RGR Opublikowano 30 Listopada 2015 #1 Opublikowano 30 Listopada 2015 Witam. Przedstawiam krótki filmik jak prezentuje się mój zbiornik: 1
egon44 Opublikowano 30 Listopada 2015 #2 Opublikowano 30 Listopada 2015 Zbiornik prezentuje się ciekawie ...Sorki za małe OT ale jak na Mbunę to według mnie trochę mało kamieni masz,które tworzyły by gruzowiska skalne,gdzie ryby mogły by obrać rewiry i kryjówki...
RGR Opublikowano 30 Listopada 2015 Autor #3 Opublikowano 30 Listopada 2015 Tak, spotkałem się z komentarzem odnośnie kamieni. Ale tak mi się bardziej podoba niż rumowisko. Poza tym moim celem było zminimalizowanie blisko do zera miejsc gdzie mogły by uchować się maluchy. Stąd taka mała liczka kamieni.
egon44 Opublikowano 30 Listopada 2015 #4 Opublikowano 30 Listopada 2015 Tak, spotkałem się z komentarzem odnośnie kamieni. Ale tak mi się bardziej podoba niż rumowisko. Poza tym moim celem było zminimalizowanie blisko do zera miejsc gdzie mogły by uchować się maluchy. Stąd taka mała liczka kamieni. Powiem tobie tylko że ja mam więcej kamieni niż ty,na dodatek poukładanych w gruzowiska z dużą ilością szczelin,gdzie maluchy mogą się schować i w ciągu dwóch lat miałem kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tareł(nie liczyłem dokładnie)ale dużo tego było,z tego każda inkubująca samica wypuszczała maluchy w ogólnym baniaku i do tej pory odchowało mi się tylko a może i aż 3 szt sprytnych maluchów a co do reszty innych maluchów to resztę załatwiła natura ....No ale jeśli tobie podoba się takie ułożenie skał jak w twoim baniaku to tylko mogę ci życzyć powodzenia Jeszcze raz bardzo przepraszam za OT
endriu0 Opublikowano 30 Listopada 2015 #5 Opublikowano 30 Listopada 2015 No i extra, dobrze jest. Nic nie gruzuj i powodzenia!
Perez666 Opublikowano 30 Listopada 2015 #6 Opublikowano 30 Listopada 2015 120cm ? Jeśli tak, to redukcja przed Tobą. Dołóż serpentynitu bo wystrój dla ciapatych. Musisz dołożyć kamieni bo kastrujesz ryby.
pozner Opublikowano 30 Listopada 2015 #7 Opublikowano 30 Listopada 2015 Musisz dołożyć kamieni bo kastrujesz ryby. W pełni się zgadzam. Widać to na twoim filmie, pysie zachowują się jak mieczyki, czy gupiki. Pływają w te i z powrotem, bez sensu. Całe piękno zachowań pyszczaków, wyznaczanie rewirów, obrona ich, u Ciebie nie istnieje. Jak napisał Perez, masz akwarium dla ciapatych (non mbuny). Zgadzam się z egonem, ilość narybku, który przeżywa jest symboliczna. Miałem u siebie bardzo duże gruzowisko. Przeżywały pojedyncze sztuki i to nie z każdego tarła.
egon44 Opublikowano 1 Grudnia 2015 #8 Opublikowano 1 Grudnia 2015 Zgadzam się z egonem, ilość narybku, który przeżywa jest symboliczna. Miałem u siebie bardzo duże gruzowisko. Przeżywały pojedyncze sztuki i to nie z każdego tarła. Dodam jeszcze że te trzy szt narybku przetrwało tylko z jednego tarła,z innych tareł po prostu nie przeżywały,więc kolego RGR nie masz się czym martwić że większa ilość narybku tobie przeżyje...Spokojnie dokładaj kamoli bo szkoda ryb żeby nie mogły pokazać swoich naturalnych zachowań...
kado Opublikowano 1 Grudnia 2015 #9 Opublikowano 1 Grudnia 2015 Faktycznie coś jest nie tak , bo masz mbune, a pływa jak ławica śledzi... moim zdaniem rybki szukają, jak opuścić to niesprzyjające im środowisko, które stworzyłeś.
zetce Opublikowano 2 Grudnia 2015 #10 Opublikowano 2 Grudnia 2015 Nie przesadzajmy koledzy, nie wszystkie akwaria muszą wyglądać jak gruzowisko serpentynitu na tle z czarnego PCV zasypane piachem z Castoramy Mnie bardziej ciekawi obsada. RGR - czy te różowe to samce red-reda? Bo chyba z 10 naliczyłem. Jeśłi tak, to bardziej tutaj upatrywałbym przyczyny pływania w kółko ławicą.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się