Pawci0 Opublikowano 24 Października 2015 #1 Opublikowano 24 Października 2015 Witam wszystkich Kupiłem z obsadą zbiornik 240l, niestety wymieniłem całą wodę, filtry pomyłem niemalże szczotką drucianą, usunąłem wszystko co dobre tym myciem, no i rybki zdechły. Tych z dwóch pierwszych zdjęć już nie ma.Dwa ostatnie, już z nową obsadą. Zacząłem wszystko od początku i na razie jest "na próbę" 10szt. Myślę, że będzie dobrze Po fatalnym błędzie zbiornik dojrzewał od sierpnia, dolana "dobra" woda z innego malawi i jest ok. wyposażenie: filtr zewnętrzny, kubełek JBL CP-250 mechaniczny AQUAEL turbo 1100 oświetlenie: 1xAQUA CORAL 30w 1xUV 30w na wieczór punktowe LEDy + dwa wł/wył automatyczne napowietrzacz: SERA air 275R plus grzałka 250 watt dodatkowo kupiłem karmnik automatyczny, dawka 2xdzienne (przydaje się przy dłuższym wyjeździe) Kamienie: piaskowce + sztuczne rośliny Obsada: 5x melanochromis maingano 5x pseudotropheus saulosi jedzonko JBL NOVO MALAWI i tu bym poprosił o doradzenie co i ile jeszcze dorzucić, żeby kolorowo było 1
egon44 Opublikowano 25 Października 2015 #2 Opublikowano 25 Października 2015 Witam wszystkich Kupiłem z obsadą zbiornik 240l, niestety wymieniłem całą wodę, filtry pomyłem niemalże szczotką drucianą, usunąłem wszystko co dobre tym myciem, no i rybki zdechły. Tych z dwóch pierwszych zdjęć już nie ma.Dwa ostatnie, już z nową obsadą. Zacząłem wszystko od początku i na razie jest "na próbę" 10szt. Myślę, że będzie dobrze Po fatalnym błędzie zbiornik dojrzewał od sierpnia, dolana "dobra" woda z innego malawi i jest ok. wyposażenie: filtr zewnętrzny, kubełek JBL CP-250 mechaniczny AQUAEL turbo 1100 oświetlenie: 1xAQUA CORAL 30w 1xUV 30w na wieczór punktowe LEDy + dwa wł/wył automatyczne napowietrzacz: SERA air 275R plus grzałka 250 watt dodatkowo kupiłem karmnik automatyczny, dawka 2xdzienne (przydaje się przy dłuższym wyjeździe) Kamienie: piaskowce + sztuczne rośliny Obsada: 5x melanochromis maingano 5x pseudotropheus saulosi jedzonko JBL NOVO MALAWI i tu bym poprosił o doradzenie co i ile jeszcze dorzucić, żeby kolorowo było No w końcu poprawny opis kolego tak trzymaj ....Jedynie co mogę ci doradzić w sprawie obsady to proponuje tobie Pyszczaka rdzawego (Iodotropheus sprengerae) w układzie 1+4
Bezprym Opublikowano 25 Października 2015 #3 Opublikowano 25 Października 2015 A ja Labidochromisa sp. Perlmutt
MatiK Opublikowano 25 Października 2015 #4 Opublikowano 25 Października 2015 Witaj na forum. Wystrój nie moja bajka, ale to kwestia gustu, ma się podobać Tobie Radziłbym żebyś wyrzucił sztuczną roślinność i dokupił trochę pokarmów z wyższej półki, dobrze jest, żeby ryby miały urozmaicone menu, a nie jechały na jednej karmie - lepiej się wtedy rozwijają i wyglądają. melanochromis maingano Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano to poprawna nazwa tej ryby Do Twojej obsady mogą być zarówno Sprengerae jak i Perlmutty, te drugie nie są tak rozpowszechnione na forum i z pewnością są ciekawymi rybami (ale wszystkie ryby z tego biotopu są ciekawe więc to żaden argument )
Pawci0 Opublikowano 25 Października 2015 Autor #5 Opublikowano 25 Października 2015 MatiK dlaczego wyrzucić sztuczne rośliny? I jaki pokarm zaproponowałbyś, one są malutkie 2-3 cm. Czytałem o szpinaku siekanym, kasza kus-kus i inne takie, ale nie za małe one na takie jedzenie?
MatiK Opublikowano 25 Października 2015 #6 Opublikowano 25 Października 2015 Przepraszam za szczerość, ale głównie dlatego, że to kicz poza tym ryby będą ciągle pływać, podskubywać, to już lepiej wsadzić coś prawdziwego, jest kilka krzaczków, które zniosą taką wodę... Gotowany, siekany szpinak, kasze i inne, o których piszesz to bardzo dobry pomysł żeby zrobić własny miks pokarmu, jak masz czas i chęci to się nie zastanawiaj, nie są za małe wystarczy podawać odpowiednio rozdrobnione. Jeśli chodzi o pokarmy gotowe to polecam karmy od O.S.I, Dainichi, NatureFood, NLS, Hikari odpowiednie dla wymagań żywieniowych ryb, które trzymasz, im masz większy wachlarz tym lepiej...
eljot Opublikowano 25 Października 2015 #7 Opublikowano 25 Października 2015 Doradzanie w sprawach obsady pokarmów itp. to nie ten dział! Koniec OT.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się