Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium


pozner

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, przemo-h napisał:

Astatotilapia calliptera jest najbardziej spokrewniona z mbuną. Pytanie tylko, czy taki zbiornik jest odpowiedni dla tej ryby, ponieważ występuje w zupełnie innych siedliskach. Głównym łupem w jeziorze są ślimaki. 

Stąd moje wątpliwości, ale porozmawiałem sobie z Wojtkiem i wątpliwości rozwiał. Miał tą rybę w różnych układach i różnym wystroju (środowisku). Karmił też różnym pokarmem i stwierdził, że to jest bardzo uniwersalny gatunek żywieniowo. Zjada dosłownie wszystko, włącznie z roślinami (jeśli takowe są) i rybami. U niego zjadł np. świeżo wpuszczone 4 centymetrowe Copadichromis borleyi Mbenji. Tak więc to będzie piąty gatunek u mnie. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pozner napisał:

Stąd moje wątpliwości, ale porozmawiałem sobie z Wojtkiem i wątpliwości rozwiał. Miał tą rybę w różnych układach i różnym wystroju (środowisku). Karmił też różnym pokarmem i stwierdził, że to jest bardzo uniwersalny gatunek żywieniowo. Zjada dosłownie wszystko, włącznie z roślinami (jeśli takowe są) i rybami. U niego zjadł np. świeżo wpuszczone 4 centymetrowe Copadichromis borleyi Mbenji. Tak więc to będzie piąty gatunek u mnie. 

Na pewno bardzo uniwersalna pod względem żywienia, jak i skrajnych parametrów wody z tego względu, że występuje również poza jeziorem. Tylko jakoś tak nie pasuje do tych skał. Osobiście mam bzika na tym punkcie i to tylko moje "widzi mi się" 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moje dorostające maluchy. Loriae są prawie dwa razy większe od reszty. Te mniejsze i tak dają sobie radę. Z założenia ignoruję te, berdzo pozytywne, porady z szczyptami pokarmu. U mnie młode są karmione 2...3 razy dziennie, bardzo obficie. Tak wyglądają. 

IMG_20200225_025440.thumb.jpg.469b4948fd9268952f007006079c93ba.jpgIMG_20200225_025305.thumb.jpg.cef4d6987f86974d5f29d653fd84ce50.jpgIMG_20200225_024836.thumb.jpg.db478ffc0ba7b6297df539e6be4d63d8.jpg

Lubię widoczne brzuszki. Dorosłe karmię raz dziennie, a nawet co drugi dzień, ale młode, tak jak napisałem, daję obficie. 

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.