Skocz do zawartości

Piasek kreisel


Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem do Castoramy w Żorach,sprzedawca nawet ma też ten piasek w akwarium i ma wodę czystą.Oprócz piasku mam jeszcze serpentynit i muszę się mu przyjrzeć czy jakiś jeden kamień nie jest "wadliwy" i puszcza coś do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Castoramy w Żorach,sprzedawca nawet ma też ten piasek w akwarium


...mam dokładnie ten sam. Owszem..długo go płukałem ale zmętnienie zniknęło bardzo szybko. Przykładowo : dziś po południu płukałem a rano dnia następnego śladu nie było po mleku. Trochę dziwne... po prostu pech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doba mija i bez specjalnej poprawy,poczekam jeszcze dwa dni.

-- dołączony post:



Jak on w akwarium wygląda,w opisie jest kolor żółty.



Absolutnie nie jest żółty, wygląda po prostu jak idealnie naturalny piasek (i brak wpływu na nawet kwaśną wodę to potwierdza, że to czysty kwarc). Nie jest ani żółty, ani tak kiczowato biały jak niektóre piaseczki.


Bezpośrednio po zalaniu akwarium bez jakiegokolwiek płukania wygląda tak: u3402_1453461283.JPG

Akwarium szerokie na 55cm, więc to może dać do myślenia jak woda jest przejrzysta. Refleksy i lekkie rozmazanie zdjęcia sprawiają nawet, że wydaje się mniej klarowna niż w rzeczywistości (przepraszam za nie, ale zdjęcie robione w ferworze zalewania :D ). Kryształ się robi po dniu, dwóch, filtracji mechanicznej.

W akwarium już przy oświetleniu kolor wygląda tak (zdjęcia z dwóch różnych baniaków, żeby oświetlenie nie przekłamało):

u3402_1453820783.JPG

oraz:

u3402_1457365322.JPG


Obie fotografie wiernie oddają kolory, niemniej barwa oczywiście zależy od oświetlenia - na drugiej światło przechodzi przez grubą warstwę rzęsy, stąd jest cieplejsze :) A w ogóle najlepiej barwę piasku oddaje to pierwsze zdjęcie z akwarium po zalaniu - z taką barwą należy się liczyć (mimo, że nie jest oświetlone).

Osobiście bardzo polecam - 10zł/20kg to śmieszna cena za piach o takiej jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle najlepiej barwę piasku oddaje to pierwsze zdjęcie z akwarium po zalaniu - z taką barwą należy się liczyć (mimo, że nie jest oświetlone).


...w moim oświetleniu ( na stopce widać) też tak wygląda a mam Power Glo firmy Hagen. (18000K)

Kiedyś sprawdzałem pod 6500K to wydawał mi się bardziej żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.