Skocz do zawartości

Obsada 120x50x50


Pumba

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o odcień żółtego czy pomarańczowego. Chodzi oto aby było w miarę kolorowo. A nie wszystko w ciepłych barwach i odcieniach żółto-pomarańczowych.


Tu się zgodzę, chodzi o samą temperaturę barwową koloru, że się tak wyrażę, moim zdaniem też będzie ciut "za ciepło" przy takim połączeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz, ale ja bym osobiście nie rezygnował z L. caeruleus ponieważ są to ryby, które w porównaniu do większości mbuna mają charakterystyczną budowę (kształt ciała), co - przynajmniej w mojej ocenie - jest dużym atutem ;-)

Odnośnie kolorystyki ryb - to ryby muszą się Tobie podobać - my Ci możemy jedynie doradzić dobór ryb pod względem upodobań troficznych poszczególnych gatunków, ewentualnie pod względem temperamentu poszczególnych gatunków w kontekście wielkości akwarium, którym dysponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie zmieni nic ale moim zdaniem Saulosi ma ciekawsze zachowanie. Ktos jeszcze jakies propozycje ?


Tutaj bym polemizował. L. caeruleus jest gatunkiem oderwanym od substratu, a jeśli się zdecydujesz na C. afra (bo rozumiem, że ten gatunek to pewniak w Twojej obsadzie) to optymalnie byłoby mieć właśnie taki gatunek jak L. caeruleus, który nie będzie wchodził w drogę C. afra w dolnej części zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bym polemizował. L. caeruleus jest gatunkiem oderwanym od substratu
Moim zdaniem nie koniecznie, Yellow nie jest oderwany od substratu bo w naturze robali szuka w skalnych zakamarkach. Natomiast nie jest terytorialny i tu nie będzie wchodził w drogę terytorialnemu samcowi afry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie koniecznie, Yellow nie jest oderwany od substratu bo w naturze robali szuka w skalnych zakamarkach. Natomiast nie jest terytorialny i tu nie będzie wchodził w drogę terytorialnemu samcowi afry.


U mnie samiec yellowa zachowywał się jak typowy mbuniak. Dla niego najlepszym miejscem były zakamarki koło kamieni.


Bardziej polecałbym yellowa ze względu na swój charakter. Jedynie przy tarle był agresywny. Afra jest dość charakterną rybą i raczej będzie dobrze się dogadywała z relatywnie spokojnym yellowkiem.


Drugą sprawą przemawiającą za połączenie Afry z Yellow jest ich upodobanie do pokarmu z przewagą mięska. Wydaje mi się, że samiec Afra z samcem Saulosi mogłyby się nie dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystykę u pyszczaków masz dość ograniczoną, różne odcienie żółtego i niebieskiego, ale również bieli. Jeśli chodzi o yellowy, to mógłbyś pomyśleć o odmianie Nkhata Bay. Masz jeszcze dwa pyszczaki z bielą w umaszczeniu; Cynotilapia hara Gallireya reef i Labidochromis chisumulae Chizumulu. ( nie wspominam o Metriaclima zebra chilumba Maisoni Reef ze względu na rozmiar)

Może np. takie zestawy:

1.) Labidochromis caeruleus Nkhata Bay

Pseudotropheus cyaneorhabdos maingano

Pseudotropheus saulosi


2.) Labidochromis caeruleus

Labidochromis chisumulae Chizumulu

Pseudotropheus cyaneorhabdos maingano


3.) Cynotilapia hara Gallireya Reef

Metriaclima msobo magunga

Labidochromis caeruleus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.