Skocz do zawartości

Obsada pierwszego Malawi 300l


nazar1703

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje akwarium przedstawiałem w innym dziele. Przyszła pora na dobranie pyszczków moim faworytem jest Labidochromis caeruleus czy do tego może być Melanochromis Cyaneorhabdos Plus jeszcze jeden gatunek tylko jaki?Ryby chcę zamówić przez internet,fajnie by było aby zamówienie było od jednej osoby. Z chęcią czekam na wasze propozycje.Mi brak doświadczenia aby zrobić to samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do tych dwóch gatunków możesz dodać Labidochromisa perlmutta, miałbyś trzeci kolorek perłowy i dodatkowo układ pasków poprzeczny w przeciwieństwie do maingano lub jeśli nie zależy ci na ładnych samiczkach to Cynotilapia zebroides Red top likoma.


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melanochromis Cyaneorhabdos


Pseudotropheus ;) do Yellow oczywiście pasuje, a jako trzeci gatunek jak najbardziej Labidochromis Perlmutt, myślę że przy takim zestawieniu Twoje oko byłoby bardzo zadowolone. Red Top Likoma ma pięknych panów, ale jak również Ci Bezprym napisał, uroda samiczek pozostawia trochę do życzenia ;) Mogłaby być jeszcze Cynotilapia Hara, ale z Maingano byłoby chyba zbyt niebiesko, do Yellow i Maingano pasują jeszcze Iodotropheus Sprengerae, jako nieliczne (razem zresztą z Perlmuttami) mają odmienną kolorystykę (ani niebieski, ani żółty). Przejrzyj forumową galerię z rybami, popatrz co Ci się podoba i pytaj ;) Co do kupna to napisz skąd jesteś, może masz pod nosem dobrą hodowlę i o tym nie wiesz, a zawsze lepiej podjechać i samemu wybrać ryby, przynajmniej widzisz, co Ci pakują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupujemy różnie, niektórzy w Tan-Mal, inni w Malawianie, Aquaafrika, Augustów... Poprosiłem żebyś napisał skąd jesteś, to by Ci się napisało, gdzie masz najbliżej dobre miejsce do kupna, czytasz w ogóle odpowiedzi? :) na allegro sprzedaje na pewno dużo więcej osób, ale tam jak i w byle zoologu kupować nie warto (chyba, że trafisz na któregoś z "naszych" hodowców - oni też się wystawiają na allegro). My kupujemy w hodowlach, czyli w pewnym źródle, ale nikt nie powiedział, że tam będzie dużo taniej, pyszczaki to nie Neony, nie kosztują 4 zł za sztukę (Yellow i Maingano kosztują około 12-15zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lepiej ;) masz w Augustowie hodowlę Fish Magic (ale o tym już chyba wiesz - sądząc po nazewnictwie jakie stosujesz właśnie na nich trafiłeś na allegro). Wysyłki kurierem bym nie polecał, robi się zimno, kurierzy mają gdzieś to co wożą (ja kupiłem ryby od nich zresztą, w ten sposób i widać było, że transport dał im się mocno we znaki), od Ciebie to półtorej godziny autem, wsiądź w jakiś wolny dzień, pojedź i wybierz sobie ryby sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u tego pana oglądałem Tylko co wybrać żeby nie dać się nabić. Proponował mi Labidochromis caeruleus+Labidochromis sp. Hongi Red i Cynotilapia Hara po 8 sztuk Wolałem się tu podpytać jeszcze Plus lektura i nie wiem czy na początek trochę nie za agresywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.