gsztar Opublikowano 13 Października 2015 #1 Opublikowano 13 Października 2015 Koledzy Malawiści, jestem początkujący a mój 200 l baniak działa od nie całych 6 m-cy. Od tygodnia, no może troszkę dłużej, moje zielone glony na kamieniach zamieniły się w brązowe. Pojawiły się również brązowe coś na sprzęcie wewnątrz akwarium i szybach. Ponadto także na pisku widać brązowe obszary. Czy taka to już uroda? Czy to okrzemki, o których sporo na naszym forum? Czy może coś innego i wymaga baczniejszej uwagi? Proszę o wskazówki. Z góry dziękuję.
egon44 Opublikowano 13 Października 2015 #2 Opublikowano 13 Października 2015 Może zapodaj jakąś fotkę...Będzie łatwiej ocenić co to za glon
Guban88 Opublikowano 13 Października 2015 #3 Opublikowano 13 Października 2015 Tak mogą to być okrzemki. Na pewno w kranówie masz tego pełno (SiO2) jak każdy z reguły , a z każdą podmianką dajesz tego do akwarium. Dużo krzemianów w wodzie dużo pożywki dla okrzemków. A niestety zielone glony ciężko utrzymać długo sam się przekonałem o tym i ustępują one okrzemkom w kolejności. Miałem zielone ale kilka miechów zaś zanikły została część tego co miałem , a teraz znowu wracają z tym że ja robię podmianki raz na miecha. Polecam mój temat zobacz jakie ja miałem zielone glony. Tam jest wszystko opisane. http://forum.klub-malawi.pl/malawi-sinic-okrzemek-malawi-zielono-t25453p17.html [300] Malawi
MatiK Opublikowano 14 Października 2015 #4 Opublikowano 14 Października 2015 Jeśli ten glon pojawił się po zielonych i ma taką ciemną barwę to mogą to być krasnorosty, ale rzeczywiście byłoby łatwiej przy konkretniejszym opisie i jakiejś fotce
gsztar Opublikowano 14 Października 2015 Autor #5 Opublikowano 14 Października 2015 Zgodnie z prośbą fotki w załączeniu.
MatiK Opublikowano 14 Października 2015 #6 Opublikowano 14 Października 2015 Hmm, jak dla mnie, pierwsze zdjęcie przedstawia okrzemki, drugie - krasnorosty...
gsztar Opublikowano 14 Października 2015 Autor #7 Opublikowano 14 Października 2015 Co w takim razie powinienem zrobić, żeby się tego pozbyć?
MatiK Opublikowano 14 Października 2015 #8 Opublikowano 14 Października 2015 A po co się tego pozbywać, toż to samo dobro dla ryb... 1
eljot Opublikowano 14 Października 2015 #9 Opublikowano 14 Października 2015 Zerknij jakiego koloru glony są w jeziorze. Zielone niestety pojawiają się i znikają nigdy nie wiesz jakie będą w twoim akwarium. 4
egon44 Opublikowano 14 Października 2015 #10 Opublikowano 14 Października 2015 Zapewne nie jeden z nas chciałby mieć takie glony jak ty masz gsztar...Ja bym je zostawił i czekał aż pyśki się do nich dobiorą
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się