Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium


pozner

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem prawdopodobnie synodontis multipunctatus w poprzednim zbiorniku i były to najaktywniejsze i najbardziej wszędobylskie ryby w zbiorniku- również w dzień były bardzo aktywne- a podobno prowadzą bardziej nocny tryb życia. Ciekawostką jest, że podkładanie swojej ikry pyszczakom  podczas tarła można zaobserwować jedynie w przypadku multipunctatusów- tak przynajmniej gdzieś kiedyś wyczytałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pozner napisał:

U mnie taka sytuacja nie ma miejsca. Są mniej widoczne w ciągu dnia, ale nie są nie widoczne.

Zauwazylem ze Twoje akwarium jest dosc dobrze oswietlone, moje mniej i sa miejsca gdzie nawet w ciagu dnia jest dosc szaro. Wlasnie tam uwielbiaja się one chowac. Czasem zapuszcza się na dalsza wedrowke gdzies pod kamienie na srodku akwarium, ale maja tak dobry wzrok ze jak tylko zblizam się do akwarium zmykaja z predkoscia swiatla. Mimo ze zadko je widuje plywajace po akwarium to i tak ciesze się ze je mam. Na tyle bystra rybka ze jedzenie wyczowa z ponad 2 metrow-  zdaze wrzucic tabletke ktora dopiero co spadnie na dno a one już wesza w tym miejscu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mlody.czub napisał:

Zauwazylem ze Twoje akwarium jest dosc dobrze oswietlone, moje mniej i sa miejsca gdzie nawet w ciagu dnia jest dosc szaro. Wlasnie tam uwielbiaja się one chowac.

Kamera w moim telefonie przekłamuje, mocno przepala. W rzeczywistości jest ciemniej. Może dlatego są również za dnia dość widoczne, ale generalnie trzymają się blisko swoich grot i zakamarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spieszę donieść, że dzisiaj, wreszcie, po 2 latach, C. geertsi Gome zaczęły przygotowania do tarła. Samiec zajął teren u podnóża skał z lewej strony i przerzuca piasek. Stał się panem akwarium, przegania wszystkie ryby. Gdzie się podział ten ciapowaty samiec?:) Najważniejsze, że u samicy wyraźnie widać wystające pokładełko, więc też jest gotowa do tarła. Co jakiś czas wpływa do miejsca przygotowywanego przez samca, ale na razie wygląda to jak inspekcja, czy wszystko jest już gotowe. Nagrałem kilka minut, to jutro umieszczę. Mam nadzieję, że uda mi się zaobserwować tarło i może nagrać.

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to doszło do tarła. Poniżej filmik z tego wydarzenia. Kręcąc ten film byłem mocno rozczarowany, gdyż zauważyłem, że samica nie wypuszcza ikry. Pomyślałem, że albo się przytkała, albo nie ma ikry. Jednak gdy po 2 godz. wróciłem do domu, to zauważyłem, że samica wypuszcza ikrę, więc tarło się udało. Nie spodziewam się dużej ilości ikry. To pierwsze tarło, ale pierwsze koty za płoty. Cieszę się ogromnie. Już traciłem nadzieję.

 

  • Lubię to 6
  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.