Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przyszedł i na mnie czas, a bardziej na moje akwarium... :) wielkimi krokami nadchodzi decyzja o powiększeniu mojego małego kawałka jeziora na trochę większy kawałek. Kompromisowe szkiełko, jakie wypracowałem po kilku potyczkach z moim domownikiem i nie tylko, to około 660 litrów w rozmiarze 170x65x60... Chciałem większe, ale przecież cała frajda w tworzeniu, w sumie nie mogę zabierać sobie szansy na kolejne awanse litrażowe więc odpuściłem zostawiając sobie tą jeszcze jedną furtkę otwartą :D i teraz chciałbym żebyście mnie troszkę poprzekonywali do swoich racji :P pokrywa prawie na pewno będzie z pcv, filtracja też prawie na pewno będzie z połączenia kubła, korpusów narurowych jako prefiltrów i falownika Jebao rw15. ALE... ;) co do filtracji jestem otwarty na argumenty bo co prawda do asów majsterki nie należę, ale jeśli ktoś wytłumaczyłby mi łopatologicznie co, gdzie i za ile to może i mogę się skusić na skonstruowanie filtracji całkowicie opartej na korpusach ;) kaseciaki odpadają bezapelacyjnie ;) Druga sprawa to światło :) tutaj praktycznie przesądzone, będą raczej jakieś ledy białe zimne + niebieskie i do tego pod kątem, imitując promienie słoneczne naświetlacz led barwy ciepłej, tak to sobie wymyśliłem bo gdzieś widziałem i wygląda moim zdaniem super ;) Także zapraszam do burzy mózgów! POMOŻECIE?! ;)

Opublikowano

Andrzej jeszcze nie gratuluj bo nawet nie zamówiłem :D jestem tylko w kontakcie z Przemkiem Wieczorkiem i już prawie, prawie potwierdziłem transakcję ;) planów niestety nie mam skrystalizowanych dlatego proszę o rady i dyskusję ;) gdyby było inaczej to nagle wrzuciłbym nowy temat z nowym akwarium zaskakując Was wszystkich ;)

Opublikowano

Pablo, przeczytałeś aby dokładnie? ;)


Po trzecie - obsada :) Należę do osób stałych w uczuciach i tyczy się to też moich ryb :P przywiązałem się i raczej nie przewiduję zmiany obsady, a jedynie jakąś dokładkę. Kusi mnie co prawda Non-Mbuna, a najbardziej Tetrastigma, Lithobates i jeszcze kilka by się znalazło... Ale szkoda mi moich ryb (dla przypomnienia - Cynotilapia Hara, Labidochromis Caeruleus i Iodotropheus Sprengerae).



MatiK trzymam kciuki i kibicuję, teraźniejszy baniak masz mega, jestem pewien, że jeszcze lepiej będzie z tym większym ;)

Opublikowano

Dzięki za miłe słowa ;) nadal natomiast czekam na jakąś pomoc :P Pablo, Marcinowi pewnie chodziło o wycinek mojego zdania, w którym daję do zrozumienia, że nie planuję zmiany obsady więc to, że nie masz Non-Mbuny nie ma tu nic do rzeczy ;) natomiast wspomniałem o tych Tetrastigmach i innych dlatego, że jakąś jednak uchyloną furtkę dla przekonujących zostawiam ;) jeśli byłbym pewien, że moje obecne ryby pójdą do dobrego domu, prawdopodobnie rozważyłbym zmianę na Non-Mbuna albo delikatny miks ;)

  • Dziękuję 1
Opublikowano

No przecież napisałem, że nie ma czego jeszcze gratulować :P Panowie bardzo dziękuję za miłe słowa, ale nie założyłem tego wątku żeby się pochwalić, tylko żeby dostać jakieś rady :) także rzeczowo bym prosił, a gratulować będziecie za jakiś czas, jak już się uda (oby) z tym nowym zbiornikiem :)

Opublikowano

Zgrzewarka to koszt 100zl w markecie, wiec w porównaniu z kosztami reszty projektu nie jest to zabójczy koszt. Wiem, bo kupiłem realizując przeprowadzkę moich ryb.

Ja u siebie zrobilem narurowca i to był chyba dobry pomysł. Widzę zloza i filtry, wiec na bieżąco mogę reagować.

Co do obsady to sam mam dylemat zostawić starą, czy coś zmienić, wiec nie doradzę.

Gratuluję siły perswazji i życzę powodzenia w realizacji :)


z telefonu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.