Skocz do zawartości

Hermetyczny profil aluminiowy do oświetlenia


DonPempollo

Rekomendowane odpowiedzi

A jaką wysokość mają moduły? Pewnie taki jak tutaj będzie za niski?

http://euroreklama.pl/s02.htm

Myślę o tym a-6016. Łatwo przykleić do niego szybę/plexi. Zostaje tylko boki uszczelnić. Niestety, jest też szeroki :(


Wysłane z telefonu



Faktycznie najbardziej podobne do tego co szukam dziękuję za poświęcenie swojego czasu. Ale widzę kolejny problem że ciężko by było dorobić zaślepki na boki by miało to ręce i nogi. A gotowego takiego produktu nie widzę. Szerokość jeszcze nie jest zła starczyłoby jeszcze miejsca.



Nie chce ale jednak będzie to jakiś radiator + szalki.


Swoją drogą orientuje się ktoś jakie aluminium jest lepsze dla naszego hobby? Anodowane czy nie ? Dotychczas używałem anodowanego i było wszystko w porządku czy robi to jakąś różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie najbardziej podobne do tego co szukam dziękuję za poświęcenie swojego czasu. Ale widzę kolejny problem że ciężko by było dorobić zaślepki na boki by miało to ręce i nogi. A gotowego takiego produktu nie widzę. Szerokość jeszcze nie jest zła starczyłoby jeszcze miejsca.


Swoją drogą orientuje się ktoś jakie aluminium jest lepsze dla naszego hobby? Anodowane czy nie ? Dotychczas używałem anodowanego i było wszystko w porządku czy robi to jakąś różnicę?



Używam mojego profila od roku, czasami padnie na niego woda ale oprócz osadu nic więcej się złego nie dzieje. Boki tego kształtownika mam otwarte, więc cały czas jest przepływ powietrza i żadna skroplina tam się nie dostaje. Ale podkreślę. Mój profil nie jest schowany pod pokrywę!


1bf669b277b9a6cbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podkreślę. Mój profil nie jest schowany pod pokrywę!


1bf669b277b9a6cbm.jpg





Ładna konstrukcja. I super dokładnie dogięte plexi. Zrobili Ci to po ucięciu czy sam naginałeś?


Sprawuje się dobrze bo jak sam zauważyłeś nie jest pod pokrywą. Gdybym zbudował to samo u siebie to długo by nie pochodziło pod pokrywą.



Nadal szukam rozwiązania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie połączenie profil - klosz uszczelniłem taśmą aluminiową. Boki wykonane ze spienionego PCW i też oklejone. Lampa pracuje pod pokrywą od kwietnia. Żadnych problemów z wilgocią (całkowicie hermetyczna) i zbyt dużym nagrzewaniem. Dodatkowo taśmą ograniczyłem strumień światła, żeby nie świeciło w kierunku przedniej szyby. Nie wygląda profesjonalnie, ale spełnia zadanie.


post-10108-1469572444232_thumb.jpg

post-10108-14695724442878_thumb.jpg

post-10108-14695724443232_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.