lanner1 Opublikowano 14 Lutego 2016 #1 Opublikowano 14 Lutego 2016 Witam! Jako nowy użytkownik forum chciałbym Wszystkich serdecznie przywitać. Jestem akwarystą-hobbystą od wielu lat. Interesowałem się wieloma rybami "akwariowymi". Malawi, Tanganika, Ameryka Południowa i Azja. A zaczynałem od cierników, płastug. Dziś wróciłem do Malawi. Trochę przez przypadek-kolega, któremu kilkanaście lat temu podarowałem kilka pyszczaków yellow (Labidochromis caeruleus) oddał w moje ręce ok. 400 l akwarium i 18 dorosłych ryb.Najstarsza ma chyba 12 lat. Chciałem trochę urozmaicić zbiornik i dodałem młode Melanochromis cyaneorhabdos - maingano. Trochę przerybione, ale yellow znają się od lat i głównie jako ławice pływają "górą" a maigano przy dnie i w szczelinach. Ostatnio zauważyłem przychówek yellow, ale stare ryby same redukują nadwyżki. Mam drugie akwarium, ok. 150 litrów, trochę nietypowe, bo na kominku zagięte pod kątem prostym. Tu odchowuję młode maigano, saulosi. Pozdrawiam.
imak73 Opublikowano 15 Lutego 2016 #2 Opublikowano 15 Lutego 2016 Witaj kolego. Życzę dobrej zabawy z Malawi.
egon44 Opublikowano 15 Lutego 2016 #3 Opublikowano 15 Lutego 2016 Siemanko Baw się dobrze na forum,oraz zadawaj pytania w odpowiednich działach do tego przeznaczonych Powodzenia...
Andrzej Głuszyca Opublikowano 15 Lutego 2016 #4 Opublikowano 15 Lutego 2016 ....witam na naszym forum!
lanner1 Opublikowano 15 Lutego 2016 Autor #6 Opublikowano 15 Lutego 2016 Witam! Dzięki za powitania z Waszej strony. Spróbuję zaraz jakieś zdjęcia umieścić, ale proszę o wyrozumiałość za słabą jakość techniczną (robione "komórką"). Co do roślin to pozostałość poprzednich aranżacji. Ktoś powiedział, że życie to sztuka kompromisu:) . Mój Domowy Organ Represji popularnie zwany żoną lubi roślinki więc są. Pyszczaki jakoś tolerują, zwłaszcza te młodsze. Onegdaj hodowałem pielęgnice: miodową i niebieskołuską. Początkowo dwie pary, ale jak się rozmnożyły ( a plenne były) to nagle miałem kilkaset ryb. Ryby rosły, a ja dokładałem "baniaki" .Do każdego grzałka, filtry i oświetlenie. Pewnego dnia mój "DOR" wyłączył wszystkie domowe media (pozostały jedynie pracujące akwaria) i bez słowa doprowadził mnie do licznika prądu. Czułem powiew powietrza od wirującego licznika. Zrozumiałem. Zredukowałem akwaria ( a było ich już 10 szt). Od tej pory obudowuję szkła, co znacznie oszczędza koszty ogrzewania, rośliny o małych wymaganiach świetlnych ( jedynie na karmie i filtracji nie oszczędzam) I tak najczęściej na ryby patrzymy z jednej strony. Pozdrawiam. Ps. Zdjęcia dorzucę jak rozgryzę jak to zrobić
egon44 Opublikowano 15 Lutego 2016 #7 Opublikowano 15 Lutego 2016 Zdjęcia dorzucę jak rozgryzę jak to zrobić Hehe to prostsze niż się tobie wydaje ... Po prostu pisząc tutaj posta u góry obok emotikonek masz załączniki i tam się dodaje zdjęcia,które muszą być w odpowiednim rozmiarze żeby je wyświetliło ...
lanner1 Opublikowano 16 Lutego 2016 Autor #8 Opublikowano 16 Lutego 2016 Ćwiczę dołączanie zdjęć, ale nie wiem czy skutecznie. Na podglądzie coś widać. Jedno akwarium na kominku ( od razu odpowiadam-nie, ryby się nie gotują , dobrze izolowane dno:) ). Drugie akwarium zazielenione -Anubias Barteri.
timi-akwaria.pro Opublikowano 16 Lutego 2016 #9 Opublikowano 16 Lutego 2016 Ćwiczę dołączanie zdjęć, ale nie wiem czy skutecznie. Wszystko git tylko same foty strasznie małe:)
lanner1 Opublikowano 16 Lutego 2016 Autor #10 Opublikowano 16 Lutego 2016 A ile mogą mieć MB? Zmniejszałem, bo nie było podpowiedzi limitu:( i bałem się, że nie wejdą.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się