Skocz do zawartości

Obsada Inmar 220x60x60


inmar

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w sklepie Aua Tech,ryby sprowadza z jakichś hodowli,ale nie ma klasyfikacji na F1 i zastanawiam się brać czy nie przejmować się tym.W wtorek będzie dostawa 30 gatunków ryb.Co mi zaproponował z tego co ma Pseudotropheus Saulosi,Elongatus mphanga i Protomelos Red Empress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jutro jechać po ryby a wiem tyle co na początku i nie wiem co kupić,strasznie to trudne.


W poście #50 masz dobraną obsadę wiec powinieneś wiedzieć co kupić. Zresztą jeśli nie jesteś pewien czy akurat ta ryba będzie Ci pasowała, nie musisz kupować odrazu całej obsady, zawsze można coś dorzucić za jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z Tan-Mal,nie ma dostępnych wszystkich ryb,dostałem taką odpowiedź :


M.auratus - juz brak , sa M.maingano

Z Labidochromisow dostepnych od reki sa : Marmelade Cat / Hongi / Mbamba Bay

/ Perlmutt,


Co Wy na to ?


Zapytałem o taką obsadę:


Pseudotropheus zebra gold Kawanga

Msobo Magunge

Melanochromis auratus

Labeotrophueus Trewavase Zimbabwe Rock

Metriaclima estherae -RED RED

Pseudotropheus demasoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast auratusa możesz wziąć M. kaskazini. Nie wiem , czy nie ładniejszy? Ten również zamiast maingano.


I tu Pozner zgadzam się z Tobą. M. Kaskazani to Auratus i Maingano w jednej osobie :) Samice podobne do Auratusa, a samiec do Maingano. Bardzo ciekawa ryba.

-- dołączony post:

Piszę z Tan-Mal,nie ma dostępnych wszystkich ryb,dostałem taką odpowiedź :


M.auratus - juz brak , sa M.maingano

Z Labidochromisow dostepnych od reki sa : Marmelade Cat / Hongi / Mbamba Bay

/ Perlmutt,


Co Wy na to ?


Zapytałem o taką obsadę:


Pseudotropheus zebra gold Kawanga

Msobo Magunge

Melanochromis auratus

Labeotrophueus Trewavase Zimbabwe Rock

Metriaclima estherae -RED RED

Pseudotropheus demasoni



A reszta ryb jest z tego co napisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbycho nie przesadzasz w akwarium prawie 800 litrowym tylko 24 sztuki? Co niektórzy forumowicze w 580l trzymają 22 sztuki dorosłej mbuny.



Ja mam 400 l i o ilości obsady same ryby zdecydowały , ile bym nie wpuścił nowych lub pojawiło się narybku to wcześniej czy później jest około 12szt . I tak od kilku lat .

I nie są to ciągle te same ryby , gatunki się zmieniają a ilość pozostaje taka sama .

Obecnie pozostały : Dialeptos , L. Mbamba . Socolofi , ale właśnie wpuściłem kilka Auratusów i sytuacja jest rozwojowa:) .

Dlatego wydaje mi się że 30 l pojemności baniaka ( brutto) to optymalna wielkość na jedną rybę . Oczywiście mówię tu o gatunkach które osiągają rozmiary takie jak ryby które wymieniłem wyżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta ryb dostępna,proponuje po 6-8 z każdego gatunku.

Tyle ustawiania i koncepcja zburzona.Pytałem jeszcze o ryby wypisane poniżej,czy nadają się do tej obsady ?


Pseudotropheus Saulosi

Elongatus mphanga

Protomelos Red Empress


Nie ma tematu z rybami powyżej,są niedostępne aktualnie a ostatnią pozycję nie poleca łączyć z wybranymi rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.