Skocz do zawartości

Moje pierwsze Malawi 200l - Zdjęcia


blastx

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam zdjęcia mojego pierwszego Malawi, zalanego wczoraj 08.10.2015


Na razie akwarium stoi bez ryb i dojrzewa.

elpxmp4s90wn.jpg


Natomiast pokusiłem się by dodać (oczywiście nie naprawdę tylko komputerowo) kilka Pseudotropheus Saulosi, żeby zobaczyć jak mniej więcej będzie wyglądało jak już kupię i wpuszczę ryby.


eyg2mfg0trbg.jpg


Wiem, że nie powinno być anubiasów, ale kupiłem wcześniej 3 sztuki i gdzieś je muszę trzymać, więc póki akwa dojrzewa, to niech sobie tam rosną.


Jako tło dałem tymczasowo czarne worki foliowe, żeby uzyskać czarne tło i jakąkolwiek teksturę.


Wodę filtruje Tetra ex 800 Plus

Grzałka 100 W

Oświetlenie póki co:

1 x Hopar T5 21W/10000K oklejona po obu bokach folią aluminiową tak, że na środku świeci około 30 cm

1 x Hopar T5 21W/B' oklejona na środku tak, że świeci tylko 7 cm po obu stronach.


Parametrów wody jeszcze nie znam, bo nie robiłem testów.

Podłoże: piasek kwarcowy

Kamienie: zbierałem sam w Tatrach (jestem z Zakopanego)


Napiszcie co sądzicie o tej aranżacji.

Pozdrawiam (blastx)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja:)


Powiem Ci, że przed zalaniem baniaka kombinowałem kilka godzin z ustawieniem kamieni. Robiłem z prawej taką plażę, ale jakoś smutno było jak sam piasek był. Stwierdziłem, że jak będą ryby, to jeśli najwięcej piasku będzie z przodu to będą pływały bliżej przedniej szyby więc i obserwacja będzie łatwiejsza.

Docelowo chciałbym 2 samce i 9 samic, ale nie wiem czy to nie za dużo ryb jak na 200 litrów ?

Czy lepiej z jednym samcem 6 samic ?


Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo chciałbym 2 samce i 9 samic,


..śmiało możesz tę wersję mieć w akwa. Natomiast jeżeli chodzi o aranż to bardzo mi się podoba. Mam tylko nadzieję ,że ten środkowy kamień jest stabilny i nie grozi jemu przewrócenie się co może się skończyć pęknięciem szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za Wasze opinie:)

Co do środkowego kamienia, to jest bardzo stabilny. Poświęciłem mu trochę czasu, żeby bezpiecznie stał. Tego na zdjęciu nie widać, ale ten kamień jest dość głęboko wkopany w piasek, a pod spodem jeszcze opiera się o inny kamień, tak że jest bezpiecznie.


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.