zamierzałem na początku, ale dostałem wczoraj falownik Jebao RW 4. Dotychczasowa filtracja opierała się na filtrze kasetowym, spisującym się bardzo dobrze, ale od momentu kiedy doszło tło (filtr znajdował się za nim), przestał spełniać rolę mechanika. Aktualna filtracja oparta będzie na zbiorniku zewnętrznym podwieszonym do ścianki bocznej akwarium o wymiarach 40x35x10. Cała biologia oraz część gąbek z kaseciaka zostanie włożona do panelu.

Dzięki takim rozwiązaniom mogłem przesunąć tło do ściany tylnej (tło mam w wersji mobilnej). Uzyskałem tym samym większą powierzchnię dna:P

Jak ogarnę nowy aranż, pochwalę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kto chowa kaseciak za tło.

on ma stanowić część tła i wisieć nad dnem.

Czeka mnie po 2 latach przemeblowanie w Tanga - nie to że muszę coś poprawiać bo jest żle ale opatrzyło mi się czarne tło, czarny kaseciak stojący na dnie i czarne tropheusy.


Proszę opisz ten DIY tło ze ściereczek kuchennych to od razu wykorzystam bo rzeżbić w styropianie nie zamierzam.

Myślę że wielu na to czeka patrząc na twoje tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się pochwal. Nie tylko z nowego aranżu ale też z rozwiązań filtracji.

I nie zapomnij pokazać jak zrobiłeś tło. :D



Praca na dzisiaj prawie skończona:p Jeszcze najlepsza jazda, ustawienie odpowiedniej cyrkulacji:mad:

Zdjęć z wykonania tła nie mam, ale najpóźniej w połowie przyszłego tygodnia będę robił moduł, żeby zasłonić pudełko przelewowe, to cyknę fotki i opiszę w dziale DIY.

-- dołączony post:

no kto chowa kaseciak za tło.

on ma stanowić część tła i wisieć nad dnem.

Czeka mnie po 2 latach przemeblowanie w Tanga - nie to że muszę coś poprawiać bo jest żle ale opatrzyło mi się czarne tło, czarny kaseciak stojący na dnie i czarne tropheusy.


Proszę opisz ten DIY tło ze ściereczek kuchennych to od razu wykorzystam bo rzeżbić w styropianie nie zamierzam.

Myślę że wielu na to czeka patrząc na twoje tło.



Za tło kaseciaka schowałem moi:p Tło było przygotowane na przyjęcie filterka (zrobiłem odpowiednie otwory wlotowe), ale niestety nie szło ustawić cyrkulacji pod mechanika.

P.S.

Opisy modułów DIY i filtracji (chociaż to żadna nowość), obiecuję opisać sumiennie w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek w nowej odsłonie:D Aktualna aranżacja podoba mi się o dużo bardziej. Akwarium nabrało lekkości a i lokatorzy chyba bardziej zadowoleni:cool: Pompa Jebao RW 4 bardzo fajnie robi cyrkulację i w końcu nie mam problemów z latającym shitem.

Od wczoraj pracuje blok absorbera na Purolite, NO3 spada systematycznie. Ustawiłem przepływ na 6l/h. Woda zrobiła się bajecznie klarowna:mrgreen:

Parę fotek lokatorów i ich domku.

P.S.

Obiecane DIY dopiero za czas jakiś, bo zwaliło mi się cholernie dużo pracy na głowę, a jeszcze święta niedługo uff.

post-16931-14695727912299_thumb.jpg

post-16931-14695727915064_thumb.jpg

post-16931-14695727917973_thumb.jpg

post-16931-14695727920482_thumb.jpg

  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Tylko mogę się przyłączyć do opinii kolegów:D


Jak robiłeś i czym te subtelne pęknięcia kamieni w tle?



Część pęknięć, jest naturalna, powstała podczas odrywania tła od formy. Część zrobiłem za pomocą rylców, cienkich dłutek itp.

Ważną rzeczą, o której nie wspomniałem, jest sposób nakładania betonu (kolejnej warstwy), na szkielet ze szmatek. Ja nakładałem szerokim pędzlem, potem, jeszcze jak beton do końca nie związał, twardą szczotką uderzałem po powierzchni, aby nadać strukturę bardziej nieregularną, porowatą. Po wyschnięciu i porządnym związaniu, tworzyłem głębsze pęknięcia za pomocą wspomnianych powyżej narzędzi. Część "porowatości" trzeba było zeszlifować, bo były za ostre. Pozostałą robotę zrobiło malowanie. Chciałem aby właśnie "spękania" były bardziej widoczne, więc na sam spód poszedł podkład z brązu. Później to już kombinacje innych kolorów.

P.S.

Tło w rzeczywistości ma inny kolor, niż na zdjęciach. Inaczej prezentowało się na sucho, inaczej w akwarium.

Wydaje mi się, że uzyskałem niemal identyczny efekt, jak tło wzorcowe, na którym się opierałem https://www.afstyle.eu/.(przynajmniej na zdjęciach);) Nie wiem jak wygląda ono (oryginał) w realu, bo nie widziałem go nigdy "na żywo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.