Skocz do zawartości

Poważny problem z narurowcem


ryba1

Rekomendowane odpowiedzi


Aceton podobnie jak etanol nie jest trujący ani dla ludzi ani dla ryb oczywiście bez przesady.



Hm czy aby na pewno ? Bo moim zdaniem jednak i jeden i drugi przytoczony zwiazek jest trujacy dla ludzi , a jedyne co powoduje ze jest " tolerowany" przez nasz organizm to jego stezenie i zapewniam Cie , ze przy " odpowiednich " stezeniach oba zwiazki sa trujace. Odpowiednie syezenia sa oczywiscie dla kazdego indywiduum rozne jak wiemy z praktyki co min wynika z faktu szybkosci metabolizmu np etanol jestt metabolizoaany w naszym organizmie przez 3 uklady enzymatyczne. Ale ja nie o tym.... Znamtemat bezposrednio ale powiem szczerze ze swietnie sie ubawilem lektura postow. Coz takie rzeczy tylko u ryby ;-) zreszta nie tylko takie :-) . bede sledzil rozwoj wypadkow z niecierpliwoscia wyczekujac kolejnych postow.

Co do matowienia korpusow nie wiem nie znam sie ale...

Czy to reakcje chemiczne na odczyn...teardosc czy tez inne parametry wody czy tez moze mikrozadrapania przez piasek tudziez inne farfocle z powstawaniem chropowatosci powierzchi mysle ze tak po prostu jest i pora to zaakceptowac ( jesli ktos do tej pory tego nie zrobil) to tak oczywiste jak snieg zima.... Dobra zle porownanie ;-) ale mam nadzieje ze klu zalapane:-)

-- dołączony post:

Według mnie jest to jakaś gorsza partia i proces starzenia zaszedł stosunkowo szybko. A co do matowienia korpusów ja mam to samo i u mnie jest to kamień i wżery z piasku ;)


A wg mnie za przeproszeniem g.... prawda posiadam te same sznurki i nic takiego sie nie dzieje. Piszac te same mam na mysli fakt ze to ja zamawialem partie sznurkow a ryba ma je ode mnie. Argument obalony...


Po co ta agresja kolego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że zamawiałeś wszystkie sznurki razem nie znaczy, że to jest ta sama partia. Porównaj bacze i wtedy wyskakuj na kogoś. I wyraźnie napisałem "według mnie, nie koniecznie musi tak by. A to, że podałem jeden z możliwych scenariuszy to inna sprawa...i to nie był argument a jedynie domniemanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było wątpliwości, że korpusy tylko zmatowiały to wrzucam dwa zdjęcia, gdzie widać co stanowi dla mnie problem. Żeby było dobrze widać zamalowałem krawędź korpusu na czarno ale i tak widać bez problemu o ile węższy jest jeden z nich. Korpusy były kupione u tego samego sprzedawcy, w tym samym czasie, zresztą mam jeden z innego źródła, bo przed narurowcem robiłem reaktor na purigen, którego nie używam i wniosek dokładnie ten sam, te używane w narurowcu są wyraźnie cieńsze. Druga fota to wnętrze "rozpuszczonego" korpusu, wyraźnie widać dosłownie "wżery" w plastik, powierzchnia nie jest gładka, czy chropowata ale wygląda jakby była wyżarta, czy wytarta.

A i bym zapomniał korpus w wersji odchudzonej waży też sporo mniej :)

post-6569-14695727336943_thumb.jpg

post-6569-14695727349175_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.