Skocz do zawartości

Dylematy MatiKa - obsada


MatiK

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam 2+2+1x?-Yellow, 1+3+młodzieniec-Hara i 2+1+2x?-Sprengerae. Do tego miałby dojść Protomelas docelowo, tak jak pisałeś w układzie 1+4. Jeśli masz jeszcze jakąś propozycję to ja się dostosuję do wymagań i charakterności ryb, jeśli starczy 1+3 to niech tak będzie, jeśli trzeba więcej samic też może być, byle nie było tłoku w akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1+4 byłoby lepiej 1+3 jednak wystarczy ale pod warunkiem że będziesz miał standardowo temperament ego samca. Do kalkulacji wezmę 1+3. Bo jak sądzę poczekać z uzupełnianie co ci wyjdzie z tego co jeszcze nie wiesz czym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę zaproponować Copadichromis borleyi kadango. Również jest dość mocną rybą. Bardzo szybko rośnie i szybko wprowadza swoje rządy w baniaku. Jak to Wojtek napisał - jest również dość kochliwy. W dwa dni potrafi obrobić 5 samic.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borlejka Kadango tez poradziłaby sobie z mbuna to chyba najsilnijszy Copadichromis. Kwestią gustu jest ocena urody tych ryb. Dla mnie Protek ma ładniejsze go samca a Copadichromis samice.

U mnie Borley dostawał regularne bańki od Protka. Siedział przeważnie zagoniony przy grzałce. Dla mnie Protomelas okazał sie zbyt agresywną rybą i musiałem sie pozbyć tych rybek. Myślałem ze teraz uaktywni sie Borley, ale pan Gissel tez nie daje sobie w kaszę dmuchać.


Byćmoze w towarzystwie mbuna Protomelas spilonotus Tanzania bedzie mniej temperamentny.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie bo Mbuna to inny lewel. Mbuniaki są zdecydowanie za szybkie dla większej Non-Mbuna aby dać się zmęczyć. Co do placków to bez wątpienia kontrast cudny jednak wg mnie już za gęsto na dnie. Zwłaszcza że mam makjaweliczny plan dołożenia jeszcze jednego Mbuna.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borleyi podoba mi się ciut mniej niż Spilonotus, a White Lips + Yellow chodziło mi po głowie, chociaż tylko w przypadku zmiany obsady na Non-Mbuna z tym jednym żółtym dodatkiem. W końcu jednak i tak zostało wyparte kierunkiem Tetrastigma/Lithobates ;) Jako, że są możliwości łączenia z moimi Mbuniakami to temat na przyszłość... Czekam więc na niecny plan Hariego i ten tajemniczy gatunek Mbuna, ale oczywiście bardzo dziękuje za wszystkie propozycje :) (na podziękowania do postów musicie poczekać gdyż rozdałem ich podobno za dużo i nie mam możliwości kliknięcia teraz ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania wrócą. Nie chce mi się szukać wątku o tym ale chyba jak rozdasz 20 to masz je znowu dopiero po 24h.


Co do obsady to żadna tajemnica ;-) wychodzi mi ze możesz mieć ( jeśli utrzymasz 1+3 u pozostałych mbuna ) jeszcze jeden, jednosamcowy harem średniej lub małej Mbuna. Moje propozycje to:


Astatotilapia calliptera Thumbi East 5 - 6 cm

Gephyrochromis lawsi 4 - 5 cm RARE

Melanochromis joanjohnsonae 4 - 5 cm


Podałem zgodnie z nazewnictwem z TM choć Melanochromis to obecnie w nazewnictwe Koningsa już Labidochromis.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astatotilapia calliptera Thumbi East 5 - 6 cm

Gephyrochromis lawsi 4 - 5 cm RARE

Melanochromis joanjohnsonae 4 - 5 cm



Aleś mi teraz zabił ćwieka :D Astatotilapia od dawna mi się podoba, Gephyrochromis też jest śliczny, a i Joanjohnsonae mają coś w sobie... Na szczęście mam trochę czasu na przemyślenia ;) wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.