Skocz do zawartości

[240l] Malawi - Żyj kolorowo


AKWA ŁOBUZ

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie robiłem fotek i malawi jest jedynym akwarium w którym mam problem ze zdjeciami. Jak ustawię tło i barwy to ryby wychodzą fioletowe dlatego tak rzadko je fotografuję.

Filmy na pewno będą wkrótce bo obecnie badam biotop dolnej części Rio Uaupes. Zamierzam zrobić ścisły biotop.

Sławku ryby są tak energiczne, że mimo iż jest już ich tylko 9 myślę nad oddaniem ich do większego akwarium. Znajomy ma 375l i mógłby je mieć tam same jak ja tu.

One mają takie ADHD, że łeb urywa. W porównaniu do caeruleus  to te to jakiś jihad :) Ale kto wie bo może są tak szalone bo są same i mają taką przestrzeń. Może gdyby był drugi gatunek musiałyby pilnować swojego kawałka. Trochę to teoretyzowanie więc nie wiem bo u mnie kompletnie nie trzymają się skał. Mają rewiry ale przy nich nie siedzą. 

Edytowane przez AKWA ŁOBUZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super aranżacja,a rybki bardzo ładne :) 

11 godzin temu, AKWA ŁOBUZ napisał:

Dawno nie robiłem fotek i malawi jest jedynym akwarium w którym mam problem ze zdjeciami. Jak ustawię tło i barwy to ryby wychodzą fioletowe dlatego tak rzadko je fotografuję.

Widzę że masz oświetlenie Led.

Masz możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnych kolorów z ledów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo ładne.:)

Z czasów gdy miałem maingano, wyrobiłem sobie pogląd, że "wysoka aranżacja" (zwłaszcza głęboko wyrzeźbione tło, ale też wysokie skały ew. "zagracenie" filtrem itp.) wyciąga ryby w górę zbiornika. IMHO zależność ta jest silniejsza niż u innych mbuna.

Patrząc na Twoje akwarium, utrwalam się w tym poglądzie.

Mimo że akwa mi się podoba, dodałbym żółty akcent - nieterytorialne yellow.

Pozdrawiam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miłe słowa.

Andrzej. To belka Sanrise F001. Nie mogę przykręcić niebieskiego światła ale ja ustawiałem ten aparat poprzednio tak, ze było naturalnie ale nie pamiętam jak. Po kilku miesiącach mi to wyleciało z głowy. Zresztą ja wolę nagrywać niż klikać :)

Tom właśnie to samo obserwuję. Niby mają rewiry a pomykają górą jak pokręceni. Widzę to po raz pierwszy. Zarówno u caeruleus jak i estherae tego nie obserwowałem. A jak było u Ciebie z poziomem agresji? Bo u mnie pływają razem ale próbują obalić alfę. Straciłem 3 ryby w walkach. Poziom energii kosmiczny, poziom agresji wysoki tylko gdy konieczny a tak przyjazny. No i preferencje diety się zmieniły. Kiedyś wolały przewagę mięsnego a teraz mogły by na samym roślinnym żyć. Co również może pobudzać agresje. 

yellow? uuu ktoś tu zapomniał łaciny :) Owszem pasowałyby kolorystycznie ale ja z założenia chciałem jeden gatunek(po prostu mnie cyaneorhabdos fascynuje) no i gdybym dał "yellow" z cyaneorhabdos to nie byłby ścisły biotop :) A mam w planach w lato przerobić zbiornik na absolutnie scsiły biotop punktów Mbako i Membe. ALe to tylko wolna myśl póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AKWA ŁOBUZ napisał:

A jak było u Ciebie z poziomem agresji? Bo u mnie pływają razem ale próbują obalić alfę. Straciłem 3 ryby w walkach.

Dobry rok pływały w 160x60x60 z tłem i "zagraceniem" góry. Wielosamcowość super ciekawa, o wiele ciekawsza niż np u msobo. 3 samce były równorzędne, czwarty podporządkowany. Nie miałem strat w rybach. Po redukcji do haremu (msobo ze względu na samice, były jednak priorytetem), maingano (jako gatunek) znacząco straciły na atrakcyjności. Nie jestem zwolennikiem obsad typu "x haremów".

Łacina:icon_smile:........ już się poprawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.