zeferino Opublikowano 5 Lutego 2016 #1 Opublikowano 5 Lutego 2016 Witam, Nazywam się Paweł i zaczynam swoją przygodę z Malawi. Chcialbym Wam przedstawić moj zbiornik: Wymiary 120x40x50, Filatracja: filtr zewnętrzny Aquael 650l/h z trzema wkładami z ceramiką i jednym wkładem z gąbka plus filtr wewnętrzny Aquael, również z ceramiką i gąbka, Oświetlenie: led 2x30W, Wnętrze: kamień serpentynit 20 kg, piasek biały kwarcowy 35kg, tło strukturalne zewnętrzne wykonane przeze mnie ze styropianu, Obsada: brak (może macie jakieś propozycje?) Zbiornik został zalany 3 dni temu, rybki planuję kupić za minimum 3 tygodnie, o ile parametry wody beda dobre. Do kubełka dodałem preparat Aquaelstarter. Później przesyłam zdjecia. Moze macie jakieś sugestie, czy cos powinienem zmienić, dodac? Pozdrawiam Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
MatiK Opublikowano 5 Lutego 2016 #2 Opublikowano 5 Lutego 2016 Witaj, przede wszystkim zredukuj te olbrzymie ilości piachu, które tam wsypałeś przynajmniej o połowę. Sam wystrój nawet ciekawy, a o obsadę pytaj w odpowiednich działach, dla ułatwienia : http://forum.klub-malawi.pl/kazdego-cos-kolorowego-przykladowe-obsady-t13997.html
egon44 Opublikowano 5 Lutego 2016 #3 Opublikowano 5 Lutego 2016 Siemanko :mrgreen: Aranżacja naprawdę fajna,tło też niczego sobie ... Ale tak jak MatiK napisał jest za dużo piachu,pozbądź się połowy a będzie ok ... Powodzenia
Andrzej Głuszyca Opublikowano 5 Lutego 2016 #4 Opublikowano 5 Lutego 2016 ...ciekawy jestem dlaczego masz piasek "pofalowany"? przecież ryb nie masz...
zeferino Opublikowano 5 Lutego 2016 Autor #5 Opublikowano 5 Lutego 2016 @AndrzejWałb piasek uformowalem tak ręcznie Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Andrzej Głuszyca Opublikowano 5 Lutego 2016 #6 Opublikowano 5 Lutego 2016 ....jeżeli zrobiłeś to ręcznie ( chociaż stożki sugerują ,że uformowała je woda wylatująca z wylotów ale może się mylę) to niepotrzebnie tak teraz formujesz dno. Masz dużo piasku ( być może pod spodem styropian który potęguje wrażenie grubego dna) i takie uformowanie ułatwi tylko powstawanie stref beztlenowych. A jak będziesz miał pysie to i tak będą Ci tworzyć takie krajobrazy.
zeferino Opublikowano 6 Lutego 2016 Autor #7 Opublikowano 6 Lutego 2016 @AndrzejWałb a mozesz mi powiedzieć czy strefy beztlenowe sa groźne dla ryb? Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
egon44 Opublikowano 6 Lutego 2016 #8 Opublikowano 6 Lutego 2016 czy strefy beztlenowe sa groźne dla ryb? Mogą być trujące,siarkowodór tam gromadzący się uwalniając się do toni wody przekształca się w silnie trujący kwas siarkowodorowy.
pozner Opublikowano 6 Lutego 2016 #9 Opublikowano 6 Lutego 2016 Przy takich warstwach piachu nie musisz obawiać się stref beztlenowych.
timi-akwaria.pro Opublikowano 6 Lutego 2016 #10 Opublikowano 6 Lutego 2016 Przy takich warstwach piachu nie musisz obawiać się stref beztlenowych. Jestem tego samego zdania.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się