Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wszystko gotowe tzn. działają 2filtry kubełkowe, 2wewnętrzne napowietrzenie ,falownik zalane wodą .Proszę o pomoc w sprawie przygotowania wody tzn .jakie bakterie itp i ile musi zbiornik dojrzewać ? aby było można wpuścić ryby

Opublikowano

Może chociaż przywitaj się, a nie tak z grubej rury walisz. Skoro Ty tak bez pardonu wpadasz to witaj na forum i polecam wyszukiwarkę i FAQ.

Powodzenia.

Opublikowano

Akwarium będzie gotowe do wpuszczenia ryb jak cykl azotowy się "zamknie".

O cyklu możesz poczytać w dziale FAQ.


Tak naprawdę to można to zrobić bez bakterii. Sypnij tylko trochę pokarmu, zgnije i wytworzy się z niego amoniak, który będzie pożywką dla bakterii (są w wodzie bez ich dawkowania z zewnątrz).

Bakterie "przerobią" ten amoniak na NO2, a następnie ten zostanie "przerobiony" na NO3.


Jeśli nie masz to kup testy kropelkowe. Na początek NO2 i NO3 firmy JBL (nie inne).

Czekaj cierpliwie. Pierwsze pomiary (na razie tylko NO2, bo te pojawi się najpierw) zrób po 7-10 dniach. Powinno ono rosnąć do pewnej wysokiej wartości, a potem zacząć spadać co oznacza, że zostaje przerabiane na NO3, które zacznie rosnąć. Jak NO2 spadnie do praktycznie niewykrywalnego poziomu, a NO3 mocno wzrośnie oznacza to, że cykl azotowy się "zamknął".

Nadmiar NO3 odprowadzasz z akwarium podmianami wody lub innymi sposobami jak np. biopolimery, itp.


Ryby będziesz mógł wpuścić za około 4 tygodnie (przy takim sposobie startu zbiornika jak napisałem).

Powodzenia:)

Opublikowano

Dziękuje za informacje


i

Witam wszystkich przepraszam jak kogoś uraziłem ale nigdy w życiu nie korzystałem z żadnego forum.

Sytuacja a raczej osoba która miała zająć się przygotowaniem akwarium w naszej firmie postąpiła dziwnie (sprzedała i na tym się skończyło ) i zostaliśmy sami z tym problemem :)

Opublikowano

Spoko;) , ja też jestem nowy. Dużo czytaj, a jak przeczytasz , to niewiele zostanie do dopytania. Jeśli nie masz pojęcia o "Malawi" , to masz o co pytać. Ale pamiętaj-za nim zapytasz sprawdź już czy takie pytanie na forum nie padło ( bo Cię obsobaczą) i czy odpowiedzi są dla Ciebie wyczerpujące. A pomoc na tym forum znajdziesz na pewno- dużo tu życzliwych i z praktyką.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Opublikowano

lanner1, Twoim zdaniem może woda kranowa nie nadaje się do zalewania akwarium? A może chodzi Ci o to, że woda przed dojrzeniem akwarium nie nadaje się dla ryb? A z jakiego to powodu?

I może naucz się jak się nazywają ryby, bo takich jak Ty wymieniasz nie znam ;)

Opublikowano

Greekzi, nie wiem czego nie rozumiesz z wypowiedzi lanner1. Proste - jeśli woda nie nadaje się do wpuszczenia pyszczaków, to nie nadaje sie też do wpuszczenia gupików, czy innych dowolnych rybek o dowolnych nazwach. Zbiornik musi dojrzeć. Po to cierpliwie czekamy, aż się zamknie cyklazotowy, żeby rybom nie zaszkodzić. Tego chyba nie negujesz?


AdrianBB, tak jak radzą koleżanki i koledzy, poczytaj FAQ, tam wszysko jest, a jak cos będzie nie zrozumiałe - pytaj w dziale podstawy i na pewno ktoś pomoże, a przy okazji ciekawe dyskusje off-topic poczytasz ;) ( np. o wyższości pyszczaka nad gupikiem ;) )

Wrzuć jakieś fotki akwarium, bo wielu ciekawych na pewno. 800l to piękny litraż. A my bardzo lubimy wtrącać się w aranżacje, żeby się taki litraż nie marnował estetycznie ;)

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.