Skocz do zawartości

Start zbiornika na falowniku


SmyQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Jak niektórzy mogli przeczytać (albo i nie) przy starcie mojego baniaka zepsuła się pompa Jebao. Oddałem ją do naprawy, jednak po paru słowach od Henryka postanowiłem wystartować go bez pompy i sumpa.

Na ścianie bocznej zamocowałem falownik, który dmucha wzdłuż tylnej ściany (Henryk, nie tworzy on zawirowań na powierzchni, bo jest umieszczony w pozycji poziomej). Przy ścianie bocznej w woreczku leży 2litry ceramiki, na którą dmucha właśnie ten falownik.

Obliczyłem, że wody w akwa na chwilę obecną jest mniej więcej 400litrów, więc:

- wlałem 2ml WA

- dodałem 80ml Azoo Aquaguard (przy starcie akwarium - 20ml na każde 100litrów wody)

- po 10 minutach w wodzie wylądowała zawartość jednej ampułki Prodibio.

Wcześniejsze testy na wodzie:

ph -7,6

NO2 - 0

NO3 - 1

A więc czas start ! Mam nadzieję, że jak narazie robiłem po bożemu :)

Wyniki testów:


08.12.2015r. NO2 0, NO3 1

12.12.2015r. NO2 0.1, NO3 -

15.12.2015r. NO2 1, NO3 5

20.12.2015r. NO2 0.5, NO3 między 5 a 10 (ciemniejszy od 5 ale nie tak jak 10 :) )

23.12.2015r. NO2 0, NO3 prawie 5 (mocniejsze od 1 ale nie takie jak 5, czyli spadło? )

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja startu biologii nitryfikacyjnej wymuszona awarią nowiutkiej pompy.

Rozumiem że z sumpa lub kubełka wyjąłeś złoże i w siatce powiesiłeś w baniaku w którym jest także złoże z piasku.

Cyrkulator który i tak zapewne byłby potrzebny teraz kręci wodą natleniając i piasek i złoże ceramiczne.

Wszystko OK dawka WA prawidłowa więc czekamy na wzrost NO2 - za 3-5dni powinno się pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z sumpa wyjąłem jedną siatkę złoża, tylko właśnie - teraz ta siatka leży na piachu, lepiej ją podwiesić bliżej powierzchni i wtedy falownik wyżej dać żeby mocniej tę powierzchnię wody ruszał, co za tym idzie lepiej natleniał wodę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem pierwszy post, w którym będę wpisywał wyniki testów.

Woda na samym początku była mętna, po paru dniach wyklarowała się (mimo braku filtra), teraz przechodzi w kolor lekko zielonkawy a na powierzchni wody, którą falownik bezpośrednio nie wzburza, unosi się biały nalot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu, kolejne wyniki w 1wszym poście.


Łukaszu mamy problem i zmartwienia:D :D


Idzie nie powoli do przodu tylko zasuwa jak pendolino i wygląda że za tydzień będzie dojrzały baniak i co wtedy zrobisz.?


Trzeba obsadę komponować i rozglądać się za zakupem bo nie wszystko może być tak od razu, chyba że to już załatwione masz.:D

No i okaże się że ten baniak swobodnie hula w ogóle bez tego sumpa.:-D ale na pompę czekamy.


Do czasu zakończenia dojrzewania łapek do baniaka nie pchamy nawet by posadzić nurzańca:-D zdążysz to zrobić a wcale nie ma pewności że pierwszego dnia rybcie ci go nie wyrwą z korzeniami. - spokojnie czekamy na dojrzały baniak bo IMHO wszystko idzie książkowo i pędzikiem.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test NO2 mam Saliferta i nad kolorem długo się zastanawiałem, nawet z oczami żony :)

Co do obsady to już skomponowana, wystarczy zadzwonić i zapytać kiedy mogą ją ściągnąć (wiem, że nie dostanę na chwilę obecną jednego z gatunków). Jak tak piszesz to chyba będę musiał tam na dniach zadzwonić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.