Skocz do zawartości

Baniak 300x90x70 prosba o pomoc w budowie filtracji


Capovandersar

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Dzieki za info. Zmienie testy na zaproponowane przez Ciebie. Wspomniales wczesniej o filtrze sedymentacyjnym tj, o jakim konkretnie mowisz? I czy mozliwe jest zamontowanie go w korpusie tak jak w narurowcu? Alfa Grunfos 2 - 40, trzybiegowa z widocznym poborem pradu. A co myslisz o zewnetrznej grzalce montowanej na gumowej rurze od kubelka? Czy kubelek mozna zastapic biologem umieszczonym za pompa w narurowcu? I jaki wklad do tego biologa jest najkorzystniejszy dla takiego litrazu jak moj, oraz jak duzo mialoby go byc?

-- dołączony post:

Aaa i jeszcze jedna rzecz:) Woda w kranie jest filtrowana przez wklad sznurowy i weglowy w dwoch korpusach umieszczonych pod zlewem. moze dlatego taki odczyt na tescie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki za info. Zmienie testy na zaproponowane przez Ciebie. Wspomniales wczesniej o filtrze sedymentacyjnym tj, o jakim konkretnie mowisz? I czy mozliwe jest zamontowanie go w korpusie tak jak w narurowcu? Alfa Grunfos 2 - 40, trzybiegowa z widocznym poborem pradu. A co myslisz o zewnetrznej grzalce montowanej na gumowej rurze od kubelka? Czy kubelek mozna zastapic biologem umieszczonym za pompa w narurowcu? I jaki wklad do tego biologa jest najkorzystniejszy dla takiego litrazu jak moj, oraz jak duzo mialoby go byc?


No to w ogóle do Jebao DCT 6000l/h nie podskoczysz bo ta twoja Alfa2 40 ma z górki i z wiatrem tylko 2600l/h więc chyba widać różnicę.


Co do złoża biologii nitryfikacyjnej to też masz kłopot który cię czeka jeśli chcesz to podłączyć do narurowca.

Do 2000l baniaka trzeba dać 5l Matrixa albo 2,5l Micromec JBL a to nie wiem czy w 5 odwrotnie i równolegle za pompą w podłączone korpusy wejdzie.

Grzałka też ta zewnętrzna przepływowa powinna być na szybkiej nitce narurowca ale czy to wytrzyma ciśnienia jakie daje pompa co ? nie wiem te grzałki są przystosowane do ciśnień akwarystycznych a przy 4 atm jakby gdzieś wąż się załamał to nie wiem czy by nie rozsadziło jej.

Mam propozycję zawieś temat do wyników NO3 kranówy wiarygodnym testem to powrócimy bo ten wynik może wszystkie plany zmienić.

cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.