Skocz do zawartości

Reef Interests All-In-One Biopellets


Krzymor

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiony biopolimer Reef Interests All-In-One Biopellets dotarł.

Na początek kilka uwag.

Po pierwsze: opakowanie jest inne niż to z obrazka http://erybka.pl/product-pol-7760-Reef-Interests-All-In-One-Biopellets-250-ml.html ale to nie problem

Po drugie: pelety wyglądają inaczej niż na załączonym obrazku j.w. oraz nijak się mają wyglądem do tych z tego filmu:

Testing the AIO BioPellets - ReefKeeping Video by AmericanReef - Start a Saltwater Aquarium - YouTube


Po trzecie: w opisie na stronie internetowej sklepu jest pewna nieścisłość tzn. podano dawkowanie: 50-200ml pelet na 100l akwarium, natomiast na opakowaniu jest zapisane, że należy stosować: 35-145g na 100l wody. 100l akwarium to nie to samo co 100l wody ale trzeba by sprawdzić teraz jaka jest objętość peletów bo w opisie na stronie podane jest 250ml a na opakowaniu 182g - jednostki się różnią.

Po czwarte: w opisie na stronie podano, że pelety powinny być umieszczone w filtrze fluidyzacyjnym. Natomiast z opisu na opakowaniu wynika, że równie dobrze polimer może pracować w filtrze kanistrowym. To akurat na plus bo niekoniecznie potrzebny jest filtr fluidyzacyjny.


Na początek tyle. Reszta informacji za jakiś czas.


Teraz zauważyłem, że pelety są identyczne z tymi: http://erybka.pl/product-pol-2145-Reef-Interests-N-P-Reducing-BioPellets-250-ml.html

Jutro zadzwonię do sklepu aby wyjaśnić sprawę.

post-16170-14695726662722_thumb.jpg

post-16170-14695726670648_thumb.jpg

post-16170-14695726677619_thumb.jpg

post-16170-14695726683258_thumb.jpg

post-16170-14695726687333_thumb.jpg

post-16170-14695726693757_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila. Po pracy zadzwonię i może coś ustalę.

Korpus mam i mogę sprawdzić ale wstrzymam się do wyjaśnienia sprawy bo nie wiem jakie będą wyniki i czy nie będę zwracał towaru wiec nie chcę w żaden sposób z niego korzystać choć i tak opakowanie już otwarte bo nie jest przezroczyste i nie mogłem ocenić wyglądu pelletek bez otwierania torebki.

Dam oczywiście znać na forum co ustaliłem.



Edit:


No i wszystko się wyjaśniło.


Pellety, które do mnie przyszły to najnowszy produkt Reef Interests. Te widoczne na zamieszczonym wcześniej filmie oraz na stronie sklepu to ten sam produkt tylko nieco starszy, którego już nie sprzedają. Pozostały natomiast zdjęcia na stronie, które mają zostać uaktualnione. Z tego co się dowiedziałem, te nowsze pellety szybciej startują, nie sklejają się i nie pozostawiają osadu co podobno było niefajną przypadłością tych wcześniejszych.


Tak więc tym samym mogę potwierdzić profesjonalizm i należyte traktowanie klienta przez sklep e-Rybka.

Teraz nie pozostaje nic innego jak tylko rozpocząć testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr odpalony w 50l akwarium testowym.

Na początku filtr "wypluł" trochę pelletów, które uniosły się z pęcherzykami powietrza dlatego na wylocie założyłem siateczkę do ich wyłapywania.


Jak na razie odnotowuję porażkę :)


Pompka Hydor Pico 1000 nie daje rady. Niestety. Potrzebna jest mocniejsza pompa. Złoże delikatnie się podniosło ale baaaardzo mu daleko do płynnego falowania. Nic to - zostawiam jak jest, niech sobie "pracuje" w ten sposób. Peletki przez noc namokną a jutro spróbuję podłączyć Atmana i zobaczymy co z tego będzie.

post-16170-14695726764186_thumb.jpg

post-16170-1469572677066_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na forach morskich jak należy postępowac z tymi pelletkami.

Przepływ powinien byc na poziomie 1500 - 3000 l/h, dlatego stosują zawory do regulacji przepływu. Złoże powinno lekko się przemieszczac aby powoli kulki się ocierały. Czytałem, że moczą je bo jest problem z ich zatopieniem na samym początku. Życzę powodzenia. To bardzo dobry produkt. Miałem wystartowac z filtrem przepływowym, ale teraz testuję polimer w płynie:) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że produkt będzie spełniać swoje zadanie. Ten filtr do którego go wsypałeś deccorativio podał linka. Wygląda ciekawie za rozsądne pieniądze.

Producent podaje średnio 80 gr na 100 lirów czyli 500 gr to było by ok na 550 litrów netto.

Ja czekam teraz na purolite i wystartuje go w narurowcu jednak, ten pelet może być konkretną alternatywą. Mierz parametry. Zobaczymy co zdziała. Ja kupiłem ostatnio atrament i zbił mi PO4 do niemierzalnych wartości a że kupiłem 476ml to starczy mi na rok ;)


Jaką pompą zasilasz ten filtr? Może dać siatkę nad pelet pod wylotem i mocniejszy filterek na full. Jak by powiesić go na akwarium to aquael 2000 powinien nim mocno ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.