Skocz do zawartości

Redukcja obsady


Rekomendowane odpowiedzi

A czemu chcesz redukować? Może się okazać że uda się w którymś gatunku wielosamcowość.

Czekaj, obserwuj i reaguje gdy będzie potrzeba, nie gdy nic się nie dzieje.



No wy mówiliście że 30 rybek w takim baniaku to za dużo i że wypada zrobić redukcję....powiem tak w żadnym z tych gatunków nie zauważyłem bijatyk owszem w każdym z tych gatunków jest jeden bardzo wybarwiony samiec ale on tylko konkurencje przegania raz po raz dadzą sobie po strzale i to tyle z agresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że się podepnę pod temat, też mam Red Finy, chciałem je już powoli redukować, czyli odłowić 4 samce, obecnie pływa 5 samców i 4 samice. Opisywałem już w dziale z chorobami moje spostrzeżenia odnośnie poszarpanych boków u tych ryb. Ostatnio dominujący od początku samiec - umownie nazwany Królem został zdominowany przez dwa mniejsze samczyki, które ostatnio obrosły w piórka i stały się bardzo agresywne wobec niego. Obecnie król stracił wybarwienie, pływa ze złożonymi płetwami i wygląda na zastraszonego, jeden z młodzików pływa za nim nastroszony pokazując kto teraz rządzi. To chyba właściwy moment do odłowienia pokonanego samca, czekam aż mi dojrzeje baniak 72l, taka przejściówka aby podgoiły się rany poniesione w boju. Pytam gdyż nie mam doświadczenia w hodowli pysków. Nie mam pojęcia czy odłowić wszystkie ponadplanowe samce, czy może zostawić 2+4 na razie i obserwować co będzie. Oba młodziki raczej ze sobą na razie nie walczą. Na razie hierarchia u tego gatunku wygląda następująco.

Dwa wybarwione samce dość agresywne do byłego króla, a mniej wrogie względem siebie, zajmują przeciwległe końce akwarium. Zdetronizowany król, stracił barwę i pływa raczej po środku, czasem ganiany przez jednego z młodzików.

I dwa samce, które nie są zbyt agresywne i rzadko się stroszą, są mniejsze od pozostałej trójki. Oraz 4 samiczki, które lubią się też poganiać miedzy sobą.

Jaką i kiedy byście sugerowali redukcję ?

Dodam jeszcze, że po zdetronizowaniu króla, zapanował względny spokój u tych ryb. Ale to podejrzewam chwilowe zawieszenie broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.