lufa555 Opublikowano 7 Marca 2016 #31 Opublikowano 7 Marca 2016 Mi chodzi o to, że twój filtr jest zbyt mały do tego litrażu. Nie zabezpiecza biologii. To jest tylko moje zdanie. Czy dwa mniejsze, czy jeden duży, nie ma różnicy. Zbyt mały? 10 litrów pojemności na złoże, 1900l/h na pusto wg producenta to mało na 540l gdzie samej wody może będzie z 480litrów? Ja już się gubię, o jakie zabezpieczenie biologii chodzi? Bo jak padnie prąd to padają 2 filtry, jak wlejesz chloru przez przypadek to padają 2 filtry. Czy może planujesz wykupić bakteriom ubezpieczenie w PZU? Sorki za sarkazm ale po co się pytam? Co do stabilności podłoża to co ryby robią bakteriom? Żrą je? Wgryzają się w mikropory kamieni i wysysają je z wewnątrz? Wydaje Ci się, że na dojrzałym akwarium z filtrem zewnętrznym przy wymianie podłoża czy dekoracji nie zaburzysz biologii? Każda zmiana w akwarium zaburza, nawet mała podmiana wody. Tylko te zaburzenia nie zawsze są widoczne.
pozner Opublikowano 7 Marca 2016 #32 Opublikowano 7 Marca 2016 Oceniając dane producenta zawsze biorę pod uwagę dolny zakres pracy. 200l. to maksymalna obsada, 800l. to minimalna. Nie znam norm JBL. Nie ma co tego ciągnąć, swoją opinię wyraziłem jasno. Kolega wyciągnie swoje wnioski.
LECHPL Opublikowano 7 Marca 2016 #33 Opublikowano 7 Marca 2016 Nie no nie dajmy się zwariować jako biolog to ten filtr wystarczy aż nadto, ale czy pociągnie całą filtrację to już pewny taki nie jestem.
Quba Opublikowano 8 Marca 2016 Autor #34 Opublikowano 8 Marca 2016 Jeszcze się zastanawiam czy nie odpuścić sobie red-reda i zostać przy czterech gatunkach
yaro Opublikowano 9 Marca 2016 #35 Opublikowano 9 Marca 2016 Odpuść sobie. 4 gatunki będzie naprawdę ok.
Quba Opublikowano 9 Marca 2016 Autor #36 Opublikowano 9 Marca 2016 Tak też mi się wydaje, jak tylko zbiornik dojrzeje to wrzucę kilka fotek z maluchami. Tymczasem dziękuję za opinie
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się