Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium


pozner

Rekomendowane odpowiedzi

Synodontisy zadomowiły się. Zagospodarowały wszystkie szczeliny. Gdy na nie patrzę, to zastanawiam się, czy ich oczy to tylko atrapa. Wpływają w tak dziwne miejsca, że wątpię w ich skutwczność. 

Rewelacyjne rybcie. Myślę że mam optymalną obsadę. Synodontisy tylko ją uzupełniły. 4+5 Lethrinopsów i 4+1 Copadichromis geertsi Gome. za dwa tygodnie dojdą 3...może 4 samice Copadichromisa i wtedy będę spełniony. Już widzę u samców Copadichromisa aktywność, a gdy dojdą świerze samice, może być ciekawie. 

Na koniec mały filmik z życia Lethrinopsów. Trochę ograniczyłem karmienie i efekt widać :P

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Krótki post informacyjny dla zaznaczenia faktu. Od wczoraj pływają 3 samice Copadichromis geertsi Gome. Rozmiar taki, jak w cenniku, czyli 10-12cm. Są niewiele mniejsze od tej mojej samicy. Póki co trzymają się blisko siebie. Nie było żadnej reakcji ze strony innych ryb.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 6.03.2017 o 22:56, pozner napisał:

Synodontisy zadomowiły się. Zagospodarowały wszystkie szczeliny. Gdy na nie patrzę, to zastanawiam się, czy ich oczy to tylko atrapa. Wpływają w tak dziwne miejsca, że wątpię w ich skutwczność. 

Rewelacyjne rybcie. Myślę że mam optymalną obsadę. Synodontisy tylko ją uzupełniły. 4+5 Lethrinopsów i 4+1 Copadichromis geertsi Gome. za dwa tygodnie dojdą 3...może 4 samice Copadichromisa i wtedy będę spełniony. Już widzę u samców Copadichromisa aktywność, a gdy dojdą świerze samice, może być ciekawie. 

Na koniec mały filmik z życia Lethrinopsów. Trochę ograniczyłem karmienie i efekt widać :P

 

Zainspirowany Twoim zakupie rowniez zapragnalem je miec. Niestety nie moglem dostac nigdzie, bo jak byly to już odchowane a ja chcialem male. Przypadkiem bylem w sklepie ogrodniczym gdzie maja zawsze fajne rybki w dziale zoologicznem i zaczalem rozmawiac ze sprzedawca czy nie ma ich przypadkiem. Maja bardzo rzadko ale pokazal mi ich kuzyna. Synodontis petricola zaire ok 3cm wielkosci. Ph podobne i rozmiar rowniez, ok 8-10cm dorosly osobnik. Zakupilem 6 szt, i jestem mega zadowolony -  wspaniale rybki, roznia się tylko ubarwieniem. Maja szare umaszczenie ciala i bialy pasek na kazdej pletwie, rewelacyjnie wygladaja na jasnym piachu i na ciemnym tle, widac tylko takie male biale paseczki. Ciesze się ze się skusilem na nie po tym jak  ogladalem Twoje white ? Moze kiedys zakupie tez white, wciaz mi się strasznie podobaja, bardzo sympatyczne. 

Edytowane przez mlody.czub
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowałem swoje, były też petricola. Wybrałem te, ale długo zastanawiałem się. Petricola też są świetne. Śmieszne rybki, fajnie się zachowują. Mam jednego "glonka" i śmiesznie wygląda jak Synodontis przepływa się po nim całym, szperając swoimi wąsami i płynie sobie dalej, a "glonojad" nic sobie z tego nie robi. Gratuluję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A miało być tak pięknie. Małe i delikatne Lethrinopsy i "rozwijające skrzydła" Copadichromisy geertsi. A wygląda to tak:

 

Samiec Lethrinolsa, taki kurdupel, wykopał sobie gniazdo i szaleje wokół niego. Przegania i zachęca samice. Copadichromisy geertsi to straszne ciapy. Takich p..zdczaków to jeszcze nie widziałem. Miałem dwa pięknie wybarwione samce, teraz jest jeden i to często gubiący ubarwienie. Wieczorem sytuacja się nieco uspokaja.

Już teraz wiem dlaczego wszystkie filmiki z tarłem geertsi pokazywały jednogatunkowe akwaria. zresztą większość filmów pokazuje jednogarnkowe akwaria z tym gatunkiem. Już teraz wiem dlaczego to jest tak mało popularna ryba. To jest jeden z najpiękniejszych pyszczaków, ale jest tak spokojny, że najlepiej się prezentuje w jednogatunkowym akwarium. Moja przygoda z tym gatunkiem pewnie tak się zakończy.

Druga sprawa to "samice", które zakupiłem. Dlaczego cudzysłów? Bo nie jestem pewien, że to są samice. Mają żółte akcenty na brzegach płetw, czego według mnie nie powinny mieć. Nie mam za bardzo jak tego zweryfikować, więc muszę czekać. Coraz bardziej mnie to zniechęca.

 

Edytowane przez pozner
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten dzióbek ;), ale wyrósł cholercia na niezłego zawadiakę. Kiedyś miałem samca Labidochromis caeruleus co mi całe akwarium po kontach rozstawiał...., żółty na środku, a reszta w pionie po kątach... .

Masz twardy orzech do zgryzienia, bo reszta obsada spokojniejsza, ale to dostojna.... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.