egon44 Opublikowano 22 Stycznia 2016 #11 Opublikowano 22 Stycznia 2016 Sorki za OT... Może i mu ciasno ale powiem tak. kupiłem go jak miał ze 2cm, to jedna z moich pierwszych rybek. Kupiłem go jako zwykłego niebieskiego a okazał się nim być ten gigant. Szkoda mi się go pozbywać a i on już od małego ze mną kilka lat. Rozumiem że glonojad jest z tobą od paru lat(wiem coś o tym bo sam miałem taki dylemat parę lat temu w małym zbiorniku roślinnym),ale musisz też brać pod uwagę nie tylko jego duże rozmiary pod względem baniaka którego posiadasz,ale i całkiem inne parametry wody,żywienie itd w których żyje ta ryba...Na pewno znajdziesz dla niego nowy dom,może przygarnie go ktoś z twoich znajomych,przynajmniej będziesz wiedział że ma się dobrze,odpowiednie warunki no i w każdej chwili możesz wpaść do znajomego go zobaczyć Ps...Poza tym to pozbył bym się tego korzenia,bo może zakwaszać wodę puszczając barwniki do niej,no chyba że jesteś pewny że ich nie wydziela,no i parametry wody masz odpowiednie pod nasz biotop...
leszek80 Opublikowano 22 Stycznia 2016 Autor #12 Opublikowano 22 Stycznia 2016 "... no chyba że jesteś pewny że ich nie wydziela,no i parametry wody masz odpowiednie pod nasz biotop... a no tego pewny nie jestem ze nie wydziela i jie wiem jak z moimi parametrami Nigdy niczym ich nie badałem bo ja na razie laik a na jakieś super testy do wody w chwili obecnej funduszy nima :/. Ale wyczytałem że piaskowca robią dobre PH dla tego hiotopu to i je nabyłem. Z Glonusiem chyba tak zrobię jak piszesz. A korzeń dziś trafi do piwnicy w zamian za ewentualnych nowych kilka kamieni , skał Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
suricade Opublikowano 22 Stycznia 2016 #13 Opublikowano 22 Stycznia 2016 Tę "sztuczną skałkę" też możesz usunać nie pasuje kolorystycznie i ma zbyt regularny kształt.
leszek80 Opublikowano 22 Stycznia 2016 Autor #14 Opublikowano 22 Stycznia 2016 Tę "sztuczną skałkę" też możesz usunać nie pasuje kolorystycznie i ma zbyt regularny kształt. Już jadę z towarem (sztuczna skala i konar) do piwnicy w zamian wezmę do góry kilka innych kamieni ze starego akwa i skłania będzie ponlewej Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
deccorativo Opublikowano 22 Stycznia 2016 #15 Opublikowano 22 Stycznia 2016 " i nie wiem jak z moimi parametrami Nigdy niczym ich nie badałem bo ja na razie laik a na jakieś super testy do wody w chwili obecnej funduszy nima :/. Ale wyczytałem że piaskowca robią dobre PH dla tego hiotopu to i je nabyłem. trzeba było zamiast piaskowca i korzenia kupić 1l TMBT:D Leszku:D to nic nie kosztuje tylko kilka kliknięć myszką , a bez testów wiadomo że jest . :( :( Twoja kranówa w grudniu 2015 miała pH - 7 NO3 - 38,5 mg/l +/- 7,7 mg/l a to raczej woda nie dla ryb jak dla Malawi raczej bojownik i glonojad wytrzymają no i dorosły człowiek musi wytrzymać - niemowlaki już niekoniecznie http://www.pwikpiaseczno.pl/jakosc-wody.html EDIT Jak się popełni błąd to się przyznaję. Piaseczno ma doskonale obadaną wodę a ja spojrzałem na parametry wody z ujęcia wody surowej w Orzeszynie ,natomiast jest ona pompowana do kilku stacji uzdatniania i ta SUW dla Piaseczna ma już zdecydowanie poprawione parametry co widać w kolejnych raportach. Tak więc należy się spodziewać że masz pH 7,6 NO3 - 4,5 ppm co zupełnie zmienia sytuację tak dla ryb jak i ludzi. Szacun- twoje wodociągi odwalają kawał dobrej roboty. sorki za wprowadzenie błąd.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się