Skocz do zawartości

Zachowania naturalne w jeziorze pielęgnic, a zachowania pielęgnic w akwarium !!!


pozner

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zostaje przy swojej wannie z 20 kilerami (nie będę dorastał). Bo co by nie robić to przy predatorach nie ma takiego szkła żeby zobaczyć naturalne zachowanie (za duże mają terytorium w naturze). A jakoś nie widzi mi się oglądać jednego terytorialnego samca i kilka samic po rogach pochowanych i 200cm pustego szkła ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trafił idealnie w moje ostatnie przemyślenia nad akwarium jednogatunkowym. Chciałbym kiedyś móc pooglądać zachowania jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Przygotowania do tarła, wypuszczanie młodych itp. Zastanawiam się tylko nad gatunkiem, który nadawałby się do 450l i pewnie na wiosnę tak zrobię.


Czy potraficie mi wyjaśnić co tak naprawdę robi lub próbuje robić Nibmochromis z filmu Poznera? Post 19sty. Mi to wygląda jakby udawał zdechlaka w przypadku gdyby go gonił jakiś większy drapieżnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakoś nie widzi mi się oglądać jednego terytorialnego samca i kilka samic po rogach pochowanych i 200cm pustego szkła ;-)
Przy dużym szczęściu pochowanych po rogach, przy mniejszym pochowanych w ogródku ☺.z drugiej strony powinno mnie spotkać to samo. Buccek powinien wytepic moja obsadę a pożyjemy zobaczymy ☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy potraficie mi wyjaśnić co tak naprawdę robi lub próbuje robić Nibmochromis z filmu Poznera? Post 19sty. Mi to wygląda jakby udawał zdechlaka w przypadku gdyby go gonił jakiś większy drapieżnik


Zdechła ryba to spory kawałek białka . Wabi wiele ryb, szczególnie że kolor zbieżny z trupem . I w ten sposób ryba która liczy na białko sama staje się białkiem ☺

-- dołączony post:

Moje othoparynxy zjadały odchody innych ryb. Ciekawie to wyglądało, gdy czyściły jaskinie w akwarium.

Zjadły mimo dobrego karmienia czy np w dniu głodówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trafił idealnie w moje ostatnie przemyślenia nad akwarium jednogatunkowym. Chciałbym kiedyś móc pooglądać zachowania jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Przygotowania do tarła, wypuszczanie młodych itp. Zastanawiam się tylko nad gatunkiem, który nadawałby się do 450l i pewnie na wiosnę tak zrobię..
Jeśli Mbuna to najmniejsza i pewna F1 bo znam Twoje podejście do odłowu ☺. Poza Mbuna mniejsze Letrino i Aulonocara. W sumie w 450 tce już można pokombinować.

-- dołączony post:

Bardziej były zainteresowane odchodami, niż normalnym pokarmem.

Hmm czyli głos w obronie Edka. Spreinat przychylał się do ich bezkręgowej diety. Dwie osoby skarżył mi się na chudnuecie tych ryb na diecie roślinnej a odchody są jeszcze mniej treściwe. Jak je karmiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.