Skocz do zawartości

375l przygotowania do prawie startu


Raciczka

Rekomendowane odpowiedzi

ale JVP o przepływie 2000l/h w zupełności wystarczy na ten baniak.

Tutaj bym polemizował, a wręcz upierał się, że to za mało. Stanowczo polecam dwa razy mocniejszy i taki ogarnie sprawę, ale nie 2000. Tym bardziej, że z kasety wypływ też nie będzie powalający jeśli będzie to aq2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVP 201 o przepływie 6000 l/h kosztuje ok 40 zł, także to nie tragedia :)

Panowie, zastanowię się jeszcze przez moment. Czas mnie nie nagli o ile wymiary Aquael’a i Jebao są podobne i nie zaburzają pracy przy sklejaniu kaseciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bym polemizował, a wręcz upierał się, że to za mało. Stanowczo polecam dwa razy mocniejszy i taki ogarnie sprawę, ale nie 2000. Tym bardziej, że z kasety wypływ też nie będzie powalający jeśli będzie to aq2000.


U mnie RW8 chodzi skręcona na 1 bieg - 700l/h - akwarium o długości 140cm, u Deccorativo zdaje się też na jedynce chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyszczaki to ryby uwielbiające duże prądy wody ale woda powinna być bez humusu i leków - tą na pewno wylej ale najpierw włóż tło potem wklej poprzeczkę jeśli tak zdecydowałaś i kolejno podkład pod kamienie następnie ustaw kamienie by ci się podobało a na końcu piasek , jeśli ten sam to wpierw delikatnie go wypłucz ale wodą przepuszczoną przez węgiel lub z uzdatniaczem nie wiadomo jak z chlorem u ciebie w kranie.


Przekonaliśmy się że te pompy DCT to super dla nas choć dość drogie ale warte tych pieniędzy - uwierz.

Spokojnie możesz do kasety dać pompę Atmana AT306 2000l/h za 90 zł - to bardzo przyzwoita i tania pompa. W kaseciaku stale z niej wylata:D te 2000l/h Moim zdaniem lepsza od AQC2000 - ta różnica mocy to fikcja.

Do tego cyrkulator co najmniej 5000l/h np jvp 102B by zaganiał gówienka do kaseciaka i wszystko gra więcej nic nie trzeba. To wersja oszczędnościowa a koszt niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kaseciaku śmiga Atman AT-306, o której pisze Henryk i jestem bardzo zadowolony, jest niesłyszalna i obsługuje mój baniak bez dodatkowego cyrkulatora. Twój baniak jest trochę większy więc jakiś cyrkulator będzie potrzebny ale jeśli skłaniasz się w kierunku oszczędnościowym to tę pompę mogę śmiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam późne popołudnie pod znakiem mierzenia. Mierzę zwykła metalowa miarką 3M i wychodzi mi odkształcenie w okolicach środka około 3-3,5 mm. Strasznie to trudno dokładnie zmierzyć. Przy okazji okazało się, że mam rożnej szerokości wzmocnienia podłużne. Na tyle szerokość 5,5 cm a na przedniej 6 cm. Długości zresztą także różne - analogicznie do szerokości - 110 cm z tyłu i 108 cm z przodu. Taka o ciekawostka.


Pytanie "przyszłościowe" - marzę sobie delikatnie o non mbuna. Czy trzeba wpuszczać wszystkie ryby na raz - te trzy gatunki ? czy może można najpierw jeden gatunek a po jakimś czasie kolejne ? Pytam bo nie wiem jak z dostępnością ryb a poza tym jeśli sztuka kosztuje ok 20 zł to robi nam się kilka stówek ;) Ale to przyszłość na razie bardzo luźno oglądam i przeglądam i podczytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość wzdłużnych wzmocnień moim zdaniem masz ok. U mnie jest 7cm. ale ja mam 180cm. dł. akwarium. Różnica 0,5cm. (przód-tył)nie ma znaczenia. Co do wzmocnienia poprzecznego, to dla wewnętrznego spokoju możesz zamontować. Ja mam zamontowane jedno. Szkło ma 10mm. grubości. Myślę, że nikt Ci tu nie stwierdzi z całą pewnością, czy wszystko będzie ok. Chyba że ktoś potrafi to wyliczyć.

Co do ryb, to nie musisz wpuszczać wszystkich jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.