Skocz do zawartości

Zachowania naturalne w jeziorze pielęgnic, a zachowania pielęgnic w akwarium !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Może kiedyś dorośniesz ;-), choć może będzie tak jak u mnie z drapieżnikami ... zniechęciłem się do predatorium zanim je założyłem ☺.

Opublikowano
  adam17123 napisał(a):
Wszystko jest dla każdego :P takie OT.


chodziło mi, że nie nadaje się do szuflady ;] kingsize taki polski film o szufladach ;]

  • Dziękuję 1
Opublikowano

A ja zostaje przy swojej wannie z 20 kilerami (nie będę dorastał). Bo co by nie robić to przy predatorach nie ma takiego szkła żeby zobaczyć naturalne zachowanie (za duże mają terytorium w naturze). A jakoś nie widzi mi się oglądać jednego terytorialnego samca i kilka samic po rogach pochowanych i 200cm pustego szkła ;-)

Opublikowano

Temat trafił idealnie w moje ostatnie przemyślenia nad akwarium jednogatunkowym. Chciałbym kiedyś móc pooglądać zachowania jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Przygotowania do tarła, wypuszczanie młodych itp. Zastanawiam się tylko nad gatunkiem, który nadawałby się do 450l i pewnie na wiosnę tak zrobię.


Czy potraficie mi wyjaśnić co tak naprawdę robi lub próbuje robić Nibmochromis z filmu Poznera? Post 19sty. Mi to wygląda jakby udawał zdechlaka w przypadku gdyby go gonił jakiś większy drapieżnik...

Opublikowano
  stan napisał(a):
A jakoś nie widzi mi się oglądać jednego terytorialnego samca i kilka samic po rogach pochowanych i 200cm pustego szkła ;-)
Przy dużym szczęściu pochowanych po rogach, przy mniejszym pochowanych w ogródku ☺.z drugiej strony powinno mnie spotkać to samo. Buccek powinien wytepic moja obsadę a pożyjemy zobaczymy ☺
Opublikowano
  JemioloSeba napisał(a):

Czy potraficie mi wyjaśnić co tak naprawdę robi lub próbuje robić Nibmochromis z filmu Poznera? Post 19sty. Mi to wygląda jakby udawał zdechlaka w przypadku gdyby go gonił jakiś większy drapieżnik


Zdechła ryba to spory kawałek białka . Wabi wiele ryb, szczególnie że kolor zbieżny z trupem . I w ten sposób ryba która liczy na białko sama staje się białkiem ☺

-- dołączony post:

  danielj napisał(a):
Moje othoparynxy zjadały odchody innych ryb. Ciekawie to wyglądało, gdy czyściły jaskinie w akwarium.

Zjadły mimo dobrego karmienia czy np w dniu głodówki ?

Opublikowano
  JemioloSeba napisał(a):
Temat trafił idealnie w moje ostatnie przemyślenia nad akwarium jednogatunkowym. Chciałbym kiedyś móc pooglądać zachowania jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Przygotowania do tarła, wypuszczanie młodych itp. Zastanawiam się tylko nad gatunkiem, który nadawałby się do 450l i pewnie na wiosnę tak zrobię..
Jeśli Mbuna to najmniejsza i pewna F1 bo znam Twoje podejście do odłowu ☺. Poza Mbuna mniejsze Letrino i Aulonocara. W sumie w 450 tce już można pokombinować.

-- dołączony post:

  danielj napisał(a):
Bardziej były zainteresowane odchodami, niż normalnym pokarmem.

Hmm czyli głos w obronie Edka. Spreinat przychylał się do ich bezkręgowej diety. Dwie osoby skarżył mi się na chudnuecie tych ryb na diecie roślinnej a odchody są jeszcze mniej treściwe. Jak je karmiłeś ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.